Sunet motor Accord 2.0

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Sa stii ca motoarele de pe BMW ..in interior nu prea le auzi..masina este insonorizata impecabil.
    De aceea am si pus intrebarea...sa aflu exact ceea ce a vrut sa zica.
    Ce anume l-a facut sa zica asa??

    Comment


    • #17
      pwr: zicea ca se aude super misto. tipu o avut mai demult o honda (nu stiu exact ce) si zice ca masinile japoneze is niste minunatii.
      lith: te cam contrazic, cel putin 2.5-ul care-l are el suna super meseriash.
      2007 ACCORD 2.0i-VTEC Comfort M/T, Negru

      Poze Accord: http://hondafan.etp.ro/gallery/v/sergiutruta/

      Poze excursie: http://picasaweb.google.com/sergiutruta/Europa2010

      Comment


      • #18
        @ lith: Sa stii ca se aud foarte ok motoarele diesel de la bmw. Astea de ultima generatie. Eu unul nu ma asteptam sa se auda asa de bine. E diferenta mare fata de TDI sau HDI, dar tot sunt in urma unui I-CTDi, ca sunet ma refer. Fiindca ca si putere unele au aproape de suta de cai pe litru...

        @PWR: Mie unul fata de Accord mi se pare ca se aude mai tare in BMW zgomotul in mers. Nu zic ca nu e bine insonorizat, dar tobele se aud ca lumea, nu sunt tacute si dau impresia de sunet sport. La Accord tobele nu se aud deloc, dar motorul se aude ceva mai tare... Cel putin asta e parerea mea din cele cateva BMW-uri seria 3 si 5 cu care m-am plimbat...

        offtopic: Voiam sa te intreb de mult: Semnatura aia a ta cu Accord scris cu un singur "C" e o greseala pe care nu o corectezi de cateva luni sau e "la misto"?
        '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

        Comment


        • #19
          eu am avut placerea sa conduc un X5 4.6iS si vreau sa spun ca inauntru se auzea "ragetul" de V8 da' destul de usor... pe cand afara, mai ales in spatele masinii jurai ca ai de a face cu un muscle car veritabil...

          oricum, Accord'ul L/S mi se pare usor zgomotos :roll:
          The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



          DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

          Comment


          • #20
            Originally posted by Xander
            offtopic: Voiam sa te intreb de mult: Semnatura aia a ta cu Accord scris cu un singur "C" e o greseala pe care nu o corectezi de cateva luni sau e "la misto"?
            HEHEHE .....crede-ma ca daca nu-mi spuneai tu....

            Comment


            • #21
              Mie unu nu-mi plac diesel-urile fie si de ultima generatie. Nu se compara cu o benzina.

              Si la Accord nu se aude toba se aude motorul ... si ala incet :roll:
              '07 Accord 2.0 ES Dark Mocha
              '98 Civic Sedan 1.6 VTi New Vogue Silver

              Comment


              • #22
                Nu te gandi ca noua ne plac dieselurile, chiar deloc (mie nu imi plac motoarele turbo in general...). Discutam de sunetul lor si de performante.
                '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                Comment


                • #23
                  Eu zic sa ne oprim, chiar ma bucuram ca in forumul acesta nu am vazut discutii prea multe versus benzina-diesel. Poate si pt ca pretul la honda diesel este cu muuuuuuuuult mai mare decat benzina. La alte marci diferenta e mai mica. Oricum de la sunetul de diesel honda au inca multi de tras invataminte.
                  2007 CL7, Graphite Pearl

                  Comment


                  • #24
                    si eu eram fan convins diesel si nu voiam sa aud de benzina....acuma m-am lecuit
                    2007 ACCORD 2.0i-VTEC Comfort M/T, Negru

                    Poze Accord: http://hondafan.etp.ro/gallery/v/sergiutruta/

                    Poze excursie: http://picasaweb.google.com/sergiutruta/Europa2010

                    Comment


                    • #25
                      da.eu ce sa spun...benzinar pana la moarte.si voi priza putin VTEC asa de "sto" tot timpul.un pusti de 18 ani imi spune:mamaaa cum suna...parca e NFS :twisted: :twisted:
                      ex CL7 AT 2006
                      CN1 Sport 2005
                      KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

                      "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

                      Comment

                      Working...
                      X