Detector radar

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Detector radar

Va salut!

Doresc sa-mi achizitionez un detector radar, problema este ca sunt pe langa subiect si nu stiu care model este mai bun. M-am gandit ca este mai bine sa aflu de la voi, care deja le folositi. Nu se mai poate fara, este foarte greu sa respect viteza legala, avand in vedere ca fac zilnic 100km, din care jumatate prin localitati. Multam!
    Honda Accord 2.0 Special Edition M/T- Black

Io (din auzite) stiu de Valentine1 ca ar fi cel mai destept.
    http://www.valentine1.com/
    K24Reflash

Comment

Ai dreptate, din ce se spune pe net se pare ca este cel mai bun , pretul insa este si mai "bun" in jur de 1800 lei

Comment

Eu am un Beltronics
        Honda Accord 2.2 i-ctdi Nighthawk Black Pearl Executive-2007

Comment

Florin, esti multumit de el?

Comment

Eu am un Bel 995 de 1 an si ceva. Cand voi lua prima amenda pentru viteza in mod sigur il voi schimba pe Valentine1. Pana acum si-a facut treaba foarte bine.

Daca vrei detector atunci te sfatuiesc sa te orientezi direct la Valentine1.
            '13 CR-V 2.2 i-DTEC Lifestyle M/T

Comment

eu am un cobra 9730 si sunt f multumit
              Audi A6 Allroad
              Daca esti interesat da-mi de stire, daca nu, da de veste mai departe!

Comment

Eu am cred ca un "cobra" luat din supermarket cu 150lei si are detectie fata/spate ca si cel laudat mai sus si merge brici.

Ideea e ca un detector te ajuta daca ai 20-30km in plus peste limita. La peste 40km/h nu te ajuta nici mama detectoarelor pentru ca nu ai timp de franare din momentul "detetctiei" si pana esti "citit".

Iti recomand sa combini si cu un GPS care are pozitiile camerelor fixe. :wink:
                2008 Honda Accord 2.4 Executive A/T Nighthawk Black Pearl
                I drive way too fast to worry about cholesterol, but never faster than my angel can fly.
                http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Don+Luciano/accord/

Comment

Eu am bel RX65. Din gama de la Bel mi se pare best buy. Se gasesc la 700-1000 Ron (depinde unde cauti).
                  '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

sigpic

Comment

mie belltronics mi se par cele mia bune. si eu tot din ala. si-a scos banii de vreo 50 ori....am mai facut comparatie cu altele si a iesit net superior
                    vi-l recomand
                    Accord 2007 2.0 m/t 155 cp

Comment

Originally posted by ticker
                      Eu am bel RX65. Din gama de la Bel mi se pare best buy. Se gasesc la 700-1000 Ron (depinde unde cauti).
                      Subscriu, tot de asta am si eu si mi se pare super ok. Relativ putine alarme false si distanta de detectie foarte buna
                      Honda Accord 2.0 M/T Sport SE 2007, Honda Jazz 1.4 M/T ES 2002

Comment

Si eu am Bel RX 65. Este excelent! Orice ti-ai lua, ia-ti Beltronics.
                        HONDA Accord

Comment

Bel Vector 960, recent achizitionat, deocamdata si-a facut datoria, eferintele sunt cat se poate de favorabile.
                          Honda Accord 2.0 S E 155 HP

Comment

Originally posted by romy
                            Florin, esti multumit de el?
                            Sunt multumit de el. am fost in Maramures de revelion si ca sa ajungem mai repede am dat un pic de talpa la masina, iar detectorul m-a scapat de cateva ori, ca la 190km/h mai dadeam de permis la anu'
                            Modelul asta il am eu:
                            http://www.bitonline.ro/detectoare+r...nics+rx+65/235
                            Honda Accord 2.2 i-ctdi Nighthawk Black Pearl Executive-2007

Comment

Depinde ce fel de sofer esti. Daca esti extremist adica mergi tot timpul la limita si ai reactii bune, esti tot timpul "conectat" cu masina, ca la curse, ia V1. Daca esti sofer normal care depaseste viteza legala ia Bel 995.
                              Ex '06 Accord 2.0 LS/MT
                              Momentan fara H

Comment

Working...
                              X