Sfat achizitie Accord!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sfat achizitie Accord!

    Sal. dupa o asteptare de aproximativ un an, am reusit sa-mi asigur o mare parte din finantarea ptr. masina mult dorita si visata, anume Accord Type-S. Probabil ca undeva pe la inceputul lunii ianuarie o sa dau si eu comanda - asta ca sa prind an de fabricatie 2008.

    Momentan am o f mare dilema, daca sa iau sau sa mai astept, si spun asta dat. iminentei lansari a noului accord (acum ca e sfarsitul lu' 2008 inceputul lu' 2009 ramane de vazut). Ma gandesc ca o sa-mi para rau in momentul in care o sa apara noul model, si pe langa asta ma gandesc ca este posibil ca spre sfarsitul perioadei de productie a actualului accord Honda sa vina cu ceva discount mare ptr. a mentine un nivel de vanzari (cum a fost si acum 2 ani cand a fost lansat accordul cu face lift, moment in care Honda a oferit un discount de 1500 euro ptr. modelele ramase in stoc). Voi ce parere aveti? Ce ma sfatuiti?
    2
    Accord Type -S
    50.00%
    1
    Accord Executive
    50.00%
    1
    www.soundlightvideo.ro
    www.slvservices.ro
    EX: '07 Honda Accord 2,0 Executive M/T Carbon Bronze Pearl
    '16 Honda Civic Tourer 1.6 Executive M/T White Orhid Pearl

  • #2
    sintax parerea mea este sa mai astepti , sau vrei neaparat sa o achizitionezi ? dupa ce o sa apara primele poze pe net cu noul ACCORD EUROPEAN atunci te vei gandi , dak sa iei TYPE S , NOUL ACCORD sau vechiul ACCORD .... adik vei avea mai multe optiuni , parerea mea e sa nu te grabesti , sa astepti pana in vara , iar in vara sa vezi , 6luni nu-i mult zic io ....acuma ramane la aprecierea ta...
    I don't care about other cars , i just love my Honda

    Comment


    • #3
      da ai drepate. dar exista o problema :lol:, NU MAI POT! astept de un an de zile sa-mi iau accord - din diferite motive am tot amanat - nu mai pot, nu mai am stare - ma gandesc cu groaza sa mai stau inca 6 luni. in ultimul timp (ma refer aici 2-3 luni) am redus la un sfert participarea pe forum ca nu mai puteam cand vedeam ca toti au si numai eu nu! dar ai dreptate. pana la urma nu sunt 6 luni, ca din cate am inteles noul accord european o sa fie prezentat la Geneva deci in jur de 3 luni. sper sa rezist - pana atunci. pare greu acum dar sper sa pot. o sa ma apuc de renovat apartamentul ca sa ma tina ocupat - oricum din cauza lui nu am luat masina pana acum.
      www.soundlightvideo.ro
      www.slvservices.ro
      EX: '07 Honda Accord 2,0 Executive M/T Carbon Bronze Pearl
      '16 Honda Civic Tourer 1.6 Executive M/T White Orhid Pearl

      Comment


      • #4
        Pe de alta parte, de la modelul actual stii la ce sa te astepti.
        Vreau sa spun ca e un model matur la care s-au facut toate corectiile necesare si s-au reparat majoritatea imperfectiunilor.
        Si daca iti place designul clasic ai un motiv in plus ...
        Accord CL9 Type S CB 600 FA Hornet

        Comment


        • #5
          Originally posted by sintax
          pana la urma nu sunt 6 luni, ca din cate am inteles noul accord european o sa fie prezentat la Geneva deci in jur de 3 luni. sper sa rezist - pana atunci.
          ATENTIE! De la prezentare la lansare poate dura ceva timp, deci cam tot 6luni vor fi.
          Nu-mi amintesc de o masina care sa fi fost prezentata la Geneva si sa fi fost disponibila mai devreme de luna Iulie. Si am multe masini (Honda) in minte cand spun asta, incepand cu S2000-ul la vremea lui in 1999 si terminand cu Accord facelift!

          Daca o sa mai stai mult o sa-ti treaca pofta plus de asta nu-ti poate garanta nimeni ca noul Accord chiar iti va place! Sa nu uitam ca e vorba de cu totul altceva fata de versiunea nord-americaca recent lansata!
          HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

          Comment


          • #6
            dupa cum spunea si hondatu in 6luni poate sa-ti treaca pofta , insa sa nu iti para rau dupa ce o sa apara accorul nou si sa zici "ba mai bine mai asteptam 6 luni " ..oricum te framanti f mult ,stiu cum e ca la mn a fost chestia de 3 luni si muream , alea 3 luni am numarat fiecare ceas , nu-mi venea sa cred cand m-a anuntat ionut ca e gata , e a mea :P si dupa ce am si vazut-o ai ai ai :P o sa vezi experienta cum e ....oricum TYPE S e super fain si dak e si 2.4 si mai bun , insa dak noul accord va aduce si motoare noi atunci iti va parea sigur rau
            I don't care about other cars , i just love my Honda

