Intrebari p'afarist cu motoarele

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    la mine nu e problema,intrucat pozitia manii nu trebuie calculata in functie de schimbatorul de viteze... :wink:
    o alta chestie interesanta:am vb zilele trecute cu un amic posesor de "legend".singurul lucru care il scoate din pepeni la masina este sezutul scaunului la sofer.o are de 5k km si se chinuie sa seteze o pozitie pt a o memora....
    el spune ca sezutul este prea scurt si nu are sustinere suficienta pe piciorul drept,astfel incat pe distante mari acesta ii amorteste.tipul nu vb fara rost.....
    ex CL7 AT 2006
    CN1 Sport 2005
    KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

    "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

    Comment


    • #62
      pozitia cotierei mi se pare perfecta , n-ar fi rau sa coboare scaunul soferului ceva mai jos...
      Accord 2.0i i-VTEC 2007
      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/ant76/

      Comment


      • #63
        Originally posted by ANT76
        pozitia cotierei mi se pare perfecta , n-ar fi rau sa coboare scaunul soferului ceva mai jos...
        E o masina care are un pic de sportivitate in ea. La mai toate germanele din clasa medie in care m-am asezat sau am mers pozita in scaun e mai joasa.

        Parerea mea e ca imi place sa stau mai jos in masina, ma simt mai sigur; in schimb nu mai vad la fel de bine masina si pe unde merg a.i. daca merg cu o masina cu care n-am mai fost trebuie acomodare. Cand stau mai sus ma simt mai sportiv :lol: si vad mai bine, asta in trafic e de ajutor ma simt mai sigur cand ma strecor.
        '07 Accord 2.0 ES Dark Mocha
        '98 Civic Sedan 1.6 VTi New Vogue Silver

        Comment


        • #64
          Pai daca stai sus = sportiv inseamna ca "faci" pe toti cand esti cu Jeep-ul :lol: :lol:
          Honda Accord 2.0 M/T Sport SE 2007, Honda Jazz 1.4 M/T ES 2002

          Comment


          • #65
            :lol: Acolo stai ca in camion :lol:
            '07 Accord 2.0 ES Dark Mocha
            '98 Civic Sedan 1.6 VTi New Vogue Silver

            Comment


            • #66
              Originally posted by gociu75
              Pai daca stai sus = sportiv inseamna ca "faci" pe toti cand esti cu Jeep-ul :lol: :lol:
              De facut nu stiu daca ii faci dar sigur gasesti rutele cele mai bune pentru ca vezi peste inghesuiala si stii pe unde e mai liber
              Hobby electronics - http://dics.voicecontrol.ro/

              Comment


              • #67
                Se aplica si pt Jimny??
                Honda Accord 2.0 M/T Sport SE 2007, Honda Jazz 1.4 M/T ES 2002

                Comment


                • #68
                  Culmea, da Numai sa nu fie dube sau camioane ca mi-am pierdut si avantajul pe care il mai aveam
                  Hobby electronics - http://dics.voicecontrol.ro/

                  Comment


                  • #69
                    https://imgur.com/a/P3DTKhS
                    Aveti idee de ce este ud?
                    Multumesc anticipat!

                    Comment


                    • #70
                      Lichid de servodirectie din pompa.

                      Comment


                      • #71
                        Ce frumos ți-a spălat cureaua, zici ca e noua. Cam īnchis la culoare lichidul de servo, a īncercat și el sa scape de unul singur dacă n-a venit altul proaspăt să-l schimbe.

                        Comment


                        • #72
                          Credeti ca e pompa de servo defecta?
                          Eu am extras acum vreo 3 luni lichidul din recipient si am completat cu unul nou ( nu am scos tot lichidul, dowr pe ce din rezervor ). Idee e ca am pus ala plin, n am stiut ca e limita maxima pe rezervorul ala.
                          mentionez ca n am probleme cu virajul, se vireaza hsir si nu scoate zgomote.
                          multumesc anticipat

                          Comment


                          • #73
                            Dacă ai īnlocuit doar lichidul din rezervor, doar ai īmprospătat puțin lichidul. Rezervorul ala are o sita foarte fina și nu poți baga seringa sau ceva cu care sa tragi pana la fundul borcanului. Deci ce ai scos tu din rezervor de deasupra sitei cred ca au fost 100-200ml cel mult ceea ce e foarte puțin fata de cānd īnlocuiești lichidul integral și folosești 800-1000ml. Ca ai pus peste nivel nu știu ce sa zic, poate a făcut suprapresiune și a forțat pe undeva. Trebuie totuși sa respecti limitele de nivel de pe rezervor.
                            C​e ulei de servo ai folosit? Sterge bine tot ce e pe acolo murdar, asigură-te ca ai nivel corect de ulei de servo și vezi după aia pe unde īți curge. Foarte probabil sa fie un simering/oring de pe la pompa de servo.

                            Comment


                            • #74
                              Originally posted by rhemyis View Post
                              Dacă ai īnlocuit doar lichidul din rezervor, doar ai īmprospătat puțin lichidul. Rezervorul ala are o sita foarte fina și nu poți baga seringa sau ceva cu care sa tragi pana la fundul borcanului. Deci ce ai scos tu din rezervor de deasupra sitei cred ca au fost 100-200ml cel mult ceea ce e foarte puțin fata de cānd īnlocuiești lichidul integral și folosești 800-1000ml. Ca ai pus peste nivel nu știu ce sa zic, poate a făcut suprapresiune și a forțat pe undeva. Trebuie totuși sa respecti limitele de nivel de pe rezervor.
                              C​e ulei de servo ai folosit? Sterge bine tot ce e pe acolo murdar, asigură-te ca ai nivel corect de ulei de servo și vezi după aia pe unde īți curge. Foarte probabil sa fie un simering/oring de pe la pompa de servo.
                              Am sters pompa si curge pe la locul din poza de jos. Am fost la mecanic si mi-a zis ca trebuie inlocuita. Pretul este de 3.800 de lei. Nu dau banii astia pe pompa, prefer s-o dau la dezmembrari ( masina). Am mai sunat la un service auto si baiatul
                              de acolo mi-a zis sa schimb simeringul, pentru ca mie doar imi curge, servodirectia imi merge f bine. Ce parere ai?
                              https://ibb.co/vwSDwsR
                              LNT
                              Junior Member
                              Last edited by LNT; 06-03-19, 11:24.

                              Comment


                              • #75
                                Originally posted by LNT View Post

                                Am sters pompa si curge pe la locul din poza de jos. Am fost la mecanic si mi-a zis ca trebuie inlocuita. Pretul este de 3.800 de lei. Nu dau banii astia pe pompa, prefer s-o dau la dezmembrari ( masina). Am mai sunat la un service auto si baiatul
                                de acolo mi-a zis sa schimb simeringul, pentru ca mie doar imi curge, servodirectia imi merge f bine. Ce parere ai?
                                https://ibb.co/vwSDwsR
                                Nu trebuie inlocuita nicio pompa. Exista un kit special de garnituri pentru reconditionare pompa servo. Si eu am aceeasi problema iar la dealer mi-au cerut 250 de euro pentru reconditionare. E o problema cunoscuta.

                                Comment

                                Working...
                                X