Ajutor proiect Honda Accord CC1!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by Toyboy View Post
    chiar imi doresc sa iti pui turbo, si sa ne povestesti ce si cum
    multa bafta !
    Originally posted by CTRnovice View Post
    Eu iti inteleg pasiunea si nebunia...nu pot decat sa iti doresc sa ai spor si banii...Eu am un civic EG luat de la zero in care investesc

    Sent from my S500 using Tapatalk 2
    iti multumesc pentru sustinere si uite un mic exemplu de civic EG...cel putin eu asa l-as face daca m-as apuca de unu http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=...ture=endscreen

    Comment


    • #17
      Tare masina dar la noi in tara nu prea ai unde sa mergi cu ea trantita culoarea aleasa de catre mine e new indy yellow de pe s2000...Eu mai intai am investit in restaurarea caroseriei si dupa aceea m—am apucat de performanta

      Sent from my S500 using Tapatalk 2

      Comment


      • #18
        Hai ca am sa urmaresc cu interes topicul.

        Sugestia mea legata de stopuri era sa iti pui, ca din poze pare ca nu ai . Nu ma refeream la balarii after market. Asta consider ca ar fi un punct de start in proiectul tau.
        ....

        Comment


        • #19
          Cel mai bine faci rost de un motor de Prelude 2.2 vtec de 185 cp si faci swap.
          Cauti un motor cu tot cu partea electrica si electronica.
          Este si mai ieftin si mai usor de realizat. Fara prea multe batai de cap.
          Nu sunt complet inutil... Cel putin servesc drept exemplu negativ pentru altii!


          Accord '92 PGM-FI
          Accord Coupe '99 V-TEC

          Comment


          • #20
            Mai bine. Cumpara un prelude gata facut sint doua de vanzare vtec la preturi aproape degeaba la cum arata si ce piese au pe ele.
            Ex:CRX VT '91 / Ex:PRELUDE H22A '93 / Ex:CIVIC TYPE R FN2 '08 / EX: ACCORD CL7 '07
            Ex:S2000 AP1 '01 / Accord CN1'07 / CIVIC TYPE R FK2 '16

            Comment


            • #21
              Originally posted by Dan P View Post
              Hai ca am sa urmaresc cu interes topicul.

              Sugestia mea legata de stopuri era sa iti pui, ca din poze pare ca nu ai . Nu ma refeream la balarii after market. Asta consider ca ar fi un punct de start in proiectul tau.
              stopul este scos de mine
              Originally posted by febra View Post
              Cel mai bine faci rost de un motor de Prelude 2.2 vtec de 185 cp si faci swap.
              Cauti un motor cu tot cu partea electrica si electronica.
              Este si mai ieftin si mai usor de realizat. Fara prea multe batai de cap.
              ai si tu partea ta de dreptate...dar este lafel de greu sa gasesc un 2.2 vtec cu tot cu electrica cum este de gasit pe cineva care sa imi faca soft la a mea. de cand am vb in aceea seara , eu am cautat motor si nu prea am avut mare succes
              am gasit 1 in ungaria dar care avea probleme mari si l-a dat jos de pe masina (batea ca un nebun) , in rest doar motoare simple fara electrica si n-am ce face cu ele

              P.S:ma bate rau de tot gandu sa iau asa ceva http://www.autovit.ro/honda-prelude-C27061770.html

              Comment


              • #22
                Originally posted by sakerut View Post
                Mai bine. Cumpara un prelude gata facut sint doua de vanzare vtec la preturi aproape degeaba la cum arata si ce piese au pe ele.
                pune link catre ele...vino si cu mai multe detalii nu doar vorbe

                Comment


                • #23
                  Originally posted by st_al3x View Post
                  stopul este scos de mine

                  ai si tu partea ta de dreptate...dar este lafel de greu sa gasesc un 2.2 vtec cu tot cu electrica cum este de gasit pe cineva care sa imi faca soft la a mea. de cand am vb in aceea seara , eu am cautat motor si nu prea am avut mare succes
                  am gasit 1 in ungaria dar care avea probleme mari si l-a dat jos de pe masina (batea ca un nebun) , in rest doar motoare simple fara electrica si n-am ce face cu ele

                  P.S:ma bate rau de tot gandu sa iau asa ceva http://www.autovit.ro/honda-prelude-C27061770.html

                  stiu masina
                  are tapiteria misto
                  nu te sfatuiesc sa cumperi un prelud.. fa ceva cu modelul tau adu un tribut generatiei 90-93
                  stiiu eu pe cineva care are un motor de vanzare il sun acum
                  Nu sunt complet inutil... Cel putin servesc drept exemplu negativ pentru altii!


