Civic White Edition 1.8 M/T Elegance - Cateva lamuriri/intrebari

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si daca folosesti huse ca scaunele sa n-ajunga intr-o stare proasta ? ).
    Dar deja suntem offtopic, eram la placerea de a detine un Civic .

    Comment


    • Ca sa ajungă într-o stare proasta, trebuie sa îți bați joc de mașină. Caz în care husele vor rezista foarte puțin oricum.

      Tapiseria de origine, întreținută periodic, n-are moarte.

      Comment


      • Originally posted by CatalinP View Post
        Ca sa ajungă într-o stare proasta, trebuie sa îți bați joc de mașină. Caz în care husele vor rezista foarte puțin oricum.

        Tapiseria de origine, întreținută periodic, n-are moarte.
        La inaltimea mea, de 170 cm, si la cum sunt profilate si asezate scaunele la Civic, la urcare si coborare din masina lateralele scaunelor sunt foarte solicitate. Te inteleg ca nu ai problema asta pt ca probabil ai peste 185 inaltime iar scaunele in Acord sunt asezate cu totul altfel. Asa ca, chit ca iti pare greu de crezut, in Civic gen IX tapiseria scaunelor se distruge la utilizare normala. Fara nici un efort suplimentar.

        Comment


        • Draci. Noi, astia cu inaltimea asta, f...-i!

          Eu port scaunul foarte in fata (dupa ambreiaj) si il tot agatam cu niste nasturi de la blugi de-a sarit pielea in 3 locuri pe suportul lateral stinga al spatarului pina am invatat sa ma urc in masina ca femeile!
          Io si Ea
          Senior Member
          Last edited by Io si Ea; 17-03-16, 22:48.
          "In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is."

          Comment

          Working...
          X