Adaptor iPod - detalii pt cei interesati

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Fain fain , asteptam impresii dupa instalare.

PS> have fun in London
    K24Reflash

Comment

gata... azi l-am montat la service'ul Asko

a fost perfect fit... partea grea a fost sa desfacem plasticele din jurul schimbatorului si anume: suportule de pahare, plasticul din jurul schimbatorului, scrumiera, si acel loc de depozitare de sub cd player (la varianta mea vine el)... si au ramas numai fire si cabluri... apoi am dat o gaura in suportul de care am zis mai devreme, si una in cotiera. "mufa" a intrat la fix, in aprox 2 secunde (e undeva sub cd player la vedere), apoi am prins "dispozitivul" propriu zis tot pe acolo pe undeva cu banda dublu adeziva, si apoi am scos firul cu cap "jack" in locul de depozitare, iar cablul pt iPod (cu mufa specifica) l-am scos in cotiera, ramanand destul fir incat sa il poti trage sa te uiti la el

sunt de parere ca dak ai o bormasina si stii sa desfaci plasticele alea fara sa rupi clemele, dureaza aprox 30 de min si o poti face acasa...

iPod'ul merge la fix, se incarca in timp ce canta, nu "mananca" curent redand semnal neamplificat (adik nu conteaza la ce volum il lasi in cotiera), merg butoanele de pe volan (mai tare/mai incet, next/previous) numai ca nu prea iti arata titlul piesei pe ecran :? (ci doar cate piese sunt in total pe iPod... nici macar a cata e ... oricum ar fi fost irelevanta kestia asta)...

per total sunt f multumit... si dak imi arata si cum "o cheama" pe fiecare melodie era si mai tare :roll: dar are avantajul ca am si mufa "jack" la care pot lega orice "device" vreau... inclusiv walkman :lol:
      The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.

DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

Comment

Salut zi-ne si noua cat te-a costat toata afacerea?

Comment

DIY & REVIEW - USB mp3 Aux input!
          http://www.phpbber.com/phpbb/viewtop...&mforum=sp4rks

DIY & REVIEW - Xcarlink iPod Controller - Pics added

DIY - AUX input + IPOD+CD changer in centre arm rest - PICS!
          ...and saw under the sun, that the race is not to the swift, nor the battle to the strong, neither does bread come to the wise, nor wealth to men of understanding, nor yet favour to men of skill; but time and chance happen to them all.

Comment

Originally posted by gabi-ctdi
            Salut zi-ne si noua cat te-a costat toata afacerea?
            asta e alta aprte :? :roll: :wink:
            The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.

DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

Comment

Salut la toata lumea.
              Am si eu o intrebare un pic offtopic dar am zis sa nu mai fac topic nou pt ea...
              A incercat cineva asa ceva? Si daca da se merita?

P.S.: Nu sunt ssilviu de pe reno

Comment

da silviu.am testat acum cateva luni.nu se merita.calitatea semnalului este fffff proasta si interferentele provacate de traficul urban iti vor face creierul "scaiete".
                solutiile audio cele mai bune sunt si cele consacrate.cauta-l pe DOC de pe acest forum si te va lamuri.
                a fost tare replica:nu sunt silviu de pe "reno"....se poate interpreta intr-un milion de moduri :wink:
                ex CL7 AT 2006
                CN1 Sport 2005
                KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

"The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

Comment

are un prieten asa ceva... luat cu putini bani de pe internet (okazii.ro)... 300 de mii park. e relativ ok da' totusi se aude parca putin mai slab decat un radio prins bine :roll: cel mai bine e sa ai iPod adapter creat pt head-unit'ul tau sau exista si asa ceva (eu am vazut in Anglia) la preturi ceva mai piperate, care kiar emit f bine... unele avand kiar interfata iPod... :roll:

Comment

ieri mi-am luat din UK iPhone... am asteptat lansarea lui in Europa pt ca ce se vindea pana acum era varianta de State, si aia dupa crack'uire isi pierdea multe functii (sau altele nu mergeau bine)...

ma si gandeam cum o sa il folosesc eu si pe post de iPod si etc etc... da' acum am aflat vestea proasta cum ca dak vrei sa il "bagi" in adaptorul de iPod trebuie sa il tii pe "airplane mode" fiindk altfel nu merge

Comment

Super ca ti-ai luat Iphone, dar merge pe retelele noastre, parca stiam ca sunt vandute blocate pe o anumit retea (de ex in UK, O2).
                      Oare in RO cand apar ?
                      Deci adaptorul ala de Ipod nu-i compatibil cu Iphone ?
                      K24Reflash

Comment

IPhone-ul a aparut de ceva vreme in Romania. Este comercializat de cei de la Arobs Transilvania Software. Mai multe detalii pe www.arobs.ro
                        Stiu ca ei dadeau o garantie de 24 luni, doar ca au fost ceva probleme cu comercializarea aparatului, in sensul ca garantia Arobs nu era de fapt si garantia Apple; mai mult decat atat, erau zvonuri ca orice update facut pt il face inutilizabil in retelele noastre... Altfel, functioneaza fara probleme in Romania.
                        HONDA Accord

Comment

Arobs nu comecializeaza legal telefonul IPhone in Romania, deoarece il decodeaza pe cel venit pe canalele US si UK. Cel putin Apple Romania nu i-a licentiat pentru comercializare
                          Accord 2.0i LS 2006/MT Arctic Blue

Comment

am si eu un prieten care vinde iPhone'uri (undeva la 450 de euro) de acum 2 luni... si le si decodeaza... deci da, ala de Anglia momentan e blocat pe O2 dar se rezolva cand ajung acasa (si cei din magazin de acolo m-au intrebat dak nu vreau sa fac asta la ei da' ma costa mai mult si nu avea rost)...

dupa cum am mai spus... momentan cele din Romania erau varianta de state... si cica in Europa Orange ar fi dealer pt cei de la Apple :roll:

Comment

si o poza din timpul montarii

Comment

salut

pina la urma iphone merge sau nu ?

a incercat careva?
                                accord 2,4 type s ---white magic pearl

Comment

Working...
                                X