Help required: Avensis sau Accord

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    multumesc pentru informatii.
    este un pic cam mult pentru mine sa platesc lunar peste 400 euro, dar nici nu am nevoie de intreaga suma. ma voi interesa si eu la alpha bank.
    cred ca de abia astepti sa te vezi in noua ta masinita. ce culoare ai ales?
    site-ul finzoom nu-l pot accesa nicicum. oare sa nu mai fie activ? :lol:
    Matrix

    Comment


    • #77
      Este scris gresit, varianta corecta este deasupra ta. Alta adresa interesanta:

      www.creditlink.ro

      Vezi ca este topic special pentru credite si leasing auto :wink:

      http://www.hondafan.ro/phpBB2/viewtopic.php?t=1090
      Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
      ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

      Comment


      • #78
        Eu am facut prin raiffeisen in 4 ani cu avans 30%. Comision de acordare 2% + cheltuieli de logistica. CIP = 17620 EUR.
        Rata imi vine undeva la 350 EUR/luna cu TVA inclus iar asigurarea la Unita este 4.3% din DDP adica 220 EUR/3luni. Val reziduala inclusa in rate.
        Am avut insa de furca cu ei, pentru ca nu au vrut sa plateasca dealer-ului decat atunci cand am semnat un proces verbal ca masina este la mine. Vroiau sa semnez acel proces verbal inainte ca macar sa-mi vad masina. Un cerc vicios intre importator-dealer-leasing si mine. Bineinteles ca repercusiunile nesemnarii procesului verbal prin care eu afirmam ca din data semnarii masina este in posesia mea se rasfrangeau asupra mea.
        Dar nu am semnat, dealer-ul a adus masina pe banii lui si cand am semnat, leasing-ul a virat restul de bani catre dealer (avansul l-a virat imediat cum am platit eu). Toate astea pentru ca nu am vrut sa semnez acel act, si pe buna dreptate, nu l-am semnat pana n-am avut masina. Era culmea sa semnez atat timp cat masina mea era pe vapor sau in avion sau mai stiu eu ce angajat al concesionarului facea liniute cu ea prin parcare.

        Bineinteles ca acel protocol nu era stipulat in contractul de leasing - dar era o regula sfanta a celor de la leasing, care nu au putut fi induplecati nici cand le-am atrat atentia ca regula lor este absurda. Dupa mai multe parlamentari cu ei, insa, au devenit foarte de treaba si totul a decurs brici.
        2007 CL7, Graphite Pearl

        Comment


        • #79
          asta cu semnatul am patit-o si eu la alpha. cred ca e o boala generala la societatile de leasing
          civic 2.2 5D FK3
          CR-V 2.2 AT RE6

          Comment

          Working...
          X