Curiozitate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Curiozitate

    Va salut pe toti!

    Sunt curios in legatura cu instinctorul, triunghi , trusa medicala unde le-ati gasit locul in portbagaj? Pe mine ma deranjeaza teribil ca nu am un loc special unde sa le pun!
    V multumesc!
    Honda Accord 2.0 Special Edition M/T- Black

  • #2
    I se spune EXtinctor :lol:
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

    sigpic

    Comment


    • #3
      Multumesc, m-am luminat!
      Honda Accord 2.0 Special Edition M/T- Black

      Comment


      • #4
        Eu am fost scutit de problema asta pt ca acele lucruri pur si simplu nu au venit cu masina
        Accord 2.0i i-VTEC 2007
        http://hondafan.etp.ro/gallery/v/ant76/

        Comment


        • #5
          Eu voi incerca sa le aranjez intr-o geanta pliabila si compartimentata luata de la Carrefour, dupa care o atasez de chingile pe care le am in portbagaj, nu stiu daca la Civic aveti asa ceva.
          '07 Accord 2.0 M/T Sport Special Edition Dark Mocha
          PH 10 BMO
          http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Vi_n/

          Comment


          • #6
            eu le-am agatzat in banda aia elastica din partea dreapta a portbagajului.
            2006 Accord CL7 2.0 MT

            Comment


            • #7
              @romy ...ce masina ai ? ...d-aia iarasi spun ca ar fi bine sa avem toti trecut in semnatura masina...
              eu le am in "lacasul" rotii de rezerva.
              '18 BMW X1 18xd
              '15 BMW i3 range extender
              ex:'12 Honda Civic 1.8i A/T / '10 Honda CR-Z GT/ '09 Infiniti EX 37/ '07 Mini Cooper S Cabrio / '07 Lexus IS220 / '04 Ford StreetKa / '07 Honda Civic 5D / '06 Citroen C4 Coupe

              Comment


              • #8
                Si eu le am tot pe acolo. Adica extinctorul e in golul jentii rotii de rezerva, triunghiul infipt intre roata si peretele lateral, iar trusa si vesta reflectorizanta sunt intr-o punga de plastic si se vantura dintr-o parte in alta a portbagajului.
                "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                Comment


                • #9
                  Trusa este prinsa in portbagaj cu acea banda elastica, triunghiurile (2) cutii separate sub mocheta, in zona rotii de rezerva iar stingatorul sub scaunul soferului in partea din spate.
                  Honda Accord 2.0 S E 155 HP

                  Comment


                  • #10
                    Un om ordonat. =D>
                    "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                    "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by ovidiudinutm
                      Trusa este prinsa in portbagaj cu acea banda elastica, triunghiurile (2) cutii separate sub mocheta, in zona rotii de rezerva iar stingatorul sub scaunul soferului in partea din spate.
                      Stingatorul - l-ai prins cumva sau se balangane pe acolo ?
                      Accord CL9 Type S CB 600 FA Hornet

                      Comment


                      • #12
                        Nu l-am prins inca, acum lucrez la 2 elemente de prindere.
                        Deocamdata sta cuminte )
                        Honda Accord 2.0 S E 155 HP

                        Comment


                        • #13
                          Multumesc mult pentru idei, ma deranjeaza mult stingatorul care se balangane prin portbagaj mai ales atunci cand pleci mai tare de pe loc si ma induce in eroare cand aud zgomote! O sa incerc varianta cu stingatorul sub scaunul soferului sau varianta cu geanta compartimentata. Nu suport trusa medicala pusa la luneta!!!
                          Honda Accord 2.0 Special Edition M/T- Black

                          Comment


                          • #14
                            incearca sa pui extinctorul si trusa in partea dreapa a portbagajului in locul unde exista un elastic.Iar triunghiul il poti pune fara probleme in spatiul destinat rotii de rezerva 8)

                            Comment


                            • #15
                              Asta mi se pare o idee buna. De asemenea, nu as recomanda extinctorul sub scaun.
                              2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
                              2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
                              2000 Honda S2000 Berlina Black
                              http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

                              Comment

                              Working...
                              X