Prima defectiune - 85000 km, 2 ani si 8 luni

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Prima defectiune - 85000 km, 2 ani si 8 luni

    Dupa aproape 3 ani (2 si 8 luni) si 85000km a aparut prima defectiune a Accord-ului. Mi s-a ars ... becul de pozitie pe partea stanga. =))
    Sa dea Domnul ca asta sa fie cea mai mare defectiune si peste inca 85000 de km.

    P.S.: Nu ma injurati prea rau cei care au intrat sperand sa gaseasca o defectiune "reala". Am vrut numai sa evidentiez ca am ales bine cand nu am ascultat: "De ce nu-ti iei ba' "volzvagan" ca aia e masina ca lumea?" Uite d-aia!!!!!!!
    2008 Honda Accord 2.0 M/T Executive Dark Mocha Pearl
    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/cristi_negru/

  • #2
    nu-ti fa griji, o sa ai si alte defectiuni din pacate

    Comment


    • #3
      Originally posted by primus View Post
      nu-ti fa griji, o sa ai si alte defectiuni din pacate
      Imi dau seama ca or sa mai apara, ca doar nu e masina perfecta. Pana la urma tot fier e. Eu sunt totusi multumit ca in atatia kilometri nu am schimbat bucse, brate sau alte minuni din astea cum a facut un cunoscut al meu la Passat.
      2008 Honda Accord 2.0 M/T Executive Dark Mocha Pearl
      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/cristi_negru/

      Comment


      • #4
        Da' de caseta de directie schimbata la 10.000 km la Accord ai auzit?
        2009 Accord 2,4 Exec A/T Crystal Black Pearl

        Comment


        • #5
          Originally posted by woland View Post
          Da' de caseta de directie schimbata la 10.000 km la Accord ai auzit?
          Am auzit si de motor spart la Audi la 3200 de km pentru o biela care nu afost stransa cum trebuie. Am auzit si de un buldoexcavator la care rotile din fata mergeau in fata, iar cele din spate mergeau in sens invers (in spate) si se mirau de ce nu se misca de pe loc. Precizez ca era nou-nout, inca in curtea dealer-ului. Dar astea sunt exceptii.
          Si oricum eu vorbeam despre masina mea. Poate am avut eu noroc sau altii ghinion.
          2008 Honda Accord 2.0 M/T Executive Dark Mocha Pearl
          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/cristi_negru/

          Comment


          • #6
            Suntem 2 norocosi Pacientul are 3 ani si 2 luni cu 70mii km fara interventii chirurgicale!!!
            Boggyman
            ACCORD 2.0i-VTEC Executive M/T NightHawk BlackPear-2007!
            CBR 600F4i Red-2005!

            Comment


            • #7
              OT: de ce intodeauna comparatia se face cu masinile din grupul VAG? Nu tu Renault, Opel....Or fi etalon? )
              Volkswagen Golf V, 2.0TDI, BKD, MTM Engine Performance Upgrade, GOODRIDGE Brake Lines Hoses, Front&Rear EBC Turbo Groove Brake Discs, Front&Rear EBC Redstuff Brake Pads, Zandvoort 17" + GY Eagle F1 Asymmetric, Hella Xenon-look Headlights, Hella LED Clear Taillights

              Comment


              • #8
                Originally posted by sebip View Post
                OT: de ce intodeauna comparatia se face cu masinile din grupul VAG? Nu tu Renault, Opel....Or fi etalon? )
                Foarte corect, se pare ca da, atunci cand vorbesti de masini si incerci sa le compari, automat una dintre ele este vw sau audi...
                Honda Civic Type-S PLUS Crystal Black Pearl .:. Eibach : Injen : OMP : Skunk2 : Enkei : Ferodo DS2500 : Alpine Type R : Rockford Fosgate .:.
                Honda S2000 AP1 Championship White .:. KW V2 : OZ : SKUNK2 : K&N : VOLK : Spoon : CUSCO : Mugen : Megan Racing : Goodridge : Ingalls : Powerflex .:.
                1000 Locuri de vizitat in Romania

                Comment


                • #9
                  Nu incerc sa fac flame-uri dar mi se pare asa ciudat sa iti cumperi masina, si singurul tau gand sa fie: sper sa nu am probleme cu ea, ca sa pot spune ca m-a tinut mai mult decat masina vecinului, prietenului...
                  Volkswagen Golf V, 2.0TDI, BKD, MTM Engine Performance Upgrade, GOODRIDGE Brake Lines Hoses, Front&Rear EBC Turbo Groove Brake Discs, Front&Rear EBC Redstuff Brake Pads, Zandvoort 17" + GY Eagle F1 Asymmetric, Hella Xenon-look Headlights, Hella LED Clear Taillights

                  Comment


                  • #10
                    A alege altceva decat ceea ce aleg masele - profundul meu dispret pentru gustul comun - si confirmarea unei astfel de alegeri = maxima satisfactie

                    Sebip, nici macar nu m-am legat de VW!

