yobit hitbtc digifinex
Vreau Accord 2.0 Type-S! - Hondafan

Vreau Accord 2.0 Type-S!

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Of, nu vreau sa fiu inteles gresit. Problema nu se poate pune la modul "o iau daca'mi dau reducere si n'o iau daca nu'mi dau", ci mai degraba "o iau cand am banii" Cum banii 'mai putini' ii am mai curand, iar pentru banii 'mai multi' tre' sa mai astept o luna-doua... restul e simplu

Analiza e facuta din 2005, cam de cand sunt membru, dar plapumioara d'abia acum permite. Si asta chiar n'are nici cea mai mica legatura cu HTRO.

LE: Sunt constantean. Asa, pentru statistici

Comment

ok

personal, politica de preturi la HTR mi se pare corecta. evident, sunt si alte neajunsuri, in primul rand de circulatie a informatiei (vedeti cazul din Braila (parca?) in care dealerul nu stie sa dea informatii despre masinile pe care le vinde, oferta "sumara" primita de mine referitoare echiparea masinii mele), dar luate per ansamblu, consider ca nu sunt probleme adevarate. putina atentie din partea cumparatorului + un mic efort de a afla un raspuns, atunci cand apar aceste vicii, si problema se rezolva.

intr-adevar, vrea cineva reducere importanta de pret si dupa cateva luni sa i se desprinda cutia de viteze (Renault), sa-i ia foc bobina de la un piston (Passat), sa viseze nesatisfacut la masina "visurilor lui" (A4) dar pe care nu o poate cumpara ca pretul e extrem de mare, daca vrea o echipare cat mai completa... astea sunt cazuri reale, cunoscute de mine personal...

revin la pret: din cate imi dau eu seama, la Elegance nu a crescut pretul ulterior, ci doar a revenit la pretul "corect", de lista, dupa perioada promotionala in care HTR a subventionat pretul.
      un furnizor de produse sau servicii nu poate sa-si stabileasca politica de oferte/reduceri in functie de buzunarul fiecarui potential cumparator, e imposibil. dar cumparatorul poate sa se orienteze in achizitii dupa programul furnizorului...
      si stati linistiti, eu sunt sigur ca HTR va mai "comite" surprize placute.

Comment

In fine.. la mine toata treaba a fost ca la Civic 5d a crescut pretul... si aici blamam HTRo, dar daca nu ei fac preturile, asta e piata... ne supunem
        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

sigpic

Comment

Dupa cum ma laudasem...

In pliantul de la SIAB, Accord 2.0 SSE M/T:

+ volan multifunctional, imbracat in piele;
          pe HTRO insa nu apare decat ca fiind imbracat in piele. Atatica. Spre rusinea mea, asta'i singura diferenta ce'o vad "inscrisa", dar modelul expus avea evacuare stanga/dreapta, SSE vine doar cu dreapta.

In plus, gasesc cel putin ciudat sa nu vad eu pe site de suspensie sport...in rest, iar am innebuni...Doamne, ce de dotari! Deci...VREAU!

Comment

Originally posted by Immortal
            In pliantul de la SIAB, Accord 2.0 SSE M/T:
            + volan multifunctional, imbracat in piele;
            pe HTRO insa nu apare decat ca fiind imbracat in piele. Atatica. Spre rusinea mea, asta'i singura diferenta ce'o vad "inscrisa",
            Accord 2.0 SSE are in plus fata de Comfort:
            - pilot automat
            - ornamente exterioare crom fumuriu (grila fata, manere usi, faruri)
            - suspensii sport
            - jante aliaj 17"
            - proiectoare ceata fata
            - ornamente carbon interior
            - sistem audio premimum cu magazie 6 CD si 8 incinte acustice
            - reglaj automat al volumului in functie de viteza
            - alarma (aia de pe Executive)
            - senzori de ploaie
            - stergatoare cu temporizator
            - oglinda retrovizoare cu senzor antiorbire
            - oglinzi in parasolare cu iluminare
            - volan si schimbator viteze imbracate in piele
            - scaune partial piele
            - iluminare bord - rosu

(sper ca nu mi-a scapat nimic )

dar modelul expus avea evacuare stanga/dreapta, SSE vine doar cu dreapta.
            ala e Type S, de 2.4, cu 2 evacuari :wink:

In plus, gasesc cel putin ciudat sa nu vad eu pe site de suspensie sport...in rest, iar am innebuni...Doamne, ce de dotari! Deci...VREAU!
            mai uita-te si pe alte siteuri, o sa vezi date mai complete :wink:

Comment

Immortal, poate modelul la care te-ai uitat la SIAB era Type S. Acela are evacuare dubla, Stiu ca a fost expus. desi eu am fost azi si nu mai era acolo. Cand ai fost la targ? Ce culoare avea masina pe care ai vazut-o acolo?

Comment

Vineri, spre norocul meu, de'am balit linistit la standul Honda cat n'am balit la toate pustoaicele (expuse sau mai putin expuse)

Era "Accord-S", conform inscriptiei. Pretul de lista era de 17680Eu, era crem (din cate stiu eu culorile...adica albul ala spre...cafeniu, da' alb ) ). Se prea poate sa fi fost Type-S...da'...unde e? Care'i pretu'?

In fine, una peste alta, m-am chitit rau de tot si vineri merg la banca. In functie de asta, urmeaza sa vad ce fac cu actuala (o negresa pitica), iar apoi PM'eu la Ati...

Poate-mi trag si eu, rapid, iubita noua... :wink:

LE: imi cer scuze pentru 'explicatia' aproape de neinteles, dar, dupa o zi criminala de munca, e greu...

Comment

Era Accord Type S. Vezi linkul de mai jos

http://www.autof1.ro/index/Nebunie_la_SIAB.html
                  Pozele astea le-am vazut pe GSP. Eu am fost azi si nu mai era masina asta la standul Honda, de aceea te-am intrebat cand ai fost. Nu stiu de ce nu mai era acolo, poate ne zice Bogdan. Stiu sigur ca e Type S pentru ca am una identica si mai mult mi-au zis cei de la Asko ca o vor expune la SIAB (cred ca e ultimul model ramas pe culoarea asta, daca nu s-a vandut deja)
                  Pretul este de 20980 CIP
                  http://honda.com.ro/preturi
                  Primesti multe lucruri in banii astia

Comment

Sa fie sanatos, n'am io bani de 2.4
                    Da' totusi, pe tablita de se vede frumos in dreapta masinii, scria ce v'am zis io :P Ciudat e ca'mi place la nebunie pana si culoarea...

Offf, mama ei de asteptare.

Comment

Working...
                    X