Honda Civic Coupe model 2001, cine ma ajuta cu niste sfaturi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Honda Civic Coupe model 2001, cine ma ajuta cu niste sfaturi?

    Salutare tuturor iubitorilor de Honda, as vrea sa cumpar o Honda Civic Coupe an 2001, modelul cu motor de 1.7 VTEC 125 cai, acuma nu prea cunosc detalii despre acest model fiind mai greu de gasit. Rog cei care au sa ma ajut cu niste sfaturi daca merita sau nu sa-mi achizitonez o astfel de masina, eu normal optam pentru coupe-ul dupa -95 dar e greu de gasit ori sunt la preturi exorbitante ori ruginite ...
    Va rog ajutati-ma am sa pun o poza sa fie clar despre ce model vorbasc.
    Va multumesc!



    http://www.netcarshow.com/honda/2003-civic_coupe/
    hondatu
    Administrator
    Last edited by hondatu; 17-02-14, 19:45.

  • #2
    Nimeni ?

    Comment


    • #3
      Are colegul Bigfoot unul.

      Da-i un PM http://www.hondafan.ro/forum/showthr...n-Silver-(EM2)
      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

      sigpic

      Comment


      • #4
        I-am dat sper ca ma poate ajuta ,mersi mult

        Comment


        • #5
          Honda Civic Coupe model 2001, cine ma ajuta cu niste sfaturi?

          personal cred ca is mult mai "bine facute" ej-urile

          Comment


          • #6
            Nu te contrazic dar nam gasit nimic de cumparat ,doar un coupe ruginit rau

            Comment


            • #7
              Recomand sa cumperi Civic Coupe ES cu motorul de 125cp pentru ca este vtec si masina vine cu mai multe dotari decat Coupe LS,cel de 120cp.
              Mare atentie la motor (gaze carter)si la suspensie pentru ca telescoapele in special cele pe fata sunt destul de scumpe.
              Ambreiajul este si el destul de scump 700-800 de lei dar nici mai scump decat la un Ford Focus din 2001 sau Golf 4.
              Distributia are o curea,o rola si o pompa de apa,celelalte consumabilele nu sunt scumpe (placute fata de calitate la 100 lei) filtru polen cu carbon 35 de lei.
              Un alt aspect este rugina,care apare mult mai devreme daca masina a fost avariata,oricum se gasesc piese de caroserie la preturi decente (bara fata 240lei)
              In idee eu zic ca este mai ieftin de intretinut ca o masina germana,doar sa ai un furnizor de piese competent, sa gaseasca piese de calitate la preturi corecte.
              Consumul este de 5.3l/100km (testat de mine)extern si 9-10 l intern.
              Nu am nicio experienta negativa cu masina ,deocamdata si sper sa nici nu am.
              Daca mai ai nevoie de sfaturi, astept intrebarile . Sfaturile sunt gratis.
              Honda Civic EJ9 1.4 IS M/T
              Honda Civic FD1 1.8 LS A/T
              Honda Civic ES9 1.3 Hybrid M/T
              Honda Civic SL 1.3 A/T 1980

              Comment


              • #8
                ce sunt gaze carter?, nam mai intalnit ,ce inseamna la ce sa am grija ?

                Comment


                • #9
                  Originally posted by flowplay View Post
                  ce sunt gaze carter?, nam mai intalnit ,ce inseamna la ce sa am grija ?
                  Desfaci busonul pe unde bagi ulei,iar daca pe acolo iese fum gri,atunci este o problema cu consumul de ulei.
                  Honda Civic EJ9 1.4 IS M/T
                  Honda Civic FD1 1.8 LS A/T
                  Honda Civic ES9 1.3 Hybrid M/T
                  Honda Civic SL 1.3 A/T 1980

                  Comment


                  • #10
                    Aaa,ms,shtiam de treaba aia numai nu stiam ca se numeste asa,daca are cineva honda civic coupe dupa anul-96 va rog datimi un mesaj privat

                    Comment


                    • #11
                      Cauta aici, adica in Germania care este cea mai larga piata de EM`uri (1 & 2) Bafta !
                      http://suchen.mobile.de/auto/honda-c...requence=DAILY

                      Comment


                      • #12
                        DA mersi numai imi fac inima rea,nam timp si nici curaj sa ajung prin germania sa mi iau una

                        Comment

                        Working...
                        X