Vopsea Accord

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vopsea Accord

    Aveti idee, "Milano Red" de pe Accord '09 e vopsea metalizata?
    Mie nu mi se pare si tot ma cert cu cineva ca nu e...
    Multumesc.
    Scuze daca n-am postat unde trebuie.
    "Hondas make the solar system look unstable and unreliable" - Jeremy Clarkson.
    sigpic

  • #2
    Milano red nu este metalizata si este singura culoare de pe Accord care este 0 in pretul de baza in germania, toate celelalte culori costa suplimentar.
    I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
    My cars:

    '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
    '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
    '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
    '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
    EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
    EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
    EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
    EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
    EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
    EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

    Comment


    • #3
      100% nu e metalizata. E vopseaua de baza de la Honda.

      Comment


      • #4
        Multumesc!
        "Hondas make the solar system look unstable and unreliable" - Jeremy Clarkson.
        sigpic

        Comment


        • #5
          In caz ca mai intereseaza pe cineva, cea de-a doua vopsea de baza globala Honda e Taffeta White, de asemenea nemetalizata.

          Comment


          • #6
            NHB'ul e metalizat totusi ? are reflexii de "perla albastruie" deci ma duce cu gandul ca ar fi
            The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



            DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

            Comment


            • #7
              NHBP este metalizata, da.
              Accord CL9 Type S CB 600 FA Hornet

              Comment


              • #8
                yeeey
                The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                Comment


                • #9
                  1. De unde stiti care sunt metalizate si care nu?

                  2. Din cate stiu eu, la Honda in RO se vand masinile la acelasi pret, indiferent de culoare. Nu ar fi normal ca una cu vopsea metalizata sa fie mai scumpa decat cea nemetalizata?

                  3. Alabaster Silver cum e?
                  "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                  "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                  Comment


                  • #10
                    Alabaster Silver este metalizata ( cel putin asa se vede )
                    I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                    My cars:

                    '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                    '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                    '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                    '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                    EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                    EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                    EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                    EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                    EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                    EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                    Comment


                    • #11
                      Cu siguranta albul meu este metalizat..
                      Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                      Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                      ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                      ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by Delphi View Post
                        1. De unde stiti care sunt metalizate si care nu?

                        2. Din cate stiu eu, la Honda in RO se vand masinile la acelasi pret, indiferent de culoare. Nu ar fi normal ca una cu vopsea metalizata sa fie mai scumpa decat cea nemetalizata?
                        Am primit informatia de la dealeri in 2007 ca toate Accordurile disponibile la noi vin cu vopsea metalizata. Rosu nu se aducea iar albul de pe Type-S uri era si ala metalizat.
                        Accord CL9 Type S CB 600 FA Hornet

                        Comment


                        • #13
                          Eu stiam ca si Taffeta White e metalizat oricum, arata bine
                          '09 Audi A6, 2.0, A/T, Grey
                          Fosta:
                          '08 Honda Civic Sedan 1.8 M/T, Taffeta White
                          Javascript motherfucker in Iasi?
                          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/andrei_r/

                          Comment


                          • #14
                            Multe din culorile Honda nu numai ca sunt metalizate, dar au si efect perla, spre exemplu NHB, Premium White Pearl (culoarea noii achizitii a lui Doc), New Red Pearl, Vivid Blue Pearl, samd.
                            Alabster Silver este doar metalic, Polished Metal la fel...totul este in denumirea lor, la sf gasiti ori metalic, ori pearl, ori nimic, iar in ultimul caz de afla doar Milano Red si Taffeta White.
                            Deplhi:
                            1. am explicat deja putin mai sus
                            2. la Honda RO e o exceptie, arunca o privire pe honda.de sau honda.co.uk si o sa vezi pret de peste 500 E la culoare metalizata sau perla...asa e in general la Honda, ca la orice fabricant, la noi e exceptia.
                            3. doar metalic, o zice denumirea completa.
                            Exista si paletare oficiale Honda, sub forma unor placute dispuse in evantai de mana, unde puteti gasi atat denumirea lor completa cat si codurie de vopsea (pe care eu ajunsesem sa le invat, dar le-am uitat).

                            Exemplu: culorile disponibile pe Accord pe honda.de

                            Volcano Gray Metallic 530,00 € Cobalt Blue Pearl 530,00 € Royal Blue Pearl 530,00 € Premium White Pearl 530,00 € Polished Metal Metallic 530,00 € Buran Silver Metallic 530,00 € Crystal Black Pearl 530,00 € Basque Red Pearl 530,00 € Milano Red 0,00 €

                            Comment


                            • #15
                              @Bogdan:
                              2. Te cred, si mi se pare putin ilogic, dar tocmai de asta intrebam: in Ungaria de exemplu , daca vrei sa iei Alabaster Silver metalizat, mai dai cca. 320 Euro (88.000 ft.).
                              "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                              "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                              Comment

                              Working...
                              X