Vreau Accord - discutii, pareri, informatii pentru potentiali cumparatori

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • A vazut cineva masina din anuntul asta: https://www.olx.ro/oferta/honda-acco...tml#4d1e124bf5

    A fost una foarte asemanatoare pe olx acum cateva luni cu rulaj de 235k si dupa ce a ajuns la un pret de 5500 euro a disparut. Sa fie aceeasi masina putin "actualizata" la km si pret? Din poze arata senzational.

    Comment


    • Suna si vezi ce zice...de cand o are etc. Dupa cum arata anuntul nu e un pasionat (sau e lenes). Daca vrei,in weekend pot sa ma intalnesc sa o vad. Pretul nu e mic deloc. Mai era una din Iasi pe Facebook market. Cu modificari etc. ZDD la numar. Dar pretul era maricel parca.
      '09 Honda Accord CU2 Type S A/T
      ex. '10 Honda Civic Type S 1.8 i-VTEC M/T
      ex. '09 Honda Accord CU1 Exec A/T

      Comment


      • Originally posted by rhemyis View Post
        A vazut cineva masina din anuntul asta: https://www.olx.ro/oferta/honda-acco...tml#4d1e124bf5

        A fost una foarte asemanatoare pe olx acum cateva luni cu rulaj de 235k si dupa ce a ajuns la un pret de 5500 euro a disparut. Sa fie aceeasi masina putin "actualizata" la km si pret? Din poze arata senzational.
        Eu sunt 99% sigur ca este fix acceasi masina. E o masina care a fost a unui membru de aici de pe forum, chiar este foarte ingrijita, dar se pare ca a ajuns pe mana unui samsar. Am recunoscut H-ul de pe volan vopsit negru mat. Cred ca ar fi prea mare coicidenta.
        Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
        Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
        ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

        Comment


        • Mai anul trecut pe vremea asta era la vinzare, la 88 000 km aproape sigur e samsarizata. Cu putina munca poti da de primul proprietar (prin asigurator) si poti afla de la el cum a dat-o si ce a dat pe linga ea, de masina asta s-a avut grija! Parca vad ca vei gasi discurile in stare foarte buna, masina nepurtata in ultimul an si vinzatorul complet pe dinafara. Doar vrea sa faca +2000 de iepuroi la ea...
          "In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is."

          Comment


          • Originally posted by T-Bone View Post
            Suna si vezi ce zice...de cand o are etc. Dupa cum arata anuntul nu e un pasionat (sau e lenes). Daca vrei,in weekend pot sa ma intalnesc sa o vad. Pretul nu e mic deloc. Mai era una din Iasi pe Facebook market. Cu modificari etc. ZDD la numar. Dar pretul era maricel parca.
            Cea ZZD nu era cea cu motorul schimbat la 86 000 km?
            "In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is."

            Comment


            • Cred ca Dinu il cunostea pe fostul proprietar al masinii cu 235k km. Se poate verifica dupa VIN daca e aceeasi masina. Din ce am inteles masina a ajuns in iasi undeva anul asta, deci e foarte posibil sa fie aceeasi masina. Dupa descriere nu pare pasionat, "Echipare executive... Parbriz încălzit", cilindreea de 2398 cc. Cea cu ZDD a avut motorul schimbat.
              maharvey
              Senior Member
              Last edited by maharvey; 18-10-18, 11:31.
              ex '92 Civic VTi EG6 & ex '97 Prelude BB9 & ex '05 Civic Sport EP2
              '08 Accord Type S CL9 & '97 Prelude BB9

              Comment


              • Am vorbit cu domnul la telefon și din discuție mi-am dat seama ca este vorba de aceeași masina pentru ca eu am discutat și cu fostul proprietar înainte s-o vândă, este vorba de aceleași detalii, într-adevăr mașina a fost a unui pasionat care a avut grija de ea însă mașina nu are km din anunț și se vinde mult mai scump, poate ca merita cumpărata pentru ca arata chiar bine dar, la prețul potrivit.

                Comment


                • Si i-ai zis ca stii ca masina are de 3x km din anunt?

                  Comment


                  • Nu i-am zis ca n-am vrut sa intru în alte discuții, de fiecare data cand am adus vorba de km schimba subiectul, eu doar am vrut sa ma conving ca este aceeași mașina, dacă era alta și cu km aia atunci ar fi fost o șansă bună pentru mine să-mi iau un Type S.

                    Comment


                    • Am vazut type s-ul. Omul initial vroia sa o cumpere pe a mea, un SSE, dar n-a mai da nici un semn. Asta acum 3-4 luni. Deci de atat timp o are. Masina e vopsita anul asta. La interior, nu arata de 88k km. A mea are 109k km si e boboc pe langa a lui. Schimbator ros, culoarea dusa de pe comenzile volan, plus alte detalii care nu sunt conforme cu nr de km. Ori proprietarul nu a avut grija de ea.

                      Comment


                      • Daca ajuta cu ceva, si cunoasteti persoana care a vandut type s ul cu 235k km, masina are anvelope vara Bridgestone dot 2014-2015.

                        Comment


                        • Salutare, cunoaste cineva sau a vazut aceasta masina, e de ceva timp la vanzare.Va multumesc
                          5 900 €: Honda Accord Executive full option. Vand/Schimb -2400 cm3 190cp - interior piele neagra - cutie automata 5 trepte - inchidere centralizata - geamuri electrice - oglinzi electrice incalzite si...

                          Comment


                          • Este ceva info despre masina la postul #1812
                            https://hondafan.ro/forum/forum/hond...760#post848760
                            ex '92 Civic VTi EG6 & ex '97 Prelude BB9 & ex '05 Civic Sport EP2
                            '08 Accord Type S CL9 & '97 Prelude BB9

                            Comment


                            • La postul #1812 e vorba de o masina cu un fir tras de la baterie sau cam asa ceva , sigur e cea din postul meu.
                              5 900 €: Honda Accord Executive full option. Vand/Schimb -2400 cm3 190cp - interior piele neagra - cutie automata 5 trepte - inchidere centralizata - geamuri electrice - oglinzi electrice incalzite si...

                              Comment


                              • Da, aia e. Da-i un pm lui
                                mcb
                                Senior Member
                                mcb
                                ex '92 Civic VTi EG6 & ex '97 Prelude BB9 & ex '05 Civic Sport EP2
                                '08 Accord Type S CL9 & '97 Prelude BB9

                                Comment

                                Working...
                                X