Service Manual Acura TSX 2004-2006

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Service Manual Acura TSX 2004-2006

Pentru cei care ii intereseaza, am facut rost de Service Manuals pentru Acura TSX 04-06. Din cate am vazut eu, sunt cam 90% compatibile cu Accordul (model 2004-2007), in special versiunile Executive. E mare, sunt 3 arhive in jur de ~100M fiecare (cica 1400 pagini in total).

Le-am aruncat pe RapidShare, dar am impresa ca-i un numar limitat de downloadari.

AcuraTSX_part1.zip
    AcuraTSX_part2.zip
    AcuraTSX_part3.zip

Daca sunt probleme la download, poate-mi recomanda cineva un server de file sharing mai ok.
    Last edited by PanterA; 13-11-09, 17:35.
    Accord 2.2 i-CTDi 140hp with steroids. EXEC/NAV 2007, IS-64-CZE
    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Pret/

http://www.filedropper.com/ - 5 gb
    Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !

Bazar Acura & Honda Romania - https://www.facebook.com/groups/197406340470123/

Comment

O contraoferta cu www.filebox.ro spatiu nelimitat doar ca 10GB stau permanent restu in functie de download. Nu am actiuni la ei doar ca au servere metro si scot repede de acolo
      '07 Accord 2.0 ES Dark Mocha
      '98 Civic Sedan 1.6 VTi New Vogue Silver

Comment

Exista si manualul de la Accord 2.2? Il are cineva?
        Accord '06 2.2 i-CTDI Exec

Comment

1997-2000 Honda CR-V - Service Manual

2000-2003 Honda S2000 - Service Manual
          Last edited by PanterA; 01-07-09, 23:30.
          Apasăăăăăl: 2008 Accord Coupe - San Marino Red - 190cp
          GPL:

Comment

Multe multumiri!!!aur curat.
            Civic EP3,Civic FN2
            După ce ai gândit – hotărăşte-te, după ce te-ai hotărât – nu te mai gândi. proverb japonez

Comment

honda accord 2008-> Service manual are cineva? am facut rost prin download de manual service Acura TSX (accord EU) 2004 - daca cineva ma poate ajuta si pe mine cu un manual pentru CU1...

Va multumesc cine doreste manualul mai sus amintit, just PM-me!
              pana una alta... spor in plan si numai bucurii!!!

Comment

Vreau si eu manualul de service pentru Accord CL7 2007. Am incercat sa iau pe cel de TSX 04-06 din primele linkuri puse de Pret mai sus, dar nu merge... Poate il urca cineva in alta parte sau mi-l da si mie cumva! Multumesc!
                '02 Honda Accord Type-R / ex '10 Honda Civic Type-R GT LSD / ex '07 Honda Accord 2.0 LS M/T

Comment

@Xander, deseara da -mi un buzz p messenger pe la ora 18:00 si ti l trimit pe mess ok!

Comment

Diseara ajung foarteeee tarziu... Nu e graba, ne auzim pe mess zilele care vin! Merci mult oricum!
                    '02 Honda Accord Type-R / ex '10 Honda Civic Type-R GT LSD / ex '07 Honda Accord 2.0 LS M/T

Comment

Originally posted by Xander View Post
                      Vreau si eu manualul de service pentru Accord CL7 2007. Am incercat sa iau pe cel de TSX 04-06 din primele linkuri puse de Pret mai sus, dar nu merge... Poate il urca cineva in alta parte sau mi-l da si mie cumva! Multumesc!
                      Am facut un test, si inca mai merg trase. Tre sa dai free user si sa astepti 90 secunde pana-ti apare download. In rest, totul ok.
                      Accord 2.2 i-CTDi 140hp with steroids. EXEC/NAV 2007, IS-64-CZE
                      http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Pret/

Comment

Am incercat aseara! Stiu ca trebuie sa dau free user si sa astept, dar imi dadea eroare... Mai incerc la noapte cand ajung acasa!

Comment

Am reusit de l-am luat pe asta pus de Pret. Problema era ca pentru free users era un numar finit de download-uri pe zi, astfel ca atunci cand incercam eu, deja nu se mai putea da jos acest fisier. Multumesc Pret!

@bastircar: Tu ai alt manual, sau tot pe asta? Daca e altul, atunci ramane sa te contactez pe Mess sa il iau si pe ala. Multumesc!

Comment

nu am pierdut vremea cu acel download, am cautat pe torenti, si de acolo il am, am downloadat si un EPC (daca asta e termenul corect) e imagine 2,6 gb, si din biblioteci am vazut ca are tot fara model 2009, drept urmare, am si eu rugamintea pentru modelul din semnatura... si stau la dispozitie cu ce am eu, referitor la arhiva de 2,5 gb, nu merge pe 64 biti, si cred ca se rezuma doar la xp fara vista, nici poveste de w7, sper sa deslusiti, poate pun pe ftp-ul lui cyrax...

pana una alta...

Comment

Working...
                            X