Accord sau Civic?

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Alegerea mea (subiectiva) este Civicul Sedan. Este mai ieftin, este mai usor si mai mic ca dimensiuni (este mai usor de manevrat si de parcat in Bucuresti), consuma mai putin, este la o clasa mai mica (deci CASCO, RCA si impozit mai mici) si vine cu dotari mai multe decat Accordul Comfort.

Sedanul are in plus fata de Accord: jante aliaj, trapa, scaune incalzite, volan piele, proiectoare ceata, tetiere active fata, scaune incalzite, padele pe volan, cruise control, CD MP3 cu RDS si 6 CD-uri, parasolare sofer si pasager cu iluminare.

Accordul are in plus fata de Sedan: suport lombar, carlige de fixare in portbagaj. Poate sa-mi fi scapat ceva, dar eu cam astea le-am vazut.
    "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
    "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

Comment

Nu cred ca ai scapat nimic, in momentul in care sa lansat Accordul nou si am vazut preturile am avut si eu pentru un moment dilema lui maverick65 (doar ca M/T) insa mi-a trecut repede, dotarile in plus care le are Sedan-ul pe mine m-au convins 1000% plus designul care mi se pare mai sexy decat al noului Accord
      '09 Audi A6, 2.0, A/T, Grey
      Fosta:
      '08 Honda Civic Sedan 1.8 M/T, Taffeta White
      Javascript motherfucker in Iasi?
      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/andrei_r/

Comment

Maverick65, la Carpati, cel de la gara, erau doua Accorduri 2.0 A/T SSE, la 21450euro, acum trei saptamani Nu strica sa-l iei si pe acesta in considerare.

Comment

Nu ma prea incanta interiorul la vechiul Accord.
          Alte plusuri pentru 09 Accord Confort ar mai fi deschiderea din telecomanda a portbagajului si o priza de 12V in cotiera. Nu stiu cum este insonorizarea la Civic. Totusi, asa "chel" cum este, Accord-ul este ceva mai scump. Sa fie doar aceste optiuni nesemnificative si cativa cai in plus la motor? Nu stiu...

Comment

Testeaza-le pe toate trei, si in mod sigur una iti va oferii acel sentiment de implinire.Asa am zis si eu ca nu-mi plac jantele, cele de 16",cu atat mai mult cele de 15" cu capace care stricau toata linia exterioara. Dupa ce am facut test-drive-ul,am si uitat de jante!

Comment

Originally posted by maverick65 View Post
              Nu ma prea incanta interiorul la vechiul Accord.
              Alte plusuri pentru 09 Accord Confort ar mai fi deschiderea din telecomanda a portbagajului si o priza de 12V in cotiera. Nu stiu cum este insonorizarea la Civic. Totusi, asa "chel" cum este, Accord-ul este ceva mai scump. Sa fie doar aceste optiuni nesemnificative si cativa cai in plus la motor? Nu stiu...
              Eu cred ca este si diferenta de clasa. Accordul este in clasa superioara si de aia e mai scump.

Pana la urma, Ion are dreptate, probeaza-le pe toate trei si vezi care iti place mai mult. Tie, nu noua.
              "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
              "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

Comment

Working...
              X