Sfaturi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sfaturi?

    sint nou venit aici pe forum si de accea imi cer anticipat scuze daca cumva gresesc topicul sau ceva legat de acest forum
    in doua saptamini voi fi mandrul posesor al unei honda civic sport 5d si as vrea sa va intreb daca sinteti multumiti de masina.
    este prima mea masina honda asa ca nu am cum sa stiu multe despre ea iar cu datele tehnice din reviste ..acestea nu imi spun prea multe..vreau o parere a unuia care are astfel de masina si o cunoaste.
    si inca ceva...service? unde imi recomandati...eu sint din oradea...va fi posibil sa il fac in ungaria? ca imi e mult mai comod...
    care este primul interval la care trebuie sa ma prezint?
    va multumesc si atunci cind o sa am masina cu siguranta voi posta citeva fotografii....de abia o astept.....

  • #2
    black pearl, fi bine venit aici!
    Cred ca inainte de a mai pune odata oamenii sa ne impartaseasca din experientele lor cu aceasta masina, te-as ruga sa citesti topicele dedicate acestei masini, in special rubrica "My Honda" unde fiecare isi expune sincer si deschis parerile despre masina personala.
    Treaba cu service.ul e cam asa:
    intreaba-i pe cei de unde ai comandat masina cum sta treaba la ei. Fostul dealer al vostru care avea si Suzuki, ar trebui sa poata oferi niste informatii in privinta asta.
    HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

    Comment


    • #3
      ok

      da. multumesc pt raspuns..de fat asta si fac de citeva zile..tot citesc pe aici pe forum cite in luna si stele....si incep sa cred ca am facut o alegere buna atunci cind m-am orientat spre acest civic 5d...si asta nu numai pt ca arata extraordinar.! in privinta sevicelui ii voi intreba pe cei din baia mare de la care cumpar masina....dar cred ca pina la urma voi apela la un service din debrecen...am fost simbata sa vad acolo pe viu cum arata un civic si am vazut ca au un service mare honda..asa c sper ca macar la acest capitol problema e partial rezolvata....cei de la suzuki ...se ocupa acum mai mult de ...suzuki....si ii inteleg..au vinzari foarte bune cu modelul acela mic cred ca swift,in oradea....
      cred ca deocamdata voi fi singurul posesor de civic 5d in oradea ca nu am vazut nici unul...toata lumea cu care am vb zice ca e super tare dar vad ca nu cumpara nici unul.....da!masina germana e masina germana...stiti voi obsesia aia a rominului...oricum eu sint incintat si sper sa fiu singurul deocamdata....asa a fost si cind am cumparat meganul 2 hatch...nu erau decit doua...toata lumea le zicea urite,calcator,etc..acum le vezi la tot pasul pe la noi...oricum,multumesc de sfat...

      Comment


      • #4
        Cu placere si te mai asteptam si cu alteŽle!
        Personal, cand am dat pe la voi prin oras, am fost asigurat ca spre sfarsitul anului 2007, Oradea va avea cea mai mare reprezentanta Honda din tara. Ma rog, asta spune fiecare dealer, si chiar le-o doresc, ideea e deci ca va fi dealer si acolo si pe termen mediu iti vei putea face treaba la tine in oras.
        Bafta!
        HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

        Comment

        Working...
        X