Decizie grea de achizitie

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Decizie grea de achizitie

Salutare dragi membri.

sunt fan din copilarie mercedes cobra.

am crescut mare si am ajuns la o decizie grea in schimbarea masinii.

iata variantele in ordinea preferintelor batute in cuie ca motoare.

1. Mercedes-benz w211 - 200 k (kompressor) benzina - an 2003
    2. Honda Accord - 2000 cmc - 156 cp - an 2007
    3. Skoda Octavia VRS an 2007 - 200 cp - an 2007

E o decizie foarte grea si as dori sa imi spuneti si parerea voastra mai ales cei care au 200 k desi sunt putini in romania.

Lucrul care ma intereseaza cel mai mult e siguranta (aici mb e nr.1) si fiabilitatea unde accord e nr.1.

No spuneti-mi ce sa imi iau ?

MB 200k e un risc. gandeste-te si la pretul benzinei de maine si ce consum o sa aiba. Sa nu zic ca e generatia precedenta si are deja 8 ani vechime.

Acordul papa cam 12-13 in oras si e un allrounder bun.

Octavia VRS e OK dar nu stiu cat consuma la cei 200 de cai. Are ca avantaj haionul dar ca dezavantaj locul mic din spate,daca vrei sa mai mergi cu cineva in masina.

In concluzie, ia-ti cu inima si vei fi fericit orice s-ar intampla. Tu stii cel mai bine care sunt nevoile tale.
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

sigpic

Comment

Eu as alege Mercedesul daca a fost ingrijit
      Honda Accord 2.0, Elegance, Blueish Silver

Comment

Sunt un fost mare fan MB detin inca un C280 din 96 benzina.Am studiat problema mai bine de 6 luni si am decis Accord si in urma unor sfaturi foarte obiective primite de la prieteni din Germania.Dupa aproape 3 ani de utilizare pot sa ti spun ca Honda m a impresionat chiar daca nu am avut prea mare incredere.Poate la materialele din interior MB este superior in rest mecanica o consider cel putin egala.Decizia iti apartine dar diferenta de 4 ani cred ca e importanta.Bafta la achizitie.
        Civic EP3,Civic FN2
        După ce ai gândit – hotărăşte-te, după ce te-ai hotărât – nu te mai gândi. proverb japonez

Comment

Working...
        X