Becuri pozitzie accord

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Becuri pozitzie accord

a reusit pana acum cineva sa schimbe becurile de pozitie pe accord 2006->?
    k eu m-am chinuit si ...nu imi incape mana printre baterie si aripa...iar in partea dreapta...nici vorba sa incape ...e palnia de la rezervorul de apa pt stergatoare.
    Daca a reusit cineva astept un reply..multumesc
    Honda Accord 2.2i-ctdi dark mocha
    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Albert/my+honda/

Nu am accord, dar si la fosta laguna si la civicul de acum se scoate palnia aceea pt a umbla la faruri. Bine, la civic se scoate nus ce rezervor de lichid de racire.

Comment

nu vreau sa cred k trebuie sa demontez din masina...sa scot un bec.... e cam aiurea

Comment

mai fratilor, stiti voi vorba aia a calculatoristilor, rtfm?
        Becurile de pozitie la Accord se schimba in felul urmator:
        - se bracheaza roata fata de pe partea unde se doreste schimbarea becului
        - se scoate un stift care tine aripa interioara (chestia aia de plastic/cauciuc din fata rotii, pe interior)
        - se departeaza un pic aripa interioara
        - se baga mana prin bortificiul format si pe pipaite se gaseste suportul becului de pozitie
        - se roteste acel soclu clockwise, si se scoate
        - se schimba becul, si se refac pasii anteriori in ordine inversa

Manualul are si poze pe tema asta. Desi prima data e mai naspa, toata chestia dureaza 2-3 minute dupa ce prinzi cum merge treaba.
        2006 Accord CL7 2.0 MT

Comment

DOAMNE !!
          iti multumesc)

Comment

au am pus white light si am procedat cum spune cryo

cu mentiunea ca trebuie sa tragi cu incredere de aripa interioara ca e dintr-un plastic mai moale si iti faci loc lejer, nu se rupe si apoi revine la loc
            "Ethics. That's always so inconvenient."
            Cal Lightman

Comment

eu mi-am pus xenon in proiectoare..si...vreau sa-mi pun becuri portocalii in pozitzie (sa vad initzial cum sta)....cred k ar sta ok..o sa pun poze dupa ce rezolv sa va dati cu parerea

Comment

Cauta poze cu TSX - in US majoritatea masinilor au pozitiile galbene. Seria 5 la BMW are la fel - 3 LED-uri portocalii.
                Recomandarea mea este sa cauti niste LED-uri albe, sa fie la fel ca xenon-ul - o lumina rece.
                2007 CL7, Graphite Pearl

Comment

nu-mi plac deloc cum arata pozitiile portocalii de pe TSX. Recomand cu caldura albe....
                  2006 Accord CL7 2.0 MT

Comment

toate masinile americane au pozitiile pe "semnale" ...

si la Civicu meu se face la fel cu becul de pozitie
                    The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.

DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

Comment

TSX-ul are farurile de accord. Are semnalizarile frontal iar pozitile in extreme. Gresesc?
                      Sunt masini US spec. care semnalizeaza intr-adevar cu pozitia (lumineaza intermitent).
                      2007 CL7, Graphite Pearl

Comment

nu gresesti, farurile sunt identice, cu deosebirea ca acele "colturi" unde sunt luminile de pozitie sunt portocalii la TSX, fata de alb-albastre la Accord face-lift.
                        2006 Accord CL7 2.0 MT

Comment

Dap, de aia ii recomandam colegului killabee sa caute poze cu TSX-ul inainte sa-si mestereasca masina.
                          2007 CL7, Graphite Pearl

Comment

pai ...am gasit poze si imi place f mult cum vin...dar tot nu am reusit sa le schimb

am tras de plastice pana am innebunit..plus ca imi este frica sa nu rup clemele..ca sunt pacatoase si se rup repede

Comment

inseamna ca nu tragi de unde trebuie

vezi ca manualul are poze pe tema asta, daca imi amintesc bine... te-ai uitat prin el?
                              2006 Accord CL7 2.0 MT

Comment

Working...
                              X