Sistemul audio in Accord

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Stia si omul ca nu are CD Changer Dan. Urmareste discutia sa vezi ca alta era intrebarea...
    '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

    Comment


    • #32
      Oups, sorry ops:
      Exact aceeasi problema am vazut/experimentat pe un Accord cu echipare identica. S-a rezolvat prin incercari repetate de scoatere a cd-ului.
      Singurul buton de scoatere al cd-ului este cel pe care este desenat "/\", chiar si la ES unde are CD changer.
      '13 CR-V 2.2 i-DTEC Lifestyle M/T

      Comment


      • #33
        trecere de pe radio pe cd...de la ce buton se face?
        HONDA ACCORD 2.2 i-CTDi 2005
        http://hondafan.etp.ro/gallery/v/irinelvalcea/

        Comment


        • #34
          de la mode de pe volan. cred ca exista unul si pe consola centrala dar eu n-am incercat pana acum
          civic 2.2 5D FK3
          CR-V 2.2 AT RE6

          Comment


          • #35
            De la butonul CD/AUX situat in partea dreapta langa display. :wink:
            '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

            Comment


            • #36
              daca esti pe CD apesi pe FM, si invers
              The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



              DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

              Comment


              • #37
                ce de probleme cu masina asta ... si eu care credeam ca e totul intuitiv :wink: :P
                2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
                2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
                2000 Honda S2000 Berlina Black
                http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

                Comment


                • #38
                  xander....asa este ...am reusit sa citesc in cartea masini.....dar daca ai un cd in el nu il poti trece pe magazie...pt a functiona magazia nu trebuie sa ai un cd in radio-cd.....

                  va multumesc mult la toti pt ajutor.....dar v-a trebui sa merg in service....
                  HONDA ACCORD 2.2 i-CTDi 2005
                  http://hondafan.etp.ro/gallery/v/irinelvalcea/

                  Comment


                  • #39
                    Cred ca el totusi crede ca are magazie de cd-uri. De asta tot zice de "magazie" adica cd-changer, dar sistemul lui audio e cel de pe LS adica doar CD-player (nu are decat un disc). Daca ar fi avut magazie ar fi scris pe sistemul din poza "PREMIUM AUDIO SYSTEM"

                    @dan : Asa ca nu ai fost departe de adevar
                    '07 Accord 2.0 ES A/T
                    '01 Golf IV 1.6 Edition

                    Comment


                    • #40
                      @drmyt, are aparatul normal de pe LS cu un singur cd si magazie de cd-uri aftermarket. problema e ca daca ai cd in aparatul din bord, nu poti sa treci pe magazia de cd-uri care ar trebui sa fie pe AUX, pentru ca amandoua sunt actionate de acelasi buton.
                      civic 2.2 5D FK3
                      CR-V 2.2 AT RE6

                      Comment


                      • #41
                        Aham.... Nu am stiut de magazia after market
                        '07 Accord 2.0 ES A/T
                        '01 Golf IV 1.6 Edition

                        Comment


                        • #42
                          Combina audio de pe Accord Cl7/2 executive (Premium Sound System, Pioneer, fara navigatie) are iesire audio de linie (RCA)? Intreb pt. ca vreau sa montez un amplificator pt. subwoofer si as prefera sa iau semnal de linie decat de pe difuzoare (amplif-ul are intrare de semnal inalt).
                          W0lfman
                          Senior Member
                          Last edited by W0lfman; 10-08-13, 11:20.
                          ex. Accord CL7 Executive 2,0 M/T Arctic Blue Pearl

                          Comment

                          Working...
                          X