Pareri despre un Accord de pe Autovit

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Nu stiu de ce sunteti asa de incantati de Omniasig pe aici. Eu am avut dauna pe CASCO cu ei si decontare directa in service si tot am avut probleme. Astia dau accept de reparatie fara sa dea accept de plata. Cu alte cuvinte masina e gata si tu nu pot sa o iei, trebuie sa astepti dupa fundul lor minim 48 de ore sa dea acel accept. Am ales sa platesc eu ca sa iau masina, nu vreti sa stiti cat m-am luptat ca sa-mi recuperez banii. Tot felul de scuze, ba ca nu le merge sistemul, ba minciunele si tot asa ... Acum am la Generali, astia stiu ca dau acceptul de plata odata cu cel de reparatie, adika odata masina bagata in service, cum e gata poti sa o iei.
    Renault Megane 2 Sedan 1.6 2004

Comment

Originally posted by dmc View Post
      ... Acum am la Generali, astia stiu ca dau acceptul de plata odata cu cel de reparatie, adika odata masina bagata in service, cum e gata poti sa o iei.
      Adevarat. Nu sunt cei mai ieftini, au acea fransiza obligatorie (la mine 150 Eur), dar se misca impecabil. Plus ca relatia cu Asko merge brici.
      If Honda built people, nobody would ever die.

Comment

Generalli se misca intr-adevar foarte bine! Am la cealalta masina si nu i-am auzit vreodata sa zica nu! Despre Omniasig nu stiu ce sa spun! Am la ei Shogunul asigurat dar m-a ferit Cel de Sus de evenimente! In schimb RCA-ul este scump ca dracu'! Eu am platit 980 RON si am motor 2204 cmc! Un prieten de-al meu, pentru un Range Rover de 2700 cmc, a platit RCA-ul cu 560 lei la Unita! Ambele masini pe persoana juridica!
        Ce este TOTUL? Nimic... Dar NIMICUL?... Totul este!... Pentru ca din Nimic se naste Totul!...
        ... mi s-a parut interesant, d-aia am si scris-o aici...

www.astrocafe.ro! Aruncati o privire acolo! S-ar putea sa va inspire!

Comment

Salut dungatu si s-o stapanesti sanatos!
          Eu iti recomand Omniasig. Chiar zilele astea am avut un geam spart si s-au miscat remarcabil.
          '04 CIVIC 5D 1.6 VTEC (EU8), alabaster silver
          ex '08 FR-V 2.2 Executive, sparkle grey
          ex '07 Civic 5D 1.8 M/T Executive, neagra
          CONVERSE pe http://www.frogs.ro

Comment

Va multumesc tuturor, pana la urma am ales ce era mai scump - A Tiriac, fransiza zero, full casco cu extindere in UE, deoarece am facut si RCA la ei. Parerea mea personala in ceea ce priveste firmele de asigurari este ca nu conteaza nici 50% cum se numeste firma, cel mai mult conteaza ca fiecare in orasul sau sa se intereseze in mod special cum lucreaza cei de la daune cu servisul la care se face reparatia. Eu am avut spre ex pb mari cu allianz in trecut si am plecat de la ei la Omniasig (unde sunt si in prezent cu cealalta masina) tocmai din cauza unui bou de inspector de daune. Sper sa nu regret si a doua oara alegerea facuta tinand cont ca nu mai locuiesc in acelasi oras.
            Bafta la toata lumea, sa fiti feriti si de cele mai mici zgarieturi!
            '08 Honda Civic Sedan 1,8 ES M/T , Neutron Blue
            http://hondafan.etp.ro/gallery/v/dungatu/
            Ochi pentru ochi...iar lumea va sfarsi oarba.

Comment

Am fugit la my civic.
              '08 Honda Civic Sedan 1,8 ES M/T , Neutron Blue
              http://hondafan.etp.ro/gallery/v/dungatu/
              Ochi pentru ochi...iar lumea va sfarsi oarba.

Comment

Working...
              X