Folie luneta sau geamuri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    @Doc: daca bugetul e o proritate, la noi faceti toata masina cu circa 450 ron, tva inclus
    In plus nu demontam fetele de usi, dureaza maxim 3 ore (de obicei 2) si folia pe luneta se pune dintr-o bucata.

    @Xander: folia de vopsea e incolora, nu se vede decat din apropiere si daca te uiti dupa ea. la indepartare nu raman urme decat in sensul ca vopseaua de dedesubt e desigur ca noua fata de restul masinii (diferenta se poate elimina prin polish). Se pot acoperi si oglinzile si alte zone mai expuse, inclusiv farurile.

    Comment


    • #47
      Pai fiecare firma se lauda in felul ei .. ca face si drege. Pana una alta la Car Protect am facut doua masini si au iesit impecabil, fara bule, dar s-au dat geamurile jos. Folia de pe luneta a fost la fel pusa dintr-o bucata.

      Daca reusiti sa imi puneti folia pana la capatul geamului fara sa ramana banda aceea, s-ar putea sa vin la voi. La mine oricum nu ar trebui data jos decat geamurile din fata, restul sunt fixe.
      Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
      Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

      ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
      ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

      Comment


      • #48
        Eu am fost la Expert Detailing in ideea ca vor face treaba buna si nu va fi nevoie sa ma intorc, venind din Iasi special pentru polish+folie.

        Recunosc ca nu am timp sa merg in Bucuresti doar pentru a repara ce nu a iesit bine prima data (desi nu sunt ferm convins ca vor fi capabili sa repare). Intre timp am observat aparitia unei noi bule pe geamul din dreapta fata Revin zilele astea cu fotografii in care sa vedeti "urmele".
        '13 CR-V 2.2 i-DTEC Lifestyle M/T

        Comment


        • #49
          @dan: daca nu ajungeti la Bucuresti prea curand ajungem noi anul acesta la Iasi cu o noua locatie Despre bula respectiva nu stiu ce sa va spun. O particula de praf sau rugina prinsa in substanta cu care se da pe geam poate provoca o bula. Nu putem evita 100% aceste situatii dar putem sa va inlocuim gratuit respectiva folie pentru ca in fond de aceea aveti garantie.

          Exista rar si situatii in care geamul are imperfectiuni nedetectabile care fac imposibila montarea fara sa apara deloc bule. Daca dupa ce vi se va schimba respectiva folie bula reapare in acelasi loc atunci aceasta este cauza. Sper totusi sa nu fie cazul.

          @doc: fiecare firma are oferta ei si clientul are de unde alege, in functie de preferintele sale. Noi nu ne laudam fara acoperire - facem exact ce promitem si sunt clienti care apreciaza durata redusa de montare si faptul ca nu li se demonteaza nimic de pe masina. Apropo de margine: din cate stiu nu se poate pune folie pana la marginea de sus a geamului (raman cativa mm) pentru ca exista riscul de exfoliere in urma frecarii repetate de cheder.

          Comment


          • #50
            Doc, eu am adus in discutie expertul pentru ca am auzit de la altii ca ar fi OK si pentru ca de ei am dat cel mai usor pe net. S-a dovedit o alegere inspirata. Despre asta era vorba nu despre o competitie comerciala sau de marketing.

            Atat.
            "Ethics. That's always so inconvenient."
            Cal Lightman

            Comment

            Working...
            X