ACURA TL

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

New TL info:

http://www.worldcarfans.com/9080530....th-little-camo
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

sigpic

Comment

Acleleasi poze sunt, insa n-as putea spune ca e"little camo", deaorece are cateva benzi bune de scotch lipite pe laterala care se pare ca ascund un artificiu de design. :?

Comment

In linkul pus de mine era si putina informatie despre cele 2 motoare de pe TL-ul nou :wink:
        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

sigpic

Comment

Le scrisesem deja mai sus, 3.5 si 3.7. :wink:
          Ce ma mira e decizia de a pune pe 3.5 si fwd, si awd...desi ideea initiala era sa lase 3.5 pt fwd si 3.7 pt awd. :?

Comment

Citind cele scrise mai sus am regasit aceeasi problema, de cutie de viteze automata lenesa (banuiesc ca e aceeasi) ca la 2008 Accord Coupe EX-L V-6. Se pare ca cea mai buna varianta ar fi tot cutia manuala, doar nu degeaba au scos 0-60mph - 5,9s pe cutie manuala.
            Practic coupe-ul are acelasi motor de V6 268hp, transmisie etc, trebuie sa ma uit la greutate, se pare ca e o idee mai greu decat Acura TL 2007.
            ...

Comment

Nu va fi acelasi motor pe noul TL, J35 de pe Coupe are VCM, pe cand Acura nu. Plus ca noile V6 de pe Acura vin cu VTEC si pe admisie, si pe evacuare, desi sunt SOHC, ceea ce este o premiera absoluta.

Comment

Niste zvonuri cu iz de credibilitate asupra configuratiei noului TL:

1. UA8269JW 5AT. Base model with 17" wheels / 3.5L 280HP
                2. UA8659KW 5AT. Technology Package, Navi and Smart key (push button)
                3. UA9629JW SH-AWD (like the Base model but with SH-AWD and 18" wheels) / 3.7L 310HP
                4. UA9659KW SH-AWD and Technology Package / 18" wheels
                5. UA9659KXW Just like previous model + 19" wheels and summer tires...

Comment

3. UA9629JW SH-AWD (like the Base model but with SH-AWD and 18" wheels) / 3.7L 310HP fiind noul Type S? Parca se zvonea ca ar fi trebuit sa aiba 340 cp... Ca eu pe ala il astept :lol:
                  HONDA Accord

Comment

Nu, abia in 2009 Type-S, de indata ce baga si noua 6 A/T....nu stiu cati cp va avea, se zvonea ceva de 350cp...vom vedea.
                    Din ce mai stiu, o sa fie si cutie 6 M/T in combinatie cu SH-AWD, ceea ce reprezinta o premiera absoluta (sistem AWD vectorial cu manuala).

Comment

http://jalopnik.com/396991/2009-acur...ot-desert-heat
                      Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                      ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

Comment

Un photoshop facut pe baza camo-ului:

Comment

Genul asta de caroserie in 5usi a la Lexi GS nu-i deloc pe gustul meu.
                          Iar la clasa asta de masini, genul asta de caroserie il cam numeri pe degetele unei maini.
                          Banda aia de crom din aprtea de sus a grilei radiatorului, ma duce imediat cu gandul la Opel, tare neinspirat detaliu. ops: :roll:
                          HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

Comment

banda aia de crom e doar imaginatia celui care a lucrat-o in photoshop, masina e camuflata in realitate. vom trai si vom vedea, dar la cat crom au pus pe tsx cred ca o sa faca la fel si cu tl-ul.
                            civic 2.2 5D FK3
                            CR-V 2.2 AT RE6

Comment

Banda aia de crom exista deja la RL facelift. ops: ops:
                              HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

Comment

Banda aia de crom e noua identitate Acura si a fost photoshopuita de pe facelift RL 2009. Parerile sunt impartite, unii o urasc, altii o adora.
                                Intr-adevar, linia pare foarte aproape de GS.

Comment

Working...
                                X