2003 Accord 2.4 AT Pareri si sfaturi

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• AliNOS
    replied
    ti-am zis ca e greu pana faci prima modificare.. ca dupa aia ai mai tot pune cate ceva..

Leave a comment:

• johnwst
    replied
    Alin,n-ai pt ce sa-mi multumesti,e bine ca ti-ai putut face o parere care sunt sigur ca ar fi fost cu atat mai placuta cu cat ai fi conduso mai mult
    intre timp am trecut pe jenti de 17'' (235/45) si stabilitatea pare acum perfecta fata de vechile opinci care fluierau la toate franele sau manevrele bruste..acum parca s-ar merita si amortizoare ceva mai tari..

Leave a comment:

• AliNOS
    replied
    Salut. M-am intalnit cu johnwst si am vazut cam despre ce e vorba.. ii multumesc ca a avut incredere si m-a lasat sa si conduc putin..

Ca observatii:
    1. masina are o tinuta de drum buna dar totusi nu se compara cu BMW 3.. sau poate nu eram eu obisnuit cu masina..
    2. motorul imi place
    3. cutia de viteze automata, in modul secvential, nu schimba singura treapta de viteza cand se ajunge la zona rosie
    4. directia foarte precisa.. insa trebuie sa te obisnuiesti.. si la BMW directia este precisa dar volanul se misca mult mai greu spre deosebire de honda unde se misca f usor..

In concluzie, dupa ce reusesc sa vand masina actuala, voi lua in considerare si aceasta masina. Multumesc inca o data lui johnwst pt amabilitate.

Leave a comment:

• ion
    replied
    Sunt cateva oferte bune de Accorduri 2.4at (2003-2005)pe bestauto.ro. Sper sa se incadreze in buget! Succes!

Leave a comment:

• AliNOS
    replied
    da aveti dreptate. eram f obosit cand am citit. am crezut ca scrie 80km
    ma scuzati

Leave a comment:

• johnwst
    replied
    Originally posted by AliNOS View Post
    ti-am trimis PM.
    Banuiesc ca modelul tau de accord este cel nou.. oare sunt ceva diferente la greutatea masinii fata de cel 2003 - 2004?
    din cate stiu eu,din 2003 pana in 2007 modelul este acelasi (generatia 7) cu mici modificari de ,,facelift,, la grile si spoilere,insa caroseria e la fel.

Leave a comment:

• dio
    replied
    2.4 A/T cu 80K km la bord
    Nu cred ca e cel nou daca are 80.000km

Leave a comment:

• AliNOS
    replied
    ti-am trimis PM.
    Banuiesc ca modelul tau de accord este cel nou.. oare sunt ceva diferente la greutatea masinii fata de cel 2003 - 2004?

Leave a comment:

• johnwst
    replied
    sunt disponibil sa-ti prezint accord-ul meu,daca esti interesat sa vezi cum merge un 2.4 A/T cu 80K km la bord
    imi poti raspunde pe PM

Leave a comment:

• tokyodream
    replied
    Vezi la sectiunea MY ACCORD cine are 2.4 AT
    Si le scrii acolo mesajul tau.

Leave a comment:

• AliNOS
    replied
    nimeni?

Leave a comment:

• AliNOS
    started a topic 2003 Accord 2.4 AT Pareri si sfaturi

2003 Accord 2.4 AT Pareri si sfaturi

Salut. Ma bate un gand sa achizitionez o Honda Accord 2.4 AT SH, probabil din Germania. Anul de fabricatie va fii probabil 2003 - 2005.
    Intrebarea mea pentru voi este ce sfaturi puteti sa-mi dati referitoare la aceasta masina? Stiu ca Honda sta bine cu fiabilitatea (si a cutiilor AT?). Eu acum am un BMW 318d 2002 cu ceva imbunatatiri. Ideea e ca nu mai vreau masina diesel (am avut 2 pe benzina si acum BMW-ul diesel si m-a convins de ce nu-mi place dieselul - nu ma refer la performante).
    Alte intrebari ar fii pentru posesorii de Accord 2.4 AT din Bucuresti legate de un consum aproximativ urban/extra urban la diferite regimuri de mers (daca nu sare de 18 e ok pentru mine sa spunem).
    Si in final ultima intrebare: daca cineva cu o masina asemanatoare care vine la intalnirile Honda ma poate da o tura sa-mi fac o idee despre cum merge aceasta masina?

Va multumesc anticipat.
Working...
X