Alarma OE EX/Elegance

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• BooBoo
    replied
    pt. cei care nu sunt lamuriti inca despre alarma de pe Accord:
    in seara asta, la ora 22:00, cand am parcat la bloc, am avut o curiozitate - cum functioneaza alarma mai bine nu o aveam! :lol:
    am lasat deschis geamul soferului, am activat alarma, dupa care am testat-o la socuri (usoare) in scaun, volan, bord... dar nimic (eu fiind afara, langa masina).
    in momentul in care am apasat pe butonul care comanda inchiderea centralizata, din interior, pt. a deschide masina, nu am mai apucat sa deschid nimic, ca a inceput sa tipe de nu mai stiam pe ce sa apas mai repede ca sa taca :lol: urla rau de tot :wink:
    parerea mea este ca alarma asta + casco, sunt suficiente :idea:

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Senzorul de proximitate pt exterior nu mai este legal, deaorece nici in UE nu este, si cum noi am intrat in UE... :wink: Deci, no more bip-ing la apropiere.

Leave a comment:

• akebono
    replied
    Ma gandeam ca ar fi utila pentru intimidarea celor care sparg masini ocazional, caci pentru cei profesionisti imi dau seama ca nu este util. Eventual o alarma cu pager.

Leave a comment:

• dinoc
    replied
    N-ai ce centrala sa inlocuiesti - alarma de fabrica este in computeru' de bord.
    Ce vrei tu se poate adauga in paralel - se numeste upgrade la alarma originala si-ti pui ce senzori doresti.
    Au si Viper asa ceva si cei de la AutoWatch ... si cel mai probabil si altii.

Leave a comment:

• akebono
    replied
    La alarma OE se poate conecta un senzor de proximitate si inclinare, sau trebuie inlocuita centrala cu totul?

Leave a comment:

• dinoc
    replied
    Nu este implementata nu se poate activa

Leave a comment:

• rezare
    replied
    Nu o au activata sau nu o au deloc? Ca poate se poate activa la service, ceva...

Leave a comment:

• dinoc
    replied
    Modelele de la noi din tara nu au activata aceasta functie , scrie si in manual (doar anumite modele).

Leave a comment:

• drmyt
    replied
    Hmmm.... Daca nici ES-ul nu are atunci care? Poate cea de 2.4 sau ES diesel? E cineva cu o astfel de masina si ii merge?
    Pe langa asta cu geamurile in brosura de prezentare scrie ca are parasolar incorporat pt usile fata si spate. Ce o fi asta ca mie nu mi se pare ca am asa ceva?

Leave a comment:

• Lith
    replied
    "Only for some types" ... sau ceva de genu :?

Leave a comment:

• rezare
    replied
    Eu n-am reusit nici sa deschid nici sa inchid, desi in manual scrie ca ar trebui sa mearga.

Leave a comment:

• Lith
    replied
    Nu, nu merge, am incercat si eu ... :

Leave a comment:

• drmyt
    replied
    A incercat cineva sa inchida geamul cu cheia (tinuta pe inchis sau pe deschis)? Intreb pe cineva cu ES sau Elegance ca au aceleasi electronice ca la mine la ES nu merge desi cred ca ar trebui

Leave a comment:

• Fanatic
    replied
    Ai asteptat, nu?
    Eu din greseala am descoperit ca are alarma care si suna :lol: :lol:

Leave a comment:

• akebono
    replied
    Da, are alarma, si suna tare . Niiiiiiiiii Niiiiiiii Niiiiiiiii. In plus are si led in bord, ceea ce e foarte bine - tine adversarul la distanta.

Leave a comment:

Working...
X