ELERON HONDA CIVIC 5D

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    sper sa fie ok. am comandat deja unul pe ebay... imperfectiuni in ce sens? nu se aseaza bine sau are punctulete si crapaturi din turnare?
    si mai am o intrebare. ai idee de unde pot sa cumpar o masca de fata de type S si daca se potriveste pe civicul meu din 2008? pe ebay am gasit dar cam scumputa...
    cu stima.
    civic 1.8 AT 140cp

    Comment


    • #17
      De asezat s-a asezat destul de bine, insa are valurele si punctulete pe ea, trebuie sa o slefuiasca bine înainte de vopsire. Nu îți pot explica in cuvinte prea bine, ar trebui sa îți arat unde diferă de eleronul original. Asta a fost singura piesa ne-originala honda pe care am pus-o pe mașina, si ultima...

      De grila habar n-am, nu sunt pasionat de tuning, uita-te si tu pe www.coxmotorparts.co.uk, sunt piese originale acolo.
      2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
      Ex:
      2014 Honda Civic Executive
      2011 Honda Civic GT

      Comment


      • #18
        multumesc mult
        civic 1.8 AT 140cp

        Comment


        • #19
          a venit eleronul... e ok dar e ceva de munca la el. abia astept sa fie gata sa-l pun pe masina. poti sa-mi spui si mie te rog cu ce l-ai fixat/montat pe masina? merci.
          civic 1.8 AT 140cp

          Comment


          • #20
            Eu l-am montat la Asko, au folosit un kit de instalare parbriz.
            2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
            Ex:
            2014 Honda Civic Executive
            2011 Honda Civic GT

            Comment


            • #21
              Apropo, vezi ca eu am schimbat si amortizoarele de la portbagaj cu unele de typer r, ca e mai greu acum cu eleronul si cele vechi s-au dus rapid.
              2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
              Ex:
              2014 Honda Civic Executive
              2011 Honda Civic GT

              Comment


              • #22
                am vopsit eleronul si dupa cum spuneai si tu e foarte valurit. nu l-am montat doarece vreau sa-l mai vopsesc inca odata dupa ce il voi slefui foarte bine si il voi finisa cu chit cu fibra pana il aduc la drept. o sa fie ceva de munca dar nu-l pot pune asa pe masina deoarece arata foarte chicios.
                cat ai dat pe amortizoarele de type r?
                civic 1.8 AT 140cp

                Comment


                • #23
                  Hai ca am nimerit bine de data asta...insa vad ca thread-ul e cam vechi....mai este cineva la curent cu preturile au mai scazut? sau s-a imbunatatit calitatea pentru eleroane?

                  Comment


                  • #24
                    Cauta un eleron original second hand pe ebay sau civinfo daca vrei mai ieftin, niciun after market nu se compara cu cel original.
                    2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
                    Ex:
                    2014 Honda Civic Executive
