Vreau Accord - discutii, pareri, informatii pentru potentiali cumparatori

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pandemia asta a bruiat putin lucrurile, dar lectia data de limitarea circulatiei si implicit reducerea poluarii cu noxele autovehiculelor cu siguranta ca va da idei celor care incearca cumva sa limiteze flagelul poluarii. Om vedea...
    O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

    Comment


    • Originally posted by maxic View Post
      Pai daca e medic ce sa fac? Este medic , cu diploma si este primul proprietar. cine o fi pus sigla nu stiu, probabil el, fiu, fiica cine stie.
      trapa pare sa functioneze , o sa verific sa nu aibe rugina. Si mai avea in curte si un X5, ca doar e medic.
      Vad ca masina e inca la vanzare. De ce nu ai mai luat-o?

      Comment


      • Salut comunitate,

        Stie cineva mașina asta https://www.olx.ro/oferta/honda-acco...s-IDdK8Rc.html
        As vrea sa merg sa o văd. Dacă sun la Asko pentru verificare am șanse sa facem o verificare la mașina sau or fi foarte aglomerați.

        Multumesc anticipat!

        Comment


        • Salut.
          Asa la o prima vedere, masina este automata, nu manuala cum a pus respectivul in anunt. In ultima poza nu imi dau seama exact dar imbinarea dintre bord si caroserie acolo la usa pare ca nu e facuta bine, deci atentie sporita daca doresti sa o vezi.
          Ai putea sa il suni pe proprietar si sa ii ceri seria de sasiu inainte de a merge la Asko. Nu te costa nimic sa verifici pe site-ul RAR.
          Bafta
          L.E: anuntul era preluat de pe autovit deci nu a gresit respectivul

          Comment


          • Mulțumesc mult pentru precizări!

            Comment


            • Pare cam ieftina la numarul ala de km....nici nu are multe dotari , e de preferat sa iei varianta executive ...
              Honda Accord CU2 - M/T

              Comment


              • Executive are in plus piele full (nu alcantara), trapa, navi, senzori de parcare si gura de ventilatie in spatele cotierei. Plus parca e mai comfortabila suspensia. Dar nu are tapiteria plafon neagra, pedale cromate/alu, indicatoare ceasuri bord rosii si bara fata/sport sport.

                Comment


                • Exact...mai are in plus ACC , CMBS , LKAS cred....nu stiu sigur pe type s care sunt modificarile tehnice...eu am preferat normala pentru comfort , oricum e putin mai rigida ca un passat gen dar se conduce excelent ....
                  Honda Accord CU2 - M/T

                  Comment


                  • Bara fata si bara spate sunt de model facelift nu de la modelul 2009.
                    ....

                    Comment


                    • Masina aia e un cazan. Se vede de la o posta ca are accidente, ca nu a fost deloc ingrijita, iar la o verificare simpla pe site-ul RAR, poti constata ca a mers cu spatele vreo 100.000 km.
                      Pentru toti cei care cititi pe aici, pentru a mia oara, 7000 euro NU este buget pentru CU in stare foarte buna si km putini. Poate un 2008 cu 2.0 benzina si echipare de baza, dar si ala la minim 200.000 km si sa fie cinstita masina la 7k euro.

                      Comment


                      • Salutare. Mâ gândesc de ceva timp să îmi cumpăr și eu un CL7 sau un CL9. Așa că m-am apucat de căutat și studiat .
                        Cunoaste cineva masina asta? Am impresia că a mai fost de vânzare prin iași, suceava sau galați în anii trecuți. Acum este în constanța. https://www.olx.ro/oferta/honda-acco...tml#b8b9f9c209
                        Din raportul de la rar pare că a fost bubuită în față fără să se declanșeze airbagurile, 5000lei daună, altă daună de 1000 -parbriz sau capotă și încă una în spate -bara 1000 de lei.
                        E la al 3-lea + proprietar- Nu s sigur pentru că se încurca în declarații, așa ii când sunt mulți ...


                        Astalaltă ? https://www.olx.ro/oferta/oferta-red...ac4c9;promoted
                        Din raportul de la rar pare că ar avea daune de 70 000 lei, airbaguri declansate, bubuită toată partea din față cu uși cu tot, punte spate..
                        Din istoricul de kilometri tot de la rar, apare cu cartea inlocuită în anii respectivi în care este declarat incidentul, mă gândeam că ar fi recarosată.

                        Păreri ?

                        Nu în ultimul rând, să mă prezint. Pe unii dintre voi de aici de pe forum vă cunosc de pe alte forumuri, încă de prin 2007-2008. Abia acum mi-am făcut și eu cont aici.

                        Comment


                        • Primul anunț l-am mai văzut pe olx asa uitandu-ma după Accorduri dar nu l-am băgat în seama prea mult, celalalt anunț îl știu de ceva ani buni pentru ca ma interesa un CL9 la un moment dat. A fost la un preț mult mai mare, cred ca vreo 8000 euro, nu s-a vândut iar acum prețul a scăzut și mașina se vinde urgent. Ceva nu miroase a bine, au mai verificat-o și alții și tot asa s-au găsit lucruri ascunse la ea.

                          Comment


                          • Buna tuturor,


                            Sunt in analiza pentru acest anunt:https://www.autovit.ro/autoturisme/honda/accord/viii/ - Galati. Mi-ar fi de ajutor orice opinii in legatura cu acesta masina.

                            Va multumesc anticipat pentru sprijin.

                            Cu stima.

                            Comment


                            • Proprietarul a mai avut un Accord (CL7) pe care l-a dus mult si bine.
                              Masina din anunt am tot vazut-o prin Galati, niciodata avariata. Facand service-ul la APAN, iti poate oferi istoricul masinii fara probleme.
                              Din punctul meu de vedere, este o alegere sigura.

                              Comment


                              • Va salut. Recent m-am inscris si eu pe forum cu intentia de a primi sfaturi utile in legatura cu viitorul accord pe care doresc sa-l achizitionez. As dori cateva pareri despre anuntul de mai jos. As dori sa aflu faptul ca nu are butoane pe volan in partea dreapta ce functii lipsesc. Multumesc anticipat.
                                6 000 €: HONDA ACCORD 2.0 156 CP Proiectoare ceata Oglinzi electrice incalzite Scaune reglabile Radio cd Climatronic Computer bord ABS ESP Volan reglabil cu comenzi Geamuri electrice Jante aliaj ...
                                Alex_Ciprian
                                Junior Member
                                Last edited by Alex_Ciprian; 07-09-20, 16:10.

                                Comment

                                Working...
                                X