Adaptor iPod - detalii pt cei interesati

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Exact! :lol:
    2008 CL7 2.0 M/T SSE - Black
    2007 Jazz CVT - Blue
    “Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi.” Soichiro Honda
    sigpic

Comment

• multzam!
      Honda Accord 2.2i-ctdi dark mocha
      http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Albert/my+honda/

Comment

• am reusit sa imi iau un xcarlink cu SD si USB.

voi ce folositi card SD sau USB?

cat timp e nevoie sa faca montarea la un xcarlink?
        viatza e complecsa si are multe aspecte!

Accord 2.0 A/T SSE - Dark Mocha

Comment

• oricum nu le poti folosi simultan. eu prefer cardul sd pt ca stick-ul se mai intrerupe daca mergi pe sosele patriei :wink:

timpul de montaj dureaza in functie de locul unde vrei sa-l montezi. eu l-am pus in torpedo si a durat cam o ora si jum.
          Honda Sacrilege 2.0 GPL A/T

Comment

• sincer si eu tot SD ma gandeam... nu risti sa iasa de acolo accidental si nici nu se incalzeste asa de tare...

in torpedou cred ca il voi baga si eu... are cablul destul de scurt...
            a lungit cineva cablul original?

Comment

• eu mi-am comandat de la xcarlink varianta pentru ipod. mi l-au livrat asa cum au spus iar montajul a durat o ora la asko (cu programare). in afara de inconvenientul ca nu poti vedea pe display nimic din informatiile de pe ipod totul este ok. merge foarte bine si, evident se aude muuuuuult mai bine decat majoritatea posturilor de radio de la noi (care posturi fie vorba intre noi sunt jenante la capitolul calitatea transimisiei si puterea semnalului comparativ cu ce se aude in lumea civilizata).
              mircea
              Accord '07 2.0 ES, M/T, silver

Comment

• si eu abia astept...
                luni de dimineatza sunt la ei sa imi monteze jucaria... e pt SD si USB

Comment

• Am si eu de vanzare XcarLink & DMC pt Honda. Sunt in Bucuresti, Detalii aici:

http://www.hondafan.ro/phpBB2/viewtopic.php?t=2893
                  www.mp3-auto.ro -> adaptoare mp3 USB / adaptoare iPod / iPhone auto pentru masini cu unitati audio originale (OEM)

www.capace-etrieri.ro -> Ornament etrieri Brembo. Ofera-i masinii tale un look sportiv!

Comment

• sa inteleg ca si in varianta Ipod si in variantele celelalte nu poti organiza fisierele decat in 6 foldere cum max 99 de piese in ele?

sau la Ipod nu exista astfel de limitari?
                    "Ethics. That's always so inconvenient."
                    Cal Lightman

Comment

• Pai la iPod nu poti face pe foldere...nu prea ai cum...in schimb le organizezi pe playlist in iTunes... :lol:
                      2007 Jazz CVT - Blue
                      sigpic

Comment

• Inteleg

si prin adaptorul asta vezi oricate playlisturi oricum?

nu mi se pare altfel mare jmecherie sa ai 99 de melodii aruncate aiurea in foldere, indiferent de cat de corect au tagurile puse
                        "Ethics. That's always so inconvenient."
                        Cal Lightman

Comment

• In momentul asta eu nu am ocupat din iPod decat jumatate, 4Gb...cateva sute de mp3-uri.
                          In prima faza le-am aranjat in playlist-uri. Acum sunt toate la gramada in main list, am setat ipodul pe shuffle si powerOn.
                          Afisajul nu-mi indica decat CDC 1:66 :roll:
                          Partea buna e ca ai access tot timpul la comenzile de la player...si daca vreai sa asculti orice-altceva...browsezi ipodul direct de la rotita lui. Nu inhiba functiile ca atunci cand e conectat la comp.
                          Daca ai si pasager/a poate face pe dj-ul... ops:
                          2007 Jazz CVT - Blue
                          sigpic

Comment

• in timp ce ipodul e conectat se si incarca prin acest xcarlink? sau macar atunci cand nu faci play de pe el?
                            http://hondafan.etp.ro/gallery/v/crashmx/primele+poze/

Comment

• Da, se incarca.
                              2007 Jazz CVT - Blue
                              sigpic

Comment

• Salut. Am tot cautat pe forum pe cineva care are adaptor ipod original de la honda (nu cel xcarlink) si nu am gasit. Speram ca poate stiti voi ceva detalii despre el. Eram curios daca am nevoie doar de adaptor sau si acel attachment. Eventual niste idei despre cum functioneaza. In caz ca stiti pe cineva care are pe masina, dati-mi va rog ID-ul sa-l deranjez si pe el :P.

Multumesc.
                                Honda Civic 5D 1.8 i-VTEC 6 M/T 2008 Sport, Orange Tangerine, Yokohama Advan Neova AD08
                                This message was printed on recycled bytes.

Comment

Working...
                                X