Android 2DIN + Camera Marșarier

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Lilu
    replied
    interesanta unitatea android 2din ( cea de pe ebay) . din cate am inteles daca ii pui un stick de net de exemplu de la digi ... ai wifi spot in masina si oriunde mergi cu ea in conditiile in care ai si semnal ? am dreptate ?

ce ma intreb este daca are cumva posibilitatea de reglaj fin pt audio, din cate am vazut, se poate regla doar stilul ( rock, clasic etc ) si zonele dar nu stiu nimic despre custom eq.

Leave a comment:

• Taz
    replied
    http://www.edotec.ro/edotec-edo-droi...oth-2din-.html

Unitatea se numeste Newsmy NU 3001, daca e sa cauti info despre ea pe net. In RO e branduita edotec...

Leave a comment:

• Adrian Octavian
    replied
    Originally posted by Taz View Post
    Si eu o sa pun 2Din la a mea si avand in vedere ca am batut netul timp de 2 luni pot sa-ti dau niste sfaturi. Ca pret, poti sa iei cablurile adaptoare (cel pt comenzi volan si cel de antena) de aici: http://www.edotec.ro/connects2-ctsho...hatchback.html nu o sa gasesti pret mai bun....

Eu o sa-mi aleg un 2Din cu android box, adica unitatea nu are decat ecranul si aplificatoarele, iar core-ul e un android box care se pune in torpedou... gasesti unitatea pe acelasi site ca idee
    Salut,

Sub ce denumire gasesti aceea unitate, ca m-am uitat si eu si nu am gasit neam?

Ms

Leave a comment:

• Taz
    replied
    Si eu o sa pun 2Din la a mea si avand in vedere ca am batut netul timp de 2 luni pot sa-ti dau niste sfaturi. Ca pret, poti sa iei cablurile adaptoare (cel pt comenzi volan si cel de antena) de aici: http://www.edotec.ro/connects2-ctsho...hatchback.html nu o sa gasesti pret mai bun....

Eu o sa-mi aleg un 2Din cu android box, adica unitatea nu are decat ecranul si aplificatoarele, iar core-ul e un android box care se pune in torpedou... gasesti unitatea pe acelasi site ca idee

Leave a comment:

• dragos.i
    replied
    Update: orice varianta cu piese decente (kit original de conversie la 2DIN original si Navigatie/2DIN) ma ajunge cu tot cu manopera pe la 5-6000 lei, ceea ce e un pic mult pentru o masina ce acum probabil ca valoreaza sub 30000 lei, asa ca am comandat un x-carlink si senzori de parcare spate. Interesul pentru un Civic 2015 creste usor usor...

Leave a comment:

• bacu
    replied
    Pentru ssd, nu.

Leave a comment:

• dinoc
    replied
    Pai ultima versiune de navigație nu este 2014?

Leave a comment:

• bacu
    replied
    Hartile sunt din 2012, nu au autostrada spre ploiesti, etc. Dar in bucuresti sunt good enough.

Leave a comment:

• dinoc
    replied
    Sunt ok hârtile Honda sunt cele din Here maps

Leave a comment:

• Basil
    replied
    Si cu hartile in romania cum sta?
    Android cu maps ,greu de batut la bogatia de detalii.

Leave a comment:

• bacu
    replied
    Eu am ales navigatia originala 2din de pe civic, am instalat-o la asko, vezi poze pe threadul meu cu ea montata.

http://www.hondafan.ro/forum/showthr...ck-Pearl/page3

Leave a comment:

• GUR
    replied
    Exact aia e camera.

Pioneer AVH X8500BT. E scump dar am vrut neaparat fata detasabila. Conversia s-a facut la Asko, deci nu stiu gradul de dificultate. Din principiu, unde nu stiu nu ma bag, cunostintele si meseria trebuiesc rasplatite, asa ca am dat banul. Mai trebuie sa-ti iei in calcul si un modul care iti pastreaza comenzile de pe volan (in jur de 100 EUR).

Leave a comment:

• dragos.i
    replied
    Banuiesc ca e vorba de aceasta camera: http://www.emag.ro/camera-video-auto.../pd/DVK1GBBBM/ . Arata ok, ms de pont

Poti sa-mi zici te rog ce unitate Pioneer ti-ai luat si cine ti-a facut conversia la 2DIN? Sunt de acord cu Basil in privinta faptului ca ar fi dificila, m-am uitat pe instructiunile de pe civinfo si nu cred ca as avea rabdarea sa demontez atatea chestii

Leave a comment:

• GUR
    replied
    Eu am 2DIN + unitate Pioneer + suport de numar cu camera integrata luat de la eMag, parca 150 RON si isi face treaba f bine.
    Cat despre unitate... nu sunt fan Android, nu stiu. Cert e ca Pioneer-ul meu are Bluetooth si ascult muzica din tel prin Bluetooth, la fel si convorbirile telefonice (unitatea a venit cu microfon).

Leave a comment:

• Basil
    replied
    e complicat sa pui o unitate rne , trebuie facut de cineva expert,sa iti poti pastra comenzile de pe volan si afisajul de pe bord.
    eu eram hotarat sa cumpar asa ceva chiar dinainte sa am masina, cu gandul ca imediat sa il montez, insa in timp am cam renuntat la idee,in Ro nu am auzit sa fie cineva care sa faca aceasta treaba perfect si pe linga asta nu mai sunt asa convins ca arata bine cu displayul ala in locul unitatii originale.
    la mersul inapoi imi sunt suficienti senzorii de parcare ,iar pentru navigatie, am un holder discret prins de gurile de aer centrale.

Leave a comment:

Working...
X