yobit net
Amortizor fata + flansa - Hondafan

Amortizor fata + flansa

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Motorul ))).
    Pai nu prea ai ce sa potrivesti de pe Type R la celalalte modele, in afara de suspensie. Difera toate piesele mecanice.
    Sau poate n-am inteles eu bine intrebarea ?...
    '07 Civic 5D Executive, 2.0 I-VTEC M/T, Audi Ipanema Brown

"Binele o duce rau in Romania"

Comment

Cu ce e mai buna suspensia de Type R decat una de 5D/3D, asta era intrebarea
      '07 Civic Type S - Alabaster Silver - 1.8 VTEC - M/T

Comment

In principiu ar trebui sa fie masina mai stabila. Probabil reversul medaliei este ca va fi si mai rigida.

Comment

Este mai rigida insa mie mi-a placut asta, intrucat aduce dupa sine si alta stabilitate in curbe. Mi s-a parut o schimbare destul de radicala in bine : mai rigida, mai stabila, nu mai troncane si mi se pare mult mai "solida". Chiar ma gandeam de ce se plang posesorii de Type R ? sa le fi dat 1.8-ul sa vada cat de barca e si cum troncane ca probabil isi schimbau foarte repede impresia .

E una din modificarile pe care regret ca nu le-am facut mai demult. La mine va urma un coilover KW V2. Evident trebuie avut in vedere si faptul ca iti coboara garda la sol cu aproximativ 1.5 cm...

Comment

@GUR: practic ce ai preluat de la Type R? Doar amortizoare+arcurile? Puntea spate difera?

Comment

Puntea spate la Type S si Type R e mai lata cu cate 1 cm pe fiecare parte (nu difera la prinderea pe caroserie, ci la roti unde e mai lata). Nu este necesara schimbarea puntii.

Comment

Flanse si rumenti de la kyb nu sunt ok pentru Civic-ul 5D 2008 ?

Edit: Cand se schimba arcurile fata, trebuie neaparat schimbate flanse si rumenti ?

Mersi.
                Last edited by Dumida1; 04-03-19, 15:55.
                '08 Honda Civic 5D 1.8 i-VTEC Sport, Tangerine Orange

Comment

Working...
                X