Cum schimb emblema fata ? Ajutor , va rog

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Cum schimb emblema fata ? Ajutor , va rog

Salut . Detin o honda civic hatch 8th gen 5D . am nevoie de ajutorul vostru . vreau sa imi schimb emblema pe fata dar nu am gasit nicaieri un tutorial sau ceva care sa ma ajute si nu stiu cum ar trebui sa dau chromu jos ca sa ajung la emblema
    Attached Files

Schimbi toata grila.

Comment

nu am cum sa dau grila de sticla jos sa ajung la emblema ? nu de alta dar , de la drumurile bune din tara asta mi-a cazut emblema a iesit de la locul ei . am vazut ca piciorusele de la emblema nu sunt rupte , si vreau doar sa o pun la loc

Comment

Se da f. greu jos plexiglasul, dar nu imposibil.
        Sunt baieti care monteaza lupe in faruri si au cuptoare in care "coc" ansamblul pana se poate da jos plexiglasul.

Apoi trebuie lipit la loc (si aici ai nevoie de un adeziv anume).
        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

sigpic

Comment

poza nu se incarca dar din ce pot sa-mi dau seama se poate aplica aceeasi metoda ca la desfacutul farurilor cum a zis si ticker mai sus. mai usor, ia un feon ( preferabil nu cel de par al sotiei/prietenei) mai puternic si incalzeste zona de imbinare. incet incet vei putea sa desprinzi sticla de housing si sa le desfaci, pentru asta iti recomand cateva surubelnite si un cutter. cand ai terminat, incalzesti adezivul respectiv din nou si se lipeste la loc. pam pam
          My cars:
          07' Honda CR-V 2.0
          88' Honda Prelude 2.0
          Ex:04' Honda Civic 1.3 hibrid

Comment

Working...
          X