yobit net
Noul Civic Sedan (model European) 2016- speculatii - Hondafan

Noul Civic Sedan (model European) 2016- speculatii

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Noul Civic Sedan (model European) 2016- speculatii

Cum nu avem topic inca, am zis sa fac eu unul.

Generatia a 10-a de Civic Sedan se zice ca va fi globala, deci mari diferente fata de cea s-a prezentat in US nu vor fi, decat la motoare.

La ei se comercializeaza cu 2.0 aspirat 159 CP combinat cu manuala 6t si 1,5 Turbo 174 CP combina cu CVT.
    Astazi s-a confirma semi-ificial ca de la anul motorul Turbo va veni combinat si cu manuala cu 6 trepte.

Stirea aici: http://www.worldcarfans.com/11511201...my/lowphotos#4

Speculatia mea e ca in Europa va veni cu motorul 1.5 T in 2 configuratii de putere 150 si 200 CP.
    Ce nu mi-e clar e daca vor baga dieselul de 1,6...

Si niste poze cu modelul de state sa ne mai clatim ochii pana la prezentarea europeana.

si in varianta cu Halogene cu lupa:

Mai multe poze:

http://www.autoblog.com/2015/10/19/2...-review-video/

• scarr
    replied
    Nu doar ca e clar, e chiar si logic

Leave a comment:

• dinoc
    replied
    cred ca da
    thanks

Leave a comment:

• Delphi
    replied
    A' lu' PS3, care e urmasul lui PE2. PSS e urmasul lui PS2 si a fost inlocuit de PS4S. Sper ca e clar.

Leave a comment:

• dinoc
    replied
    Si cum este pana la urma cu PS4, este urmasul lui PSS sau a lui PS3? (complicat cu francezii astia )

Leave a comment:

• Dozer
    replied
    Iti pot recomanda PS4... le-am folosit toata vara, multumit de ele. Nu acelasi lucru as putea spune despre Conti SP5...desi multumit ca aderenta... zgomotoase si uzura inegala.

Leave a comment:

• dragostan
    replied
    Dpmdv din tot ce e pe acolo doar Michelin PS4 si Conti Sport Contact 5 sunt de luat in seama. Sunt singurele UHP cu adevarat bune. Goodyear vad ca nu face Assymetric 3 pe dimesniunea asta, gume pe care le eu recomand cu toata increderea, sunt senzationale.

Defapt problema dimensiunii asteia este ca e foarte folosita pe masinile de volum si prea putin spre deloc pe masini mai serioase. De aici si oferta mare de anvelope ECO si Touring, si lipda de UHP-uri.

Leave a comment:

• vtin
    replied
    Cu parere de rau, japonezii s-au culcat rau pe o ureche in materie de cauciucuri ori au disparut cu totul cu produsele de varf de pe piata europeana. Cel putin la dimensiunile 215/50/17 ori 215/55/16.
    Pana la urma, bine ca sunt si cele doua modele date ca exemplu de mine la care as mai adauga un Hankook sau Vredestein (mid-range).
    Dimensiunile destul de neobisnuite fac ca pretul sa fie ceva mai ridicat. Masina relativ ieftina, cauciucuri scumpe...

Leave a comment:

• dantt
    replied
    Bridgestone,de evitat Touranza si Yokohama de evitat decibel.Ambele in cazul meu s-au dovedit niste porcarii.

Leave a comment:

• ivladbogdan
    replied
    Am avut si testat destul de multe marci/tipuri de anvelope. Daca vrei neaparat japoneze, iti recomand Yokohama. Momentan chiar am pe Prelude Bridgestone Potenza Adrenalin RE002, iar pe ploaie chiar ca sunt "adrenalin".

Leave a comment:

• Polish Sibiu
    replied
    Bridgestone = made in Japan

Leave a comment:

• vtin
    replied
    Originally posted by IB View Post
    Dimensiunea e totusi cam ciudata...
    Foarte buna remarca!

Leave a comment:

• IB
    replied
    Sincer sa fiu, SportMaxx RT este o anvelopa foarte performanta, cu toate ca vei avea si cu ele o uzura considerabila. Deci, exceptand Michelin, Dunlop si Goodyear, nu-ti mai ramane decat Continental, pe care eu unul nu ti le recomand. Nu stiu ce alti producatori de top ar mai fi. Dimensiunea e totusi cam ciudata...

LE: Efficient GripPerformance am eu si sunt foarte multumit de ele din toate punctele de vedere, cu exceptia comportamentului pe viraje, care nu-ti inspira incredere din cauza flancurilor foarte moi.

Leave a comment:

• vtin
    replied
    Imi mentin parerea.
    Probabil ca un Efficient Grip ma tine un an si nu-mi vine sa il asez langa RT2.
    La Pirelli nu ma uit din principiu.

Leave a comment:

• IB
    replied
    Eu zic ca sunt si alte variante:
    https://www.anvelope-autobon.ro/cata...r17/pneu-vara/

Leave a comment:

Working...
X