            Comment


            • #7
              @YoZ. multam fain de incurajarea de genul: "insa dak noul accord va aduce si motoare noi atunci iti va parea sigur rau" - dau bataie. :lol: glumesc sigur - ai perfecta dreptate. si eu personal gandesc la fel. nu ma deranjeaza sa arate altfel noul accord (oricum asta actual ma super gadila), de motorizare am teama, ca daca apre ceva cu mai multa putere, si sigur asa o sa fie atunci sa vezi zgariat pe ochi.
              www.soundlightvideo.ro
              www.slvservices.ro
              EX: '07 Honda Accord 2,0 Executive M/T Carbon Bronze Pearl
              '16 Honda Civic Tourer 1.6 Executive M/T White Orhid Pearl

              Comment


              • #8
                totusi poti sa gandesti pozitiv , indiferent care va fi va fi o HONDA iar un motor HONDA nu se uita asa usor , se viseaza si noaptea in pat ....sry k am pus sare pe rana :P
                I don't care about other cars , i just love my Honda

                Comment


                • #9
                  da ai dreptate cu visatul - oricum prietena mea deja are d c sa sa-si faca griji - daca nici macar nu am accordul si deja o insel cu ea noaptea in pat :lol:
                  www.soundlightvideo.ro
                  www.slvservices.ro
                  EX: '07 Honda Accord 2,0 Executive M/T Carbon Bronze Pearl
                  '16 Honda Civic Tourer 1.6 Executive M/T White Orhid Pearl

                  Comment


                  • #10
                    Eu as astepta pana la Salonul de la Geneva, sa vad cam despre ce este vorba cu noul Accord (aspect, motorizare, eventual pret) si dupa aia as lua decizia: cel nou sau cel existent. :?: Nu ar fi pacat sa iti iei masina acum (ma rog, in ianuarie, februarie) si dupa ce vezi cum este noul Accord sa iti faci sange rau ca nu ai avut putina rabdare?

                    Si da, probabil ca se va da un discount la cel existent in momentul in care apare cel nou.
                    "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                    "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                    Comment


                    • #11
                      Sunt de aceeasi parere cu Rumburak: la Accordul asta s-au rezolvat "problemele tineretii", deci stii foarte bine ce cumperi.

                      Cand o sa apara cel nou....o sa fie la fel ca la Civic..."Probleme si buguri" fara numar pentru ca asa e la orice masina noua cand incepe sa fie folosita de mai multa lume.

                      Eu as astepta sa vad cam cum arata modelul nou (primele poze SIGURE) si dupa aia as lua decizia finala.
                      '07 Civic 1.8 M/T Sport Rošu

                      Comment


                      • #12
                        mda......poze care vad ca nu mai apar.
                        www.soundlightvideo.ro
                        www.slvservices.ro
                        EX: '07 Honda Accord 2,0 Executive M/T Carbon Bronze Pearl
                        '16 Honda Civic Tourer 1.6 Executive M/T White Orhid Pearl

                        Comment


                        • #13
                          fratilor dupa ce au aparut pozele cu noul accord, alegerea pare (doar pare) mult mai usoara - castigator se pare ca va iesi vechiul accord in echipare type-s. la cel nou ma uit si parca nu aud clopoteii aia pe care i-am auzit cand am vazut prima oara actualul accord. o sa mai astept putin poate mai apar ceva reduceri de pret odata cu aproprierea datei de vanzare ptr. noul accord? poate dealerii stiu ceva? se mai preconizeaza ceva discount ptr. accord?
                          www.soundlightvideo.ro
                          www.slvservices.ro
                          EX: '07 Honda Accord 2,0 Executive M/T Carbon Bronze Pearl
                          '16 Honda Civic Tourer 1.6 Executive M/T White Orhid Pearl

                          Comment


                          • #14
                            Eu unul cred ca pasionatii vor lua in continuare actualul Accord, mai ales Type S si ca cei noi vor lua noul Accord.

                            In plus presupun ca noul Accord va fi pozitionat ceva mai sus ca pret.

                            Si tot eu cred ca daca astepti prea mult vei ramane cu buza umflata ca se vor da toate Type S-urile pana vine reducerea aia la Honda :lol:

                            Acum serios... ce reducere vrei? Nu vezi ca Accord 2.0 SSE e aproape la acelasi pret cu Civic 5d 1,8 Sport? :lol:
                            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              corect ai dreptate - dar stii cat de scartar :lol: este romanul! si ca sa nu supar pe nimeni ma nominalizez ca roman - eu! :lol:
                              www.soundlightvideo.ro
                              www.slvservices.ro
                              EX: '07 Honda Accord 2,0 Executive M/T Carbon Bronze Pearl
                              '16 Honda Civic Tourer 1.6 Executive M/T White Orhid Pearl

                              Comment

                              Working...
                              X