Vreau Accord - discutii, pareri, informatii pentru potentiali cumparatori

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Am gasit ceva, unic propietar , mi-a transmis deja toate informatiile de care am avut nevoie si pare ok, mai ramane verificarea vizuala , a avut doar mici reparatii cosmetice , km reali. Acum trebuie sa imi fac timp sa ma duc sa o vad. Va tin la curent. Mai multe detalii nu va pot da inca, secret!! Poate iese combinatia!!
    GHELA: '14 Honda Civic 4D ES 1.8 M/T, Taffeta White

Comment

• Originally posted by uhu View Post
      Din avion asa, asta pare ok. https://www.olx.ro/oferta/vand-honda...tml#58bcbfcf7d
      Insa trebuie verificata. E greu doar din poze sa vezi ce e cu ea.
      Pe mobile mai fusese una gri, 2014 cu 50.000 pe la 16.000
      Sunt destul de rare.
      S-a vandut....maine vroiam sa merg la Iasi sa o vad. Din pacate nu am apucat...

Comment

• Cine a luat-o chiar este un om fericit. Masina aia, in configuratia aia, este practic 99% imposibil de gasit, oriunde in Europa. Spun asta cu atat mai mult ca pe piata din vest, Accordul Type S a venit fara navigatie. Facelift cu navigatie nu exista in momentul asta la vanzare nicaieri.
        '98 Prelude BB9 "Soul Red Crystal" 2.0i M/T;
        '00 Civic EJ9 Comfort 1.4i M/T;
        '08 Accord SSE 2.0 i-VTEC M/T;
        '11 CR-V Executive 2.0 i-VTEC A/T;

Comment

• E ciudat ca e a 3 a oara cand este la vanzare, a fost aprox. 16k, 14.5k si acum 14k.
          Legat de discutiile legate de pretul unui CL7, sunt cateva detalii care pot creste pretul unei masini de la 6k la 7k foarte usor(cauciucuri noi, 2 seturi de jante, reconditionat caseta de directie, pivotii superiori ( sunt cam 300 de euro cu tot cu manopera), revizia de 120k km(aprox. 500 de euro la Asko) s.a.m.d.) acum depinde fiecare cum vrea sa le plateasca, in pretul masinii sau ulterior.

Trimis de pe al meu ONEPLUS A6013 folosind Tapatalk
          Last edited by Razvan123; 15-07-19, 09:26.

Comment

• Salut....dupa o perioada de analizat si dubii m-am hotarat sa aleg honda accord 8 , motorizare benzina 2.0-2.4 . Am vazut ca avem ceva variante pe olx , vreun vanzator pe forum sau imi puteti recomanda de la cineva ? cateva link-uri :

https://www.olx.ro/oferta/honda-acco...tml#631d0bd99c
            https://www.olx.ro/oferta/honda-acco...tml#631d0bd99c
            https://www.olx.ro/oferta/honda-acco...tml#abe3c9e500

Comment

• Cea de 2.0 pare cea mai onesta (dar si cu 1000 EUR mai scumpa decat ar trebui sa fie), si apoi cea de 2.4 fara GPL. Ca idee 2.4 nu are cum sa aiba acel consum nici daca sta in cap. 8.6 mixt e daca faci 90 % in afara si 10 % oras. Oricum echiparea Executive e faina. Vezi care e cel mai pasionat si mai onest in prezentare.
              '09 Honda Accord CU2 Type S A/T
              ex. '10 Honda Civic Type S 1.8 i-VTEC M/T
              ex. '09 Honda Accord CU1 Exec A/T

Comment

• Salut, cunoaste cineva posesorul sau masina din anunt ? Click image for larger version

Name:	accord.png
Views:	1
Size:	321.7 KB
ID:	861010

Comment

• Nu e rau. Conteaza cum a fost servisata. Mai ales ca nu e trecuta de 120.000, dar au trecut anii. Ar trebui sa aiba schimbate cel putin curele de accesorii si uleiul din cutie. Vezi si tu ce istoric are... Intretinerea este cel mai important aspect.
                  P. S. intreaba / verifica caseta de directie

Comment

• Am verificat seria VIN si km apar reali. Problema e ca am primit niste poze de interior si arata ca naiba . Ce parere aveti se poate retapita, schimba pielea pe volan si polishat pe usa ? Cam care ar fi costurile ?

Comment

• Originally posted by Suspect View Post
                      Am verificat seria VIN si km apar reali. Problema e ca am primit niste poze de interior si arata ca naiba . Ce parere aveti se poate retapita, schimba pielea pe volan si polishat pe usa ? Cam care ar fi costurile ?
                      O masina care la exterior pare tipla (cel putin asa pare), iar la interior jale, ce iti spune? Feeling-ul nu e tocmai bun.
                      Nu mai vorbim de 'sub capota'...

I don't care if you're black, white, straight, bisexual, gay, lesbian, short, tall, fat, skinny, rich or poor. If you're nice to me, I'll be nice to you. Simple as that. ― Robert Michaels MD - 2007 - Graduation Speaker

Comment

• Volanul sa arate așa la sub 120 k km....doar sa poarte 7 inele odată. Ciudat. La Asko cu ea... poate are 300 k km

Comment

• Asa m-am gandit si eu..pana la urma dai 1000-2000 euro in plus si iei una ingrijita decat sa iei una facuta praf la interior... chiar daca motorul poate e ok ....

Comment

• A mea adusa din Germania, 137.000 km. Ziceai ca e noua in interior. Mai putin partea stanga a scaunului care e aproape inevitabil de mentinut in forma initiala. Ciudat volanul ala. Si un om care avea grija de masina nu statea cu el asa. Il retapita imediat. Pe mine ma bate gandul sa-l retapitez doar fiindca imi place pielea perforata mai mult ))

Comment

• Originally posted by Suspect View Post
                              Am verificat seria VIN si km apar reali. Problema e ca am primit niste poze de interior si arata ca naiba . Ce parere aveti se poate retapita, schimba pielea pe volan si polishat pe usa ? Cam care ar fi costurile ?
                              Salut,

Asta pare să fie mașina: https://r.tapatalk.com/shareLink?url...3&share_type=t

Honda Accord 2.4 Gri deschis

Pentru volan e unul nou de vânzare cu 500 lei și manerele se pot revopsi, nu merg polishate.

Eu cred că prețul e bun, daca astea sunt singurele probleme.

Spor.

Trimis de pe al meu ONEPLUS A6013 folosind Tapatalk

Comment

• Masina a avut si accident pe spate....pentru o masina busita si neingrijita pretul este mare...hondele in general au pretul sus....care se justifica doar daca sunt ingrijite si o stare foarte buna....

Comment

Working...
                                X