Dealer Acura in Romania

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    am vazut pe site ca TSX-ul de vanzare are si SH-AWD , este corect ? sau este o greseala ?
    oricum faceti ceva cu site-ul ca este aiurea, daca aveti nevoie de ajutor sa imi dai un PM.
    Honda Accord 2006 2.0 ES

    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/aleksey/

    Comment


    • #32
      E o greseala pe care am tot semnalat-o, dar providerul a tot omis sa o corecteze. Merci mult, dar se rezolva. :wink:

      Comment


      • #33


        :lol: 8) :lol:

        Comment


        • #35
          Incepand din septembrie, o sa aducem si modele Honda din Statele Unite, in special cele in dotare de top. Mai multe detalii puteti afla de pe-acum de la mine, iar in septembrie va fi gata 100% si site-ul Acura, si subsite-urile cu Honda si alte marci. Ca sa va faceti o idee asupra preturilor, CR-V de 2.4 si Accord V6 Sedan/Coupe in dotare completa (EX-L) va fi sub pretul 2.0 AT Executive, respectiv cam la acelasi pret.
          In maxim 2-3 luni vom avea toate modelele Acura la test-drive. Asteptam sa se mai lanseze noi modele si motorizari (diesel-ul cu AT pe TSX, TL-ul cu SH-AWD, etc.) si pana la sf anului le avem pe toate.
          La ProMotor o sa fie in premiera prezentarea Acura MDX in septembrie la inceput (s-ar putea chiar in weekend-ul asta!)
          Si o chestiune care nu tine de Honda, insa cu care ne mandrim: saptamana viitoare vom livra primul Nissan GT-R din Romania!
          Poze si detalii le voi pune dupa eveniment.

          Comment


          • #36
            Scuze de off topic La ce "scor" s-a dat GTR-ul?
            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

            sigpic

            Comment


            • #37
              Pai inainte de toate lucrurile stau asa...
              Prin State nu sunt mai mult de cateva sute de GT-R-uri disponibile, iar cereri ferme sunt cu miile.
              Pretul de lista de ~75.000$ s-a dus rau pe apa sambetei si acum furnizorii cam liciteaza cu masinile. Astfel au ajuns la 100.000-120.000$ cu preturile. Sub 100.000$, foarte slabe sanse sa prostesti pe cineva, aproape de zero chiar.
              Noi l-am adus cu ~85.000 E plus TVA. Atentie, pretul contine transport cu avionul, la cererea expresa a clientului, transport care este cu mult mai scump decat optiunea cu vaporul dar si mult mai rapid (cu vaporul se intinde si pana la 2 luni cu birocratia de peste tot si cu aglomeratia de marfuri din porturi, cu avionul totul dureaza cam o saptamana, maxim 10 zile).
              Altfel zis, n-a prea contat adaosul comercial, cat mai mult imaginea. Multi delaeri s-au laudat ca fac si ca dreg si aduc nu stiu cate GT-R-uri inainte de lansarea oficiala, ba chiar unii au perceput si avansuri din februarie(!). Noi am rezolvat-o destul de rapid si fara prea mult tam-tam.

              End of offtopic.

              Comment


              • #38
                Aduceti si Civicul canadian (Acura CSX)?
                Foarte tare, e identic cu modelul european 4D dar are o gramada de optiuni pe care nu le regasesti in Romania.
                "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

                '08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

                Comment


                • #39
                  Bogdane, ai reusit sa prinzi si sa exporti un GTR??
                  Jos palaria, man! La ce bataie e pe masina asta, mai ales la vecinii din sud...

                  Nissan Skyline a fost mereu una dintre masinile mele favorite. Daca n-oi avea bani de Tesla Roadster cand pleaca fata la colegiu si incep "a 2-a tinerete", GTR imi iau, sa mor io (asta daca pana atunci nu se duce naibii calitatea Nissan datorita infratirii cu Renault)
                  2008 Civic Hybrid USDM 1.3L @ 110HP
                  2004 Ford Expedition Eddie Bauer USDM 4x4 5.4L @ 330HP

                  Comment


                  • #40
                    Originally posted by octi_b View Post
                    Aduceti si Civicul canadian (Acura CSX)?
                    Foarte tare, e identic cu modelul european 4D dar are o gramada de optiuni pe care nu le regasesti in Romania.
                    Hmm, am putea sa facem asta pentru cineva care ar vrea musai una, insa sunt o serie de dezavantaje cum ar fi:
                    -pretul mult mai mare decat omologul sau Civic (la bani mai putini cumperi un Si dotat complet)
                    -nu difera cu mult fata de Civic dotat de top (e de fapt un Civic Sedan cu design japonez/european, ce difera fata de modelul nord-american)

                    CSX a fost gandit pentru piata canadiana, care gusta modele compacte cu caracter luxos.

                    Bertro, nu vrei sa stii prin ce chinuri am trecut, dar pana la urma am scos-o la capat. Calea e batatorita, deja se mai da o comanda acum.

                    Cu Acura, lucrurile se misca destul de timid acum, dar momentul prost al pietei si-a spus cuvantul in fiecare domeniu al vanzarilor. Ideea de baza e sa aducem masinile aici spre a fi prezentate si pt a organiza test-days, si sunt convins ca vor avea succesul pe care il merita.

                    Comment


                    • #41
                      Originally posted by dinoc View Post
                      Ce naiba o face TL-u cu 286 cai pe puntea fata :?
                      M-a plimbat doar toamna - deci fara zapada sau gheata - si garantez ca sta super pe sosea. Ce am avut eu la dispozitie era TL-ul simplu, dar, asa simplu,4x2, si cu suspensii fara pretentii de Type "R" este mai mult decat suficient daca n-ai ambitii de Sebastien Loeb. Sigur ca daca te incapatinezi pe viraje vei vizita exteriorul carosabilului, dar modelul CHIAR N-A FOST GANDIT PENTRU SPORT EXTREM. Este rapid, suplu si distins fara ostentatie ! Adica altceva decat beemer-ele, merc-urile si celelalte SINGURE marci de calitate dupa parerea unora...

                      Comment


                      • #42
                        Stii ce face?
                        E mai rapid decat Lexus IS350 pe viraje.
                        Asta face...
                        Care e motivul si cum se poate una ca asta?
                        Honda. Si cu asta am zis tot.

                        Comment


                        • #43
                          Bogdane ai vre-un test pe undeva , TL Type-S vs IS350 ?

                          Comment


                          • #44
                            Tot pe vtec.net tot vorbeau de comparatia asta, n-am reusit sa-l gasesc insa, dar iata si parerea unui om destul de avizat, zic eu:
                            http://www.revver.com/video/355310/u...type-s-1-of-4/

                            Si un review la TOV:
                            http://www.revver.com/video/329113/t...ga-grand-prix/

                            Interesant este ca am gasit pe un site si niste cifre legate de acceleratia laterala si TL-S are una mai buna chiar si decat 335i!

                            Comment


                            • #45
                              Draga Bogdan, nu merge http://www.select-motors.ro/honda-usdm/ ! De ce? Multumesc !
                              Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                              ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                              Comment

                              Working...
                              X