Vreau Accord - discutii, pareri, informatii pentru potentiali cumparatori

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Salutare. Am nevoie de un sfat. Vreau sa achizitionez un accord 2.0 ivtec cu aprox 180 mii km . Ideea e ca nu stiu la ce sa ma astept. Merita la km astia sa o cumpar?sunt totusi multi. E o masina care merge macar pana la 300mii fara probleme majore? Am nevoie de un sfat obiectiv din partea voastra. Momentan detin o corolla diesel cu 150 mii de km fara nici o vizita in service. Multumesc in avans

Comment

• Salut!

Totul depinde de cum a fost folosita/intretinuta masina, de aceea ar fi foarte bine sa ai acces la istoricul de reparatii si intretinere si eventual relatari ale proprietarului despre ce, cat si cum a folosit-o.

!80 mii km nu e foarte mult pentru o Honda, 300 mii si chiar mai mult poti face linistit.
      Intr-adevar insa, ca la orice masina sh, trebuie sa fii pregatit la orice.

Avand insa in vedere vremurile pe care le traim, ar fi foarte bine ca masina pe care vrei sa o iei sa fie cel putin euro5, ca vin vremuri grele pentru ce e mai jos, sau chiar si pentru motoarele cu ardere interna in general.
      Pe principiul mult-bun- si iefin, eu cred ca nu vei avea probleme.

Dieselul oricum e pe duca, zic eu....
      O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

Comment

• Masina a avut 1 singur proprietar , arata bine si are revizii doar la asko. Am dubii mari cu km fiindca sunt obisnuit cu masini cu km putini . Cred ca e euro 5 , fiind din 2009-2010.

Comment

• Salutari tuturor! Dacă sunt interesati de Honda Accord 2010 pe aici, aștept mesaje in privat. Mulțumesc!

Comment

Working...
          X