Luat graopa -> gaurit cauciuc

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Luat graopa -> gaurit cauciuc

    Se da:

    Seara, ma intorceam dinspre centrul comerial Baneasa prin Pipera spre bucuresti. La un moment dat...prin padurea aia..nu am vazut o groapa si am luat-o urat de tot. Nu aveam viteza..50-60. Treaba e ca mi-a gaurit cauciucul...O crapatura cam de 1cm. Se mai poate face ceva cu cauciucul? Cauciuc mers 3000 km cu el. Vredestein snowtrac 3.
    Eu din cate imi aduc aminte, primaria trebuia sa te despagubeasca daca din cauza gropilor ai busit ceva la masina. Stie cineva? Mai e de actualitate?

    PS maine o sa ma duc sa pun cauciucurile de vara, sper sa nu se fi indoit janta sa scape aer.

  • #2
    Nasoala treaba. Nu ai face rau daca duci la un control si janta , daca ai reusit sa rupi cauciucul sa nu cumva sa fi patit ceva janta , este prea periculos sa circuli asa daca nu mai este 100% integra.

    Despre primarie nu stiu ce sa spun , aici asa functioneaza dar dureaza o vesnicie si pe deasupra iti trebuie si un avocat bun. Primaria o sa descarce toate responsabilitatile pe cei care au asfaltat , iar in cazul in care nu este o chestie recenta poate , poate nu se mai gaseste firma care a facut asta :roll:
    Fetele mele : http://foto.webalice.it/stoicamarius

    Comment


    • #3
      Revin :
      M-am informat cum e treaba aici : gaura trebuie sa fie de o anumita adancime , 15 cm mi se pare . Apoi , daca ti se intampla asa ceva ca si tie , in primul rand trebuie chemate fortele de ordine , iti fac proces verbal LA LOCUL FAPTEI , foloseste drept dovada ca este asa cum spui tu.

      Dar trebuie sa mai spun ceva : toti baietii cu Honda de aici au cel putin garda la sol micsorata fata de stock. Daca cheama garda si isi dau seama de modificare ( nu este permisa in Italia ) apar noi probleme.
      Mai ales ca daca iau gaura aia de 15 cm adancime nu fac varza doar o janta , poate pocneste un amortizator , se sparge o galerie de evacuare si se mai rupe si un spoiler . Asa caaaa ...

      Nu prea ai ce face :x
      Fetele mele : http://foto.webalice.it/stoicamarius

      Comment

      Working...
      X