Masuratori garda, Accord stock

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

fata 34, spate 32
    dar cred ca stii la cate ori m-ai pus sa masor :lol:
    '07 Accord 2.4 Executive A/T

Comment

Originally posted by dinoc
      Mihai are doar arcuri, io suspensie completa (arc+amortizor) reglabila pe inaltime.
      ok!dar si a lui mihai pare destul de coborata!!!
      cyborg batrane, la tine ce contine kitul?si cat ti-a afectat confortul tinand cont ca ai familie?
      ms!astept raspunsurile voastre inclusiv pe a lui mihai sa vedem ce hoatarasc!
      ex CL7 AT 2006
      CN1 Sport 2005
      KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

"The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

Comment

ia-ti kit, nu te mai gandi, dar reglabil neaparat. eu am doar arcuri, dar o sa-mi iau kit reglabil intr-o buna zi. de ce? pentru ca iarna nu-i ca vara :lol: si 1-2 cm in plus pe timp de iarna conteaza foarte mult.

Comment

Razvan, poza pusa de mine sus nu-i reala, ii photoshop facut de cyborg (ii inaltata masina din photoshop)

Comment

ms cyborg.te rog spune-mi cum e partea "de confort"?
            @dionoc:
            cand am mers impreuna prin iasi am vb de aspect si tin minte ca ai spus ceva de drumuri!dar eu vreau sa o mai cobor si sincer daca "te-as prinde" prin iasi ar fi concludent! :wink:
            ex CL7 AT 2006
            CN1 Sport 2005

"The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

Comment

se cam duce confortul, odata cu garda :lol: dupa parerea mea 30% se duc.

Comment

aha!multam' fain!studiem inca :wink:
                ex CL7 AT 2006
                CN1 Sport 2005

Comment

Cele mai confortabile sunt alea de la Tanabe.
                  PWR are arcuri Tanabe, io ti-as sugera kit complet tot de la ei, daca urmaresti confort.

Comment

ok.garda la sol este coborata ca la tine?
                    ex CL7 AT 2006
                    CN1 Sport 2005

Comment

Momentan am ca si el, inainte a fost mai joasa.

Comment

reglaj de iarna? :wink:
                        ex CL7 AT 2006
                        CN1 Sport 2005

Comment

si de bucuresti :wink:

Comment

Reglaj de Videanu' si ce-i care au lasat santuri in asfalt .... f**** in g***** :chain:

Comment

Partea buna
                              Arcurile Tanabe..sunt chiar soft la micile denivelari..mai soft decat cele stocksi mai silentioase.Daca la stock auzi cand treci peste rupturile din asfalt..cu Tanabe nu se aude nimic.Nu-mi explic .....
                              Cand zic micile denivelari..vorbesc de crapaturile din sosea..locurile unde s-au pus petice in asfalt..denivelari de max 3 cm..gropite de max 2cm(cu aproximatie..sa nu credeti ca le-am masurat ).Dupa aceea incepe sa comporte destul de dur.
                              Am fost la service in Cluj sa-mi schimbe tachetul si arcul la caseta ..si am facut test drive cu mecanicul. A zis ca filtreaza mult mai bine micile errori din asfalt decat arcurile stock..asta pana am dat intr-o groapa (in adevaratul sens al cuvantului).

Partea proasta
                              La viteze de pana la 130-140 pe viraje masina este super ok..dar dupa aceste viteze masina devine un pic instabila in momentul in care iei direct dupa un viraj la st., unul la dr. ..si invers.Nu te gandi ca ma rastorn..este mai stabila decat stock..dar i-ti da un sentiment aiurea.Daca iei doar un virej..fara sa bruschezi volanul..este teapana pe pozitii.

P.S. Azi am facut o tura pana la Baisoara (cei din zona Cluj stiu despre ce este vorba) si masina s-a comportat excelent ....dar nu mai vreau.

Nu stiu cum sunt kiturile sport, dar eu am mers aproape 20k cu arcurile stock..si dupa ce le-am schimbat a trebuit sa invat din nou sa conduc o Honda.Se comporta si vireaza total diferit.

Si ca sa va plictisesc pana la capat....
                              Dupa ce am sch. arcurile, pe drumul de intoarcere spre casa am zis sa le testez..Si am inceput prin a apasa acc. si a trage de volan.La un moment dat mi s-a parut instabila si zic ...ce teapa mi-am luat..sunt varza arcurile astea.Moment in care ma uit la vitezometru!! Curba respectiva o luasem cu 170..care in mod normal se lua cu 110-120..si cu arcurile stock la limita pe undeva la 140-150.

V-am plictisit ?!?!!?

Comment

Originally posted by dinoc
                                Reglaj de Videanu' si ce-i care au lasat santuri in asfalt .... f**** in g***** :chain:
                                Am fost in Buc. de nenumarate ori, poate ca am mers numai pe arterele principale..dar cand va aud cum va vaitati de soselele din Buc. i-mi vine sa va strang de gat.

A-ti fost prin Buzau de curand ?!!!?
                                In Buzau nu exista 5 m liniari de sosea buna..dreapta..fara gauri.Au asfaltat de curand o strada ..si au facut-o direct cu denivelari de nu poti depasi 70 .Poate asa era proiectul.

In comparatie cu Buzau...Bucurestiul este ...lux.

Comment

Working...
                                X