HONDA NSX

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Scuze...ma refeream la testul Lambo vs NSX vs M 3CSL.
    HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

Comment

Mi-ar place totusi sa ramanem on-topic la NSX... NSX pare o masina care are clasa ei. Varfurile de gama ale altor marci nu ma intereseaza. Nu aici. Ca daca e s-o luam asa, trebuie sa vorbim de Lamborghini, Ferarri sau alte Ashton-uri si atunci toti ramanem in urma lor. Niciodata M5, nu a concurat cu un NSX si nu o va face niciodata. Nici in testele revistelor, nici in blianturile Honda respectiv BMW si nici in sufletul pasionatilor.
      BMWClub Romania

Comment

http://www.runeb.org/www_docs/Jexoti...DragRaces1.mpg

O sa va placa filmul, va garantez. :twisted:

Comment

Foarte corect filmuletul tau Bogdane!
          "Linia cerului" ma tem ca, e cam dezavantajata de caucioacele alea imense ca, de nu ar fi peste NSX-R.

Comment

viitorul NSX (HSC) a fost anuntat deja de 2 ani si inca nimic, probabil ca se lucreaza tare la el, cred ca vor scoate o bomba cand v-a fi gata :lol:
            http://www.autospeed.ro - Setari ECU (MoTeC, AEM EMS, Apexi, reflash pt. EVO si Subaru )

Comment

group buy????
              honda x 5
              "W" stands for Wrong
              Amerika ist Wunderbar

Comment

am auzit ca fukui a dat cu toporul in nsx. e adevarat? nu va mai fi urmatoarea nsx?
                honda x 5
                "W" stands for Wrong
                Amerika ist Wunderbar

Comment

Nici nu se vorbeste ceva, nici nu se dezminte ceva....fiecare intelege ce vrea si inca mai viseaza pana la o eventuala declaratie oficiala.
                  Secretele insa nu sant ceva nou la Honda, deci ori nu ni se va mai zice nimic nicodata de el, ori ne pomenim cu el la usa.
                  Fiind mai sceptic din fire.....nu-mi mai spun parerea.

Comment

a spus ca din motive financiare nu face niciun sens sa o produca. chiar daca majoritatea pieselor si motorul veneau de la F1.
                    honda x 5
                    "W" stands for Wrong
                    Amerika ist Wunderbar

Comment

Zvonurile pe care le-am auzit eu ar include un V8 normal aspirat in jurul a 4-500cp. Sper sa devina realitate.

Comment

tocmai de motorul asta era vorba.

dar realitatea ramine ca de citiva ani se tot amina proiectul.
                        honda x 5
                        "W" stands for Wrong
                        Amerika ist Wunderbar

Comment

din motive financiare ? :lol:
                          daca Honda nu-si permite din motive financiare sa faca un NSX, atunci ferrari inseamna ca fac masinile din piese de la fier vechi :lol:
                          Ptr. Honda un NSX nu inseamna mare cheltuiala, mai ales ca arunca cu sutele de milioane $ in F1 fara nici un rezultat inca si tot nu renunta, plus motoGP, ETCC, Indy, Cross, barci cu motor, ....
                          http://www.autospeed.ro - Setari ECU (MoTeC, AEM EMS, Apexi, reflash pt. EVO si Subaru )

Comment

proiectul se amana ptr. ca vor sa scoata NSX-ul cand vor castiga in F1, asa vor avea un impact mult mai puternic pe piata. Toyota a si anuntat ca atunci cand vor castiga in F1 vor scoate noul model de Supra

Comment

Originally posted by HondaCBR
                              proiectul se amana ptr. ca vor sa scoata NSX-ul cand vor castiga in F1, asa vor avea un impact mult mai puternic pe piata. Toyota a si anuntat ca atunci cand vor castiga in F1 vor scoate noul model de Supra
                              Mi se pare o prostie. In cazul asta, Toyota cred ca va mai astepta mult si bine, iar pentru BAR, poate la anul.

Comment

Intr-adevar, sa produci un NSX nu e cheltuiala de 2 Lei (fie ei si grei!), dar cel putin pt. prestigiu trebuie sa ai asa ceva in program, Apoi daca mai scoate si Toyota noua Supra, nu mai incape discutie.
                                Sau macar sub brandul Acura sa-l faca, numai sa-l faca.....sau, sau, sau.
                                Numai sa-l faca ca, ma duc oricunde in lume sa-l vad.

Comment

Working...
                                X