Sfat Offset Jante

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Originally posted by maharvey View Post
    jantele originale Honda 5x114,3 au gaura centrala de 64,1mm
    Am sunat la reprezentanta Honda si au spus ca daca gaura centrala nu e fix 64.1mm voi avea probleme cu rulmentii dupa o perioada.. Oare cautatul unor cacaturi de jante ar putea sa devina mai dificila?

Comment

Nu, gasesti jante cu gaura mai mare si primesti si inele de centrare la ele (care compenseaza pana la diametrul OEM).

Eu asa am la Wolfrace-urile de vara.
      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

sigpic

Comment

Originally posted by ticker View Post
        Nu, gasesti jante cu gaura mai mare si primesti si inele de centrare la ele (care compenseaza pana la diametrul OEM).

Eu asa am la Wolfrace-urile de vara.
        Inelul de centrare poate fi cumparat si separat? Deoarece voi achizitiona cel mai probabil jante sh.

Acestea sunt: http://www.pieseauto.ro/inel-centrar...963236192.html ??
        Presupun ca mie mi-ar trebui ceva de genul 67.1 -> 64.1 in cazul in care noile jante au 67.1mm.

Comment

Corect, alea sunt.
          '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

sigpic

Comment

Multumesc Ticker.

Voi incerca sa achizitionez acest pachet: http://olx.ro/oferta/set-jante-anvel...tml#0f04f70fba
            Ce parere aveti?
            Dnul care le vinde a zis ca vine sa le probez in Bucuresti pentru ca lucreaza aici.

Comment

Foarte tare anuntul, nu spune macar pentru ce masina potrivesc.Ref.la pret, foarte ok.

Comment

magnifice!
                daca iti da si minunatele capace...chilipir curat
                Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

'02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

Comment

Vinde lumea jante pe aici și voi va complicați cu olx și alte table...
                  K24Reflash

Comment

se gasesc si la bucuresti/iasi jante de aliaj
                    Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

'02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

Comment

Originally posted by Spoon View Post
                      se gasesc si la bucuresti/iasi jante de aliaj
                      UNDE? Caut in disperare!

Comment

Originally posted by dinoc View Post
                        Vinde lumea jante pe aici și voi va complicați cu olx și alte table...
                        Cine vine jante de aliaj/tabla ca eu am postat un anunt pe forum si nu a raspuns absolut NIMENI.

Comment

Daca dai o cautare pe net dupa 5x114,3 sau jante Honda gasesti o groaza de anunturi. Asa ca disperarea aia nu prea se justifica.

Comment

Originally posted by BV26CAT View Post
                            Daca dai o cautare pe net dupa 5x114,3 sau jante Honda gasesti o groaza de anunturi. Asa ca disperarea aia nu prea se justifica.
                            Daca te-ai uita putin mai atent ai vedea ca sunt 2-3 care corespund urmatoarelor specificatii: R16 6,5j 5x114.3 si et55 sau et50 daca mai pun si CH64.1 rezultatele vor fi 0! Dar poate ai gasit tu si eu nu le vad. Te rog arata-mi un anunt. Multumesc

Comment

Asa e. Toate hondele din tara au alea 2-3 modele. Azi am vazut 10 cu jante ca ale mele. Concentreaza-te pe ce e important.
                              Eu am mers asa: 5x114,3 cu offset de 45 si inele de centrare. De fapt cand le-am cumparat aveau deja inele si fusesera date jos de pe o Honda. Le-am pus sus, 130 de proba in afara orasului, nici o vibratie in volan..le-am platit si gata. Relax. Nu e modelul 2012 unic in lumea asta.
                              Last edited by BV26CAT; 31-10-14, 22:25.

Comment

Serios acuma. Majoritatea anunturilor cu jante r16 5x114.3 au offset sub 50 si nu vreau sa ma indepartez mai mult de atat.

Comment

Working...
                                X