Dealer Acura in Romania

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Cred ca taxele vamale sunt incluse in pretul CIP... altfel nu mai iese DDP-ul.
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

    sigpic

    Comment


    • #17
      la ei pret cip=pret fara tva din cate am vazut.
      civic 2.2 5D FK3
      CR-V 2.2 AT RE6

      Comment


      • #18
        Pai si la Mitsubishi si la alte marci cu taxe e asa... inclusiv la Honda :P
        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

        sigpic

        Comment


        • #19
          Originally posted by chipson78
          la ei pret cip=pret fara tva din cate am vazut.
          Da, ai dreptate. My bad. ops:
          "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
          "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

          Comment


          • #20
            Ce naiba o face TL-u cu 286 cai pe puntea fata :?

            Comment


            • #21
              Acelasi lucru care-l face Mazda 6 MPS, desi am o impresie ca ceva mai bine. :wink:
              '07 Accord 2.0 ES Dark Mocha
              '98 Civic Sedan 1.6 VTi New Vogue Silver

              Comment


              • #22
                6 MPS e AWD spre deosebire de TL. Asa ca isi duce cei 260 de CP pe ambele punti
                Honda Civic 2012 1.8 Executive + Navy M/T, Infiniti FX35 2007, ex-Honda Accord 2006 2.0 ES M/T, ex-Honda CR-V 2007 2.0 Elegance M/T,
                Externalizare IT | Solutii Resurse Umane | BPM Software

                Comment


                • #23
                  Iti spun eu ce face TL-ul cu 260hp pe rotile din fata: fuge

                  Intr-adevar, daca o calci tare la iesirea dintr-o curba va avea tendinta sa o ia in lateral dar asta e cam singurul dezavantaj pe care l-am observat. Ca si caracteristici sport, eu cred ca au scos cam tot ce se putea dintr-un model FWD iar personal prefer aceasta varianta pentru ca iernile in Chicago sunt chiar ceva mai dure decat cele din Romania si nu cred ca un RWD s-ar descurca la fel de bine.

                  Astept modelul urmator care se zvoneste ca va avea SH-AWD si vreo 300hp.
                  '92 Honda Civic Ex
                  '06 Acura TL Tech
                  '07 Acura MDX Sport

                  Comment


                  • #24
                    Asa sa fie, sa aibe SH-AWD macar TL-ul. Asa am sperat si la TSX/Accord european si iaca n-are....
                    Honda Civic 2012 1.8 Executive + Navy M/T, Infiniti FX35 2007, ex-Honda Accord 2006 2.0 ES M/T, ex-Honda CR-V 2007 2.0 Elegance M/T,
                    Externalizare IT | Solutii Resurse Umane | BPM Software

                    Comment


                    • #25
                      Salutare.
                      Treaba cu TSX 2.3 turbo e o greseala a celui care se ocupa de site, va fi rezolvata in scurt timp. :wink:
                      Ce e mai interesant e ca noul TSX va fi disponibil foarte curand la vanzare. Cel mai sigur la inceputul saptamanii viitoare vor exista toate detaliile, inclusiv pretul. Pe ultimul aspect, s-ar putea sa existe o surpriza placuta fata de pretul Accordului de 2.4. :wink:

                      Ce trebuie stiut:
                      - se poate aduce absolut orice model Acura in orice configuratie si culoare, iar tremenul de livrare este de 1 luna si jumatate, maxim 2 luni. Momentan, posibilitatile sunt limitate pentru a aduce masini pe stoc si se lucreaza doar la comanda.
                      - servisarea se rezuma momentan la Bucuresti, dar se lucreaza la niste colaborari in tara in principalele orase. Aproximativ 2 saptamani este timpul de livrare pentru piesele uzuale si se lucreaza la un sistem de stocare a pieselor necesare reviziilor. Surprizele placute se vor tine in lant si la partea de preturi pentru piese, care vor fi rezonabile.
                      - showroomul va fi 100% functional de indata ce vor sosi si masinile de showroom, deocamdata acesta fiind in curs de amenajare. Pana atunci, voi incerca sa raspund la mail-urile primite pe office@acura.com.ro incepand de astazi cu informatiile pe care le detin momentan.
                      - momentan, nu poate exista termenul de "importator oficial" atata timp cat Acura nu este oficial in Europa. Distribuitor autorizat, da. Speranta se rezuma la faptul ca, in momentul in care Acura va veni oficial in Europa peste x ani, vor aprecia munca de pionierat dusa si vor gasi un mediu cat mai bun de desfasurare. Asta se incearca prin munca care va fi dusa acum.

                      Alte detalii va voi aduce in curand...

                      Comment


                      • #26
                        cand spuneai ca se poate aduce orice model de acura te refereai la modele noi sau si SH ?
                        masinile vin din america de nord sau ( si ) canada ?
                        multumesc .
                        civic EM2

                        Comment


                        • #27
                          Bogdan, spune-mi te rog, temperatura o arata in Fahrenheit sau Celsius? Sunt probleme cu sisteme de genul Daylight Running Lights, compatibilitate becuri? Incerc sa conving un prieten, dar la astea n-am stiut ce sa-i raspund.
                          Civic K20 Black Pearl
                          Stage 1: <Eibach><Skunk2><Injen><Invidia><OMP><Ferodo><Tarox><O∙z><Recaro>
                          Stage 2: <Skunk2><Gruppe-M><Toda><Tarox><HKS><O∙z><Recaro>

                          CRX delSol ESi Black
                          <Eibach><Aeroworks><Injen><Invidia><Ferodo><sparco>

                          Comment


                          • #28
                            La cerere se pot aduce si modele SH in functie de disponibilitatea lor pe stocurile de acolo.

                            Masinile vin din US din 2 motive:
                            - s-a negociat cu Acura US
                            - in Canada sunt mai scumpe si sunt aceleasi modele, mai putin CSX, care e de fapt un Civic Sedan cu piele, navi si motorizare diferita.

                            Galileo, Acura a furnizat softul care face transformarile de rigoare specifice pietei europene, adica:

                            - la computerul de bord, mpg devine l/100km
                            - la clima, Fahrenheit devine Celsius
                            - la radio pe banda FM, unde nu se pot selecta decat frecvente impare in mod normal, se deblocheaza aceasta functie.
                            - in plus o sa urmeze o surpriza legata de Navi, care in mod normal contine harta US, dar in viitorul apropiat se lucreaza la posibilitatea instalarii hartii Europei.

                            La Daylights, nu stiu sa fie vreo problema de fiabilitate sau compatibilitate.

                            Comment


                            • #29
                              De acum inainte, ma gasiti si la nr. tel. 0732.155.155 si o sa incerc sa raspund si solicitarilor venite pe adresa office@acura.com.ro

                              Comment


                              • #30
                                Pe site o sa vedeti ca s-a introdus si noul TSX la vanzare. Este disponibil spre comanda in orice culoare de pe site si in cam 6-7 saptamani. Practic, dotarea este similara Executive-ului, in varianta de baza fara Navi sau cu Navi si pachetul aferent Technology. Atentie, Navi nu contine harta Europei. Pretul e cam acelasi cu cel al Accord-ului.

                                Comment

                                Working...
                                X