Schimbare consola Accord 2.0

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Schimbare consola Accord 2.0

    Salutare tuturor...cam in 2 luni (dupa ce revin in tara) voi lua un Accord 2.0 benzina (sa vad ce voi gasi atunci) SH, si, cum sunt un mare impatimit al gadgeturilor, as dori sa stiu daca se poate schimba consola, cu una de pe 2.4 sau 2.2 cea cu navi. Daca da, cam cat costa totul?CAr mai fi o solutie sa existe pe piata un inlocuitor al player-ului default, cu ceva touchscreen (dar nu m-am interesat) - stiti ceva de asta? Pt a nu schimba tot tot.P.S. am tot cautat pe forum 8-9 pagini, dar nu am gasit nimic legat de asta.
    hondatu
    Administrator
    Last edited by hondatu; 23-06-11, 10:03.
    '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
    Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

  • #2
    A incercat Bogdan_IS asa ceva - deja avea Executive, dar voia sa schimbe cu una de la modelul Executive + navigatie.
    Se pare ca a stricat ceva si acum o vinde pe bucatele... cauta pe forum threadul de vanzare.

    De ce nu cumperi una care sa aiba din start navigatie :P ?
    Exista si solutii aftermarket (chinezesti) - discutau AndreiIS si inca vreo cativa pe forum - search.
    Mazda 6 Kombi, 2.5l, 192 CP, Soul Red


    Comment


    • #3
      pai, este benzina 2.0 cu navigatie? eu nu stiu . adica din ce m-am uitat prin anunturi, nu am vazut niciodata, ori 2.2 ori 2.4
      L.E. Dupa ce am vb cu Bogdan, treaba este f buna : se poate, doar ca va costa undeva in jur la 2000 ron toata afacerea. De stricat nu s-a stricat nimic; i se defectase lui magazia de cd-uri, si nu prea a reusit sa o puna inapoi cum trebuie (it seems that is not hand maded).
      ady_uaic
      Senior Member
      Last edited by ady_uaic; 21-06-11, 09:06.
      '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
      Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

      Comment


      • #4
        intre timp am gasit asta. nu pare sa se potriveasca (jos cel putin, nu e acelasi V)...insa, scrie totusi ca e pt accord 2003-2007. stiti ceva?
        '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
        Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

        Comment


        • #5
          au mai fost niste discutii legate de chinezarii de-astea, nu cred ca a avut cineva curajul sa-si puna. Cineva vazuse mai indeaproape, si spunea ca (,) calitatea era execrabila, chiar la o privire superficiala.
          2006 Accord CL7 2.0 MT

          Comment


          • #6
            Si de ce zici ca te deranjeaza motorul de 2,4?
            Honda Accord 2.0, Elegance, Blueish Silver

            Comment


            • #7
              daca te referi la mine @alexmohora, sunt uh, mail multe considerente. in primul rand din cauza consumului; apoi din cauza preturilor mari la asigurare, impozit, etc; apoi nu stiu daca e 2.4 benzina (insa deja datorita primelor 2 motive nu mai sunt interesat de nimic peste 2.0).
              '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
              Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

              Comment


              • #8
                Adi, ai vandut Hyundai-ul? Accord 2.0 cu navi ar trebui sa existe in versiunea Executive daca nu, este un magazin in Iasi care aduce "chinezarii" din alea, insa iti ofera garantie etc si tot ce vrei si nu sunt chiar "no-name" sunt o firma care produc dracii din astea pentru diverse marci - din ce stiu la grupul VAG a prins foarte bine. Da-mi un semn cand apari si discutam
                '09 Audi A6, 2.0, A/T, Grey
                Fosta:
                '08 Honda Civic Sedan 1.8 M/T, Taffeta White
                Javascript motherfucker in Iasi?
                http://hondafan.etp.ro/gallery/v/andrei_r/

                Comment


                • #9
                  salut. nu am dat inca hyundai-ul, dar nu asta e problema.aha.pai si se potrivesc acele console cu cea de accord? nu ma intere ca sunt chinezarii, trebuie sa le vad inainte, ca daca au totul bun in ele, e ok. (si, sa nu uite userii ca honda tot asiatica e ) ).
                  '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                  Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                  Comment


                  • #10
                    Asia e mare... 'nuff said
                    2006 Accord CL7 2.0 MT

                    Comment


                    • #11
                      Au dedicate pentru fiecare marca/model in parte, eu am fost interesat pentru Sedan-ul meu, le-am dat un telefon, am vb cu baietii, foarte deschisi mi-au zis exact ce/cum/cat insa deocamdata stau in dubii "financiare" daca sa dau ~500$ sau nu pe o dracie din aia (in vara nici nu se pune problema ca plec in concediu si mai am niste cheltuieli, poate la toamna)
                      '09 Audi A6, 2.0, A/T, Grey
                      Fosta:
                      '08 Honda Civic Sedan 1.8 M/T, Taffeta White
                      Javascript motherfucker in Iasi?
                      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/andrei_r/

                      Comment


                      • #12
                        asa, si unde's baietii astia mai exact?
                        '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                        Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                        Comment


                        • #13
                          WitsonShop Romania
                          S.C. Inteli Graphics S.R.L.
                          Iasi, Iasi, Romania
                          Calea Chisinaului nr. 26 (incinta IasiConf S.A.)
                          Postal Code: 700182
                          +(40) 725 899 858
                          +(40) 725 899 859
                          mail: office@witsonshop.ro

                          Site: www.witsonshop.ro

                          Sa-mi spui daca rezolvi ceva
                          '09 Audi A6, 2.0, A/T, Grey
                          Fosta:
                          '08 Honda Civic Sedan 1.8 M/T, Taffeta White
                          Javascript motherfucker in Iasi?
                          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/andrei_r/

                          Comment


                          • #14
                            interesting. imediat cum voi lua masina, ma si duc la ei. thx.
                            '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                            Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                            Comment

                            Working...
                            X