yobit net
Fisura parbriz - Hondafan

Fisura parbriz

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• romy
    started a topic Fisura parbriz

Fisura parbriz

Salut!

O problema: Am gasit parbrizul fisurat pe cca 15-20cm cu plecare din zona senzorului de ploaie, probabil de la vreo piatra. Cum se procedeaza in asemenea cazuri?Aveti idee fisura se poate intinde? Parca nu l-as schimba acum, desi am casco.Daca totusi l-as schimba cum se procedeaza? Operatiunea de schimbare dureaza mult? Va multumesc anticipat!

• romy
    replied
    Nu am luat masina in aceeasi zi. Am lasat-o peste noapte , pt ca nu vroiam sa risc mergand cu ea 100km.

Leave a comment:

• razvan p.
    replied
    corect .chiar 30 min nu prea a durat pt ca au lucrat mai incet dar si ingrijit. :wink:

Leave a comment:

• NW
    replied
    Originally posted by razvan p.
    se schimba cam in 2.30h!bafta!

De inlocuit dureaza 30 mi, dar daca nu-l lasi 3 ore, risti.

Leave a comment:

• romy
    replied
    S-a rezolvat problema schimbarii parbrizului la Carpati Motor.A durat o saptamana din momentul lansarii comenzii.M-am linistit!

Leave a comment:

• aleksey
    replied
    la naiba acum am vazut si eu, nici eu nu mai am stickeru ala , o sa mooorrr

Leave a comment:

• ticker
    replied
    Too late... am vandut-o demult :lol:

Dar am dezlipit stickerele de pe cel vechi si le-am pus pe cel nou. Se vedeau ca sunt lipite inapoi, dar macar oferea siguranta in plus :lol: :lol: :lol:

Leave a comment:

• Delphi
    replied
    Originally posted by ticker
    La mine era o diferenta... nu avea stickerele transparente de airbaguri :lol:
    Sa stii ca asta face ca masina sa piarda nu stiu cate stele la Euro NCAP. Neaparat trebuie sa iti faci rost de stickerele alea. :lol: :lol:

Leave a comment:

• romy
    replied
    Va multumesc pt informatii, acum sunt mai linistit!

Leave a comment:

• razvan p.
    replied
    se schimba cam in 2.30h!bafta!

Leave a comment:

• ticker
    replied
    La mine era o diferenta... nu avea stickerele transparente de airbaguri :lol:

Leave a comment:

• aleksey
    replied
    Nu stiu exact cat a durat, am lasat masina pe la 9 la carpati si la 5 m-am dus sa o ridic , totul era ok , parbrizul este identic cu cel vechi aceeasi marca , acelasi logo in stanga jos , nici o diferenta....

Leave a comment:

• romy
    replied
    Esti multumit de noul parbriz? Ma refer la faptul daca se observa ca nu este cel original.

Leave a comment:

• romy
    replied
    Am inteles ca se da cu nu stiu ce mastic pe la chedere si trebuie sa se usuce!

Leave a comment:

• ticker
    replied
    e suficient daca sta nemiscata 3 ore. La mine asa a fost :wink:

Leave a comment:

Working...
X