Vreau Accord - discutii, pareri, informatii pentru potentiali cumparatori

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salutare, cunoaste sau a vazut cineva aceasta masina "https://www.olx.ro/oferta/honda-acord-2008-full-IDc7bhM.html#267cd440c7", nu prea imi vine sa cred 140000 km la 4000 euro.Va multumesc

    Comment


    • Trebuie sa recunosc, ai niște aptitudini cu adevărat speciale, reușești sa găsești cele mai reușite Accord-uri la cele mai bune preturi de pe piața. La cum arata mașina și cum este scrisa descrierea, sunt șanse mari de tot sa fie exact cum zice acolo, km sunt 100% reali. E blană masina, ia-o ca alta ca asta nu mai găsești decât în dezmembrări. Omule, pe bune acum, tu faci mișto de noi?

      Comment


      • navigatia cu tascrem face toti banii (scuze, nu m-am putut abtine)
        '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
        Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

        Comment


        • Stiu si pe mine m-a bufnit rasu cand am citit anuntul.

          Comment


          • Și erai curios dacă o sa avem și noi aceeași reacție? Pe topicul asta încercam sa ne ajutam între noi când sunt intenții serioase ca cineva sa cumpere o mașină. O părere a cuiva care cunoaște mașina implicata poate influenta achiziția. Eu unul n-o sa mai răspund provocărilor tale nici dacă știu ceva concret despre mașina de care întrebi, îmi pierd timpul degeaba ca tu oricum nu cauți mașină.

            Comment


            • Cunoaste cineva masina ? Pareri ? Txs

              https://www.olx.ro/oferta/honda-acco...tml#264d66bf39

              Comment


              • S-a vorbit despre ea câteva pagini în urma, a fost a unui pasionat, acum se pare ca a ajuns la cineva care e interesat doar de profit prin afișarea în anunț a unui rulaj neconform cu realitatea, mașina a fost vândută când avea în jur de 235.000km, se pare ca la el a întinerit.

                Comment


                • Sta la vanzare cred de mai bine de jumatate de an. A mai scazut putin pretul, dar tot e mai mare fata de pretul de achizitie.
                  ex '92 Civic VTi EG6 & ex '97 Prelude BB9 & ex '05 Civic Sport EP2
                  '08 Accord Type S CL9 & '97 Prelude BB9

                  Comment


                  • si in juma de an, kilometrii au ramas neschimbati).

                    Comment


                    • A fost o perioada scoasa de la vanzare.
                      I am propus eu 5.500 si nu a zis nimic.
                      Foarte tare ultimul paragraf:
                      ”Recomand discuțiile la telefon întrucât am și alte detalii importante”

                      Comment


                      • Originally posted by alexme24 View Post
                        si in juma de an, kilometrii au ramas neschimbati).
                        Eventual puteau sa mai scada un pic )

                        5500 euro a fost ultima oara la vanzare la primul proprietar parca, deci el a dat maxim suma asta pe masina.
                        ex '92 Civic VTi EG6 & ex '97 Prelude BB9 & ex '05 Civic Sport EP2
                        '08 Accord Type S CL9 & '97 Prelude BB9

                        Comment


                        • Originally posted by rhemyis View Post
                          A vazut cineva masina din anuntul asta: https://www.olx.ro/oferta/honda-acco...tml#4d1e124bf5

                          A fost una foarte asemanatoare pe olx acum cateva luni cu rulaj de 235k si dupa ce a ajuns la un pret de 5500 euro a disparut. Sa fie aceeasi masina putin "actualizata" la km si pret? Din poze arata senzational.
                          Mai ştiţi discuţia de atunci, da?


                          Iote ce zice RARu de maşina aia:




                          Asta e?
                          https://www.olx.ro/oferta/honda-accord-IDc2nWo.html
                          bekxy
                          VIP Member
                          Last edited by bekxy; 23-03-19, 09:01.
                          '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

                          Comment


                          • Nop, nu e asta. Aia are TOR. Cea din anuntul de mai sus e f ingrijita. E a lui bogdan_is din ce stiu.

                            Comment


                            • Aha, ai dreptate, acum am văzut şi eu cine e vânzătorul, m-am uitat iniţial doar în fugă.
                              '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

                              Comment


                              • Din lipsa de ocupatie am zis sa incerc si eu sistemul nou implementat de RAR. Si fiind putin masochist, am zis sa verific Accord-ul CU1 facut dauna totala cu ani in urma (stiti, cel discutat etc.)
                                Atentie pentru potentialii cumparatori ... aparent exista si a si primit RAR-ul in 2017 si in curand va trebui sa il faca din nou. Deci undeva, un nefericit isi risca viata conducand o masina care nu mai are elementele de siguranta asa cum au fost gandite de Honda ... sau chiar deloc.

                                Atentie la JHMCU16009C218213
                                '09 Honda Accord CU2 Type S A/T
                                ex. '10 Honda Civic Type S 1.8 i-VTEC M/T
                                ex. '09 Honda Accord CU1 Exec A/T

                                Comment

                                Working...
                                X