Honda HR-V 2015

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46


    cam anosta, seamana si cu generatia precedenta de CRV, si cu toyota din spate, si cu...mai multe. S-a cam terminat cu eu am ,,jeep-ul,, cel mai frumos si diferit, de acum 20 ani. Interiorul ma incita cel mai mult desi cei care l-au incercat deja spun ca ar fi mai inghesuit decat GH4.
    ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

    Comment


    • #47
      Au angajat designeri de la KIA ??
      ....

      Comment


      • #48
        Daaa. Kia e pe val, de aia... si alt film sa ne revenim>

        ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

        Comment


        • #49
          http://www.hondasacuras.com/2014/08/...turbo-motors-i
          ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

          Comment


          • #50
            O veste proaspata de la salonul din Los Angeles.
            Surpriza ar fi ca in US nu mai vine cu motorul de 1,5 cum era anuntat ci cu cel de 1.8 (138 cp), practic cel de pe Civic.
            Asta ma face sa ma mai gandesc daca in EU vine cu ceva turbo sau ramanem la aspirat.

            Ma mira valoarea declarata la portbagaj in articol: 688 litri. Inteleg ca e inalt, dar chiar si asa e uriasa.
            http://www.worldcarfans.com/11411198...-138-bhp-video

            Interiorul pare destul de ingrijit, un mare pas inainte fata de esecurile cu interioarele Honda din ultimii 5 ani.

            Poze cu interiorul:











            ticker
            Administrator
            Last edited by ticker; 20-11-14, 10:04.
            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

            sigpic

            Comment


            • #51
              Nu arata deloc rau interiorul, desi eu am o problema cu cusaturile (adica nu sunt convins de materialul in care este imbracat bordul - piele de maimuta sau ce-or fi pus)..
              Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

              http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

              Comment


              • #52
                Interiorul intr-adevar arata bine, dar...1.8-ul de pe civic pus pe o caroserie probabil mai grea si clar mai putin aerodinamica= no no no. Loganul meu 1.6 16v probabil va fi racheta pe langa minunea asta.
                Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                Comment


                • #53
                  ) pai planul era sa puna 1.5 120 CP. Chiar si asa tot e probabil sa il puna pe asta de 120 Cp pt Europa.

                  Si chiar si asa tot pe acolo se joaca concurenta: Trax & Mokka (115 - 140 CP benz / 130 diesel) , CX-3 (100 - 150 Cp benz / 105 Diesel).

                  De ce trebuie orice masina sa fie racheta? Mie imi ajung 90 de CP pe Jazz si 140 pe Civic
                  '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                  sigpic

                  Comment


                  • #54
                    Nu e vorba de putere, cat e vorba de cuplu. Eu nu as cumpara niciodata un SUV/Cross-over modern non-turbo
                    Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                    Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                    ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                    Comment


                    • #55
                      Are taica-meu CR-V-ul cu 2.0 pe care il ai si tu pe Accord, dar cu 6 trepte la cutie.
                      Crede-ma e mai mult decat suficient.
                      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                      sigpic

                      Comment


                      • #56
                        Nu stiu, mie abia mi se pare suficient pe accord

                        Ideea e ca un SUV as lua doar automat, iar combinatia de AT + 4X4 + cuplu mic + masina incarcata(eu cand plec, plec cu toata casa dupa mine) = probleme: consum mare, greutate in depasiri, etc. Ma rog, e o discutie lunga si depinde foarte mult de stilul de mers al fiecaruia.
                        Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                        Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                        ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                        Comment


                        • #57
                          Totusi nu inteleg la ce s-au gandit cand au facut gura aia de aerisire de la pasager. La ce foloseste???
                          Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                          Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                          ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                          ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                          Comment


                          • #58
                            mie inauntru mi se pare un amestec destul de ciudat de calitate cu tuse de ieftineala
                            de design japonez amestecat cu design german

                            dar sunt doar niste fotografii
                            trebuie vazuta pe viu

                            @doc si pe mine ma intriga fanta aia... macar daca era roz
                            "Ethics. That's always so inconvenient."
                            Cal Lightman

                            Comment


                            • #59
                              Initial nu intelegeam de ce roz, dar cred ca am inteles aluzia.
                              Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                              Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                              ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                              ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                              Comment


                              • #60
                                Motoarele turbo mai au de asteptat la honda.
                                Poate pe noua generatie de civic 2017 o sa apara ceva.
                                Masina mi se pare interesanta sunt curios cum o sa arate versiunea europeana.
                                2017 DACIA Sandero stepway 0.9Tce + easy r
                                EX-2007 CIVIC 1,8 I-VTEC 140CP

                                Comment

                                Working...
                                X