Cauciucuri de vara

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

@om de_bine:

am fost in iasi la cel mai profesionist dealer de anvelope si ghici ce am gasit la loc de cinste:dunlop sport maxx :wink: .am studiat guma am vb cu omul l-am sunat pe dan colegul nostru de pe forum...si clar anvelopa este in top 3 anul acesta!am vb cu cryo dar el insa inclina catre BRIDGESTONE.eu am mai gasit la acelasi dealer urmatoarea gama de gume care arata fff bine:
    http://www.coopertire.com/Flash/index.aspx

astept pareri opinii.....
    ex CL7 AT 2006
    CN1 Sport 2005
    KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

"The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

Comment

@ om de bine, ticker nu sariti fratilor .Oferta de care ziceam se lega mai mult de faptul ca respectivele cauciucuri veneau gata montate pe jantele ce le-am luat deci e vorba mai mult de comoditate.Pretul lor este oricum la nivel de Dunlop, ce stiu de ele ca sunt made in germany si sunt puse pe masini tunate pentru expozitii iar ca si specificatie sunt ultra performance.Credeam ca poate stie cineva mai multe de ele.
      Oricum am renuntat la ele din considerentul ca nu am auzit de ele si nici pe net nu am gasit teste
      .Acum stau sa aleg intre Dunlop Sport Maxx si Good year Eagle Asymetric
      Accord 2.0i i-VTEC 2007
      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/ant76/

Comment

Eu mi-am luat proaspat GoodYear Eagle F1 GSD3 si sunt multumit, comparativ cu Bridgestone Potenza de aceiasi marime (225/45/R17) au aderanta mai buna deocamdata. Comparativ cu Michelin care vin pe LS (195/65/15), incomparabil (normal).

Bridgestone erau putin roase (le-am primit cu jantele de pe o alta honda aveau in jur de 2000Km), eu le-am folosit in jur de 4000Km.

Testele comparative le-am facut in(ud/uscat):
        Rond Rapa Galbena
        Curba larga in coborare la Peniteciar
        Plecari de pe loc

Singurul punct in minus la GY e zgomotul la rulare.

Comment

despre cooper: http://www.cbc.ca/consumers/market/f...statement.html
          asta am gasit pe net. desi, daca mi-aduc bine aminte, in nfs carbon cand faci upgrade de gume ai si cooper tires pe acolo. :lol:
          civic 2.2 5D FK3
          CR-V 2.2 AT RE6

Comment

tot despre cooper tyres :
            "Worldwide expansion increased steadily, and in 1997 the company was acquired by Cooper Tire & Rubber Co. in the United States to create Cooper-AVON Tyres Limited.

Cooper-AVON Tyres Ltd. was the first tire manufacturer in the world to earn the prestigious ISO 9001 quality award "
            civic EM2

Comment

eu am avon ZZ3 si sunt ok

Comment

A folosit cineva cauciucuri Toyo T1R? Ma gandeam sa iau din astea ca upgrade cele stock.
                ex Accord 2.0 ES M/T 2007 CL7
                Accord 2.4 Executive M/T CU2 2008
                Suzuki SX4 1.6 GLX 4WD 2008
                Mitsubishi Outlander 2.3 Invite 4WD 2012

Comment

Am auzit de bine de ele, go for it (daca iti convine pretul).
                  K24Reflash

Comment

Originally posted by rezare
                    A folosit cineva cauciucuri Toyo T1R? Ma gandeam sa iau din astea ca upgrade cele stock.
                    aha 8) .si care ar fi pretul dinoc? :P
                    ex CL7 AT 2006
                    CN1 Sport 2005

"The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

Comment

~511 RON alea 225/45/17 sau ~470 215/45/17 (la astea m-am uitat eu).

Comment

vorbim de toyo,nu?
                        ex CL7 AT 2006
                        CN1 Sport 2005

Comment

Da de ce nu va bagati la GY Asymmetric - au iesit pe primul loc in niste teste ADAC , sau
                          Vredestein Ultrac Sessanta care au iesit imediat pe locu' 2 (la astea imi plac profilul)

Vedeti cauciucuridirect.ro au preturi bune, livrare acasa sau la service ...

PS> in teste mai erau si GY Eagle F1, MIchelin SP2 , ... asta ca sa va faceti o idee cu cine au concurat
                          K24Reflash

Comment

Originally posted by razvan p.
                            vorbim de toyo,nu?
                            Da, de astea:

http://www.autoaccesorii.ro/tires.ph...or=9&x=12&y=11

Alt Toyo eu nu mai stiu

Comment

http://www.anvelope.ro/anvelope_sele...=1&per_page=20
                              civic EM2

Comment

Pai in linkul tau sunt cu 100RON mai scumpe... :-s

Comment

Working...
                                X