Noul Civic Sedan (model European) 2016- speculatii

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• scarr
    replied
    Nu doar ca e clar, e chiar si logic

Leave a comment:

• dinoc
    replied
    cred ca da
    thanks

Leave a comment:

• Delphi
    replied
    A' lu' PS3, care e urmasul lui PE2. PSS e urmasul lui PS2 si a fost inlocuit de PS4S. Sper ca e clar.

Leave a comment:

• dinoc
    replied
    Si cum este pana la urma cu PS4, este urmasul lui PSS sau a lui PS3? (complicat cu francezii astia )

Leave a comment:

• Dozer
    replied
    Iti pot recomanda PS4... le-am folosit toata vara, multumit de ele. Nu acelasi lucru as putea spune despre Conti SP5...desi multumit ca aderenta... zgomotoase si uzura inegala.

Leave a comment:

• dragostan
    replied
    Dpmdv din tot ce e pe acolo doar Michelin PS4 si Conti Sport Contact 5 sunt de luat in seama. Sunt singurele UHP cu adevarat bune. Goodyear vad ca nu face Assymetric 3 pe dimesniunea asta, gume pe care le eu recomand cu toata increderea, sunt senzationale.

Defapt problema dimensiunii asteia este ca e foarte folosita pe masinile de volum si prea putin spre deloc pe masini mai serioase. De aici si oferta mare de anvelope ECO si Touring, si lipda de UHP-uri.

Leave a comment:

• vtin
    replied
    Cu parere de rau, japonezii s-au culcat rau pe o ureche in materie de cauciucuri ori au disparut cu totul cu produsele de varf de pe piata europeana. Cel putin la dimensiunile 215/50/17 ori 215/55/16.
    Pana la urma, bine ca sunt si cele doua modele date ca exemplu de mine la care as mai adauga un Hankook sau Vredestein (mid-range).
    Dimensiunile destul de neobisnuite fac ca pretul sa fie ceva mai ridicat. Masina relativ ieftina, cauciucuri scumpe...

Leave a comment:

• dantt
    replied
    Bridgestone,de evitat Touranza si Yokohama de evitat decibel.Ambele in cazul meu s-au dovedit niste porcarii.

Leave a comment:

• ivladbogdan
    replied
    Am avut si testat destul de multe marci/tipuri de anvelope. Daca vrei neaparat japoneze, iti recomand Yokohama. Momentan chiar am pe Prelude Bridgestone Potenza Adrenalin RE002, iar pe ploaie chiar ca sunt "adrenalin".

Leave a comment:

• Polish Sibiu
    replied
    Bridgestone = made in Japan

Leave a comment:

• vtin
    replied
    Originally posted by IB View Post
    Dimensiunea e totusi cam ciudata...
    Foarte buna remarca!

Leave a comment:

• IB
    replied
    Sincer sa fiu, SportMaxx RT este o anvelopa foarte performanta, cu toate ca vei avea si cu ele o uzura considerabila. Deci, exceptand Michelin, Dunlop si Goodyear, nu-ti mai ramane decat Continental, pe care eu unul nu ti le recomand. Nu stiu ce alti producatori de top ar mai fi. Dimensiunea e totusi cam ciudata...

LE: Efficient GripPerformance am eu si sunt foarte multumit de ele din toate punctele de vedere, cu exceptia comportamentului pe viraje, care nu-ti inspira incredere din cauza flancurilor foarte moi.

Leave a comment:

• vtin
    replied
    Imi mentin parerea.
    Probabil ca un Efficient Grip ma tine un an si nu-mi vine sa il asez langa RT2.
    La Pirelli nu ma uit din principiu.

Leave a comment:

• IB
    replied
    Eu zic ca sunt si alte variante:
    https://www.anvelope-autobon.ro/cata...r17/pneu-vara/

Leave a comment:

• vtin
    replied
    Am tot cautat sa gasesc niste gume de varf de vara pentru noul Civic X si n-am gasit prea multe optiuni: doar un Michelin PS4 si un Dunlop Sport Maxx RT2 pentru dimensiunea 215/50/17. In rest, subtire oferta...
    Ma ajuta cineva cu indicii de viteza si greutate inscrisi in cartea de identitate?
    Multumesc anticipat!
    Ps.: nu ma pot impaca deloc cu oferta stock: Michelin Primacy 3 si Turanza ER33.

Leave a comment:

Working...
X