Jante Accord

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Originally posted by cristi_h View Post
    Ce offset minim pot avea jantele pentru 7,5x17? am gasit unele la 45, ar merge? am gasit o formula in internet, 10 mm ar fi diferenta spre exterior
    Ai mai mult de 10 mm spre exterior. OEM jantele de Honda sunt 17x7, deci mai ies in afara si din latimea mai mare. Dar merg, cred ca ai cam 16 mm in exterior cu totul.
    '02 Honda Accord Type-R / ex '10 Honda Civic Type-R GT LSD / ex '07 Honda Accord 2.0 LS M/T

Comment

• jantele originale au 7,5x17 deci ar fi mai putin de 16 mm iesite fata de oem
      Honda accord tourer 2.0 i vtec

Comment

• Salut, revin cu o intrebare. Am gasit de vanzare pe net setul asta de jante OEM cred ca sunt de civic 7x17 offset 35....ar merge pe accordul meu? ma gandesc ca e diferenta prea mare fata de 55-ul original
        Attached Files

Comment

• Este ET55 varianta de 17", dar 7J nu 7.5J cat are Accordul. Mai ware acest model si pe 18" la care ET-ul corespunde OEM Civic 2007-2012
          Last edited by Jozsi; 08-03-18, 11:35.

Comment

• vanzatorul a scris in anunt ET35, chiar ma miram fiind OEM sa fie asa. Vreau pe 17 pentru ca am deja pneurile. Pe 7J probabil vin mai in interior, nu cred ca s-ar vedea rau totusi. Mersi pentru lamuriri, Jozsi

Comment

• Se va potrivi frumos, vezi: http://www.willtheyfit.com/index.php...h=7&offset2=55 - am avut acel set de jante si arata bestial live, asteptam poze!

Comment

• Pana la urma am gasit jante originale pe net dar nu de model facelift cum le am eu( chiar nu mi-am dat seama ca alea ce le am pe accordul meu sunt diamantate, in schimb cele ne-facelift sunt normale; mi-a aratat tipul de la firma unde le-am "aranjat") Deci : am gasit 4 jante din fericire drepte dar foarte zgariate pe care le-am dat la chituit si revopsit electrostatic. Una peste alta afacerea a fost f avantajoasa, mai ales ca jantele sunt originale si revopsirea nu m-a costat mult...rezultatul este in poze Antracite, chiar daca se vad un pic spre negru din cauza ca soarele era pe partea cealalta a masinii
                Attached Files

Comment

Working...
                X