                  Accord '92 PGM-FI
                  Accord Coupe '99 V-TEC

                  Comment


                  • #24
                    http://www.hondafan.ro/forum/showthr...A-PRELUDE-H22A

                    Aici un exemplu , si ar fi bine si frumos sa iti schimbi atitudinea noi incercam sa iti dam niste sfaturi si variante cat mai bune din punct de vedere al costului si al performantei , tu poti face dupa cum te duce capu si te tine buzunaru , oricum nu vad sa faci prea multe , bafta cu proiectu
                    Ex:CRX VT '91 / Ex:PRELUDE H22A '93 / Ex:CIVIC TYPE R FN2 '08 / EX: ACCORD CL7 '07
                    Ex:S2000 AP1 '01 / Accord CN1'07 / CIVIC TYPE R FK2 '16

                    Comment


                    • #25
                      S-a dat motorul... are unul de 2.0
                      Mai sapa pe net...
                      Nu sunt complet inutil... Cel putin servesc drept exemplu negativ pentru altii!


                      Accord '92 PGM-FI
                      Accord Coupe '99 V-TEC

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by sakerut View Post
                        http://www.hondafan.ro/forum/showthr...A-PRELUDE-H22A

                        Aici un exemplu , si ar fi bine si frumos sa iti schimbi atitudinea noi incercam sa iti dam niste sfaturi si variante cat mai bune din punct de vedere al costului si al performantei , tu poti face dupa cum te duce capu si te tine buzunaru , oricum nu vad sa faci prea multe , bafta cu proiectu
                        imi cer scuze daca te-ai simtit jignit de ceva din ce am spus eu...sa stii ca nu a fost cu nici o directie sau cu intentia de a face rau...

                        1.proiectul inca nu l-am inceput...ce vrei sa fac la masina !? daca eu nu gasesc oameni care imi faca softul dupa toata mecanica facuta pe ea...
                        2.tu imi spui sa ma apuc sa o modific ,sa bag bani in ea si la final sa stau cu ea in garaj pentru ca nu voi putea merge cu ea !?
                        3.mie nu imi place acel prelude este chiar urat...de, aici este vorba de gusturi

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by febra View Post
                          S-a dat motorul... are unul de 2.0
                          Mai sapa pe net...
                          parca am simtit in urina nu am eu norocul asta sa gasesc ceva bun

                          Comment


                          • #28
                            Ai întrebat la SKN dacă nu se baga sa îți facă softul?
                            http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by Den1GRator View Post
                              Ai întrebat la SKN dacă nu se baga sa îți facă softul?
                              stiam ca este doar in germania
                              acu am aflat si eu ca au si in tarisoara noastra o mica filiala :P
                              am sa ma interesez si voi reveni cu date , daca ma apuc de masina sau nu

                              Comment


                              • #30
                                Multumesc pentru reclama Sakerut!
                                Nu iti place acest model de Prelude sau masina asta in special? Ar trebui sa dai o tura sa vezi despre ce este vorba....
                                In alta ordine de idei tu iti faci probleme de soft in conditiile in care iti lipseste un stop...nu m—am putut abtine
                                Daca vrei sa pastrezi aceasta masina informează—te mai intai si dupa aceea apuca—te de proiect...Trebuie sa citesti foarte mult si sa stai pe forumuri din afara sa vezi de unde iti iei piese ce sa ii faci cum sa ii faci...e mult de munca, mult de citit si multi nervi de tocit...
                                De curiozitate...ai dus masina la un tinichigiu, vopsitor sa iti spuna in ce stare e caroseria? Cum ar fi tu sa bagi 7000 euro in ea si dupa 2 ani sa iti iasa picioarele afara prin podea...
                                Legat de SKN, am reținerile mele...
                                Spor!

                                Sent from my S500 using Tapatalk 2

                                Comment

                                Working...
                                X