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by sebip View Post
                      Nu incerc sa fac flame-uri dar mi se pare asa ciudat sa iti cumperi masina, si singurul tau gand sa fie: sper sa nu am probleme cu ea, ca sa pot spune ca m-a tinut mai mult decat masina vecinului, prietenului...
                      Cred ca ai inteles putin gresit. Cred ca aveam vreo 5 ani cand m-am hotarat ca vreau masina japoneza. Nu a fost si nu este deloc gandul meu. Spuneam numai ca atunci cand mi-am anuntat prietenii ca imi iau Honda, majoritatea mi-au zis de ce nu VW (in proportie de 90% din ei detin un VW). Exact de-asta am facut comparatia cu VW si nu cu alta masina.
                      2008 Honda Accord 2.0 M/T Executive Dark Mocha Pearl
                      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/cristi_negru/

                      Comment


                      • #12
                        Cu masini de 25.000 de euro...nu poti iesi din marea masa...daca vrei sa fii unicat mai pui 100.000...200.000...si atunci poti alege altceva decat restul!
                        Volkswagen Golf V, 2.0TDI, BKD, MTM Engine Performance Upgrade, GOODRIDGE Brake Lines Hoses, Front&Rear EBC Turbo Groove Brake Discs, Front&Rear EBC Redstuff Brake Pads, Zandvoort 17" + GY Eagle F1 Asymmetric, Hella Xenon-look Headlights, Hella LED Clear Taillights

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by vtin View Post
                          A alege altceva decat ceea ce aleg masele - profundul meu dispret pentru gustul comun - si confirmarea unei astfel de alegeri = maxima satisfactie

                          Sebip, nici macar nu m-am legat de VW!
                          Eu insa ma leg, pentru ca realitatea este ca romanului daca ii dai de ales si il intrebi ce masina vrea sa-si ia, cei mai multi vor zice VW.
                          Fara suparare, e din ciclul: "Ce Hyundai misto ti-ai luat!". E vorba despre popularitate, reclama... etc.
                          Ca masinile VW sunt bune - da, sunt de "accord". Dar sunt prea mult ridicate in slavi si nu mai sunt ce erau odata. S-a dus vremea Golf-ului II. Romanul inca gandeste: "Moooamaaa! Mi-am luat VW. O sa ies la pensie cu el!".
                          Totusi, sa nu uitam ca VW este "masina poporului".
                          cristi_negru
                          Member
                          Last edited by cristi_negru; 10-12-10, 17:47.
                          2008 Honda Accord 2.0 M/T Executive Dark Mocha Pearl
                          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/cristi_negru/

                          Comment


                          • #14
                            Foarte pertinenta si faina analiza ai facut! Ce sa ii faci...masinile au ajuns biodegradabile...
                            Volkswagen Golf V, 2.0TDI, BKD, MTM Engine Performance Upgrade, GOODRIDGE Brake Lines Hoses, Front&Rear EBC Turbo Groove Brake Discs, Front&Rear EBC Redstuff Brake Pads, Zandvoort 17" + GY Eagle F1 Asymmetric, Hella Xenon-look Headlights, Hella LED Clear Taillights

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by sebip View Post
                              Foarte pertinenta si faina analiza ai facut! Ce sa ii faci...masinile au ajuns biodegradabile...
                              Vad ca ai inteles perfect! Bravo!
                              Multa sanatate si la cati mai multi kilometri fara nici macar o singura problema!
                              Sa te bucuri de masina ta, cel putin pe jumatate din cat ma bucur eu de a mea!
                              2008 Honda Accord 2.0 M/T Executive Dark Mocha Pearl
                              http://hondafan.etp.ro/gallery/v/cristi_negru/

                              Comment

                              Working...
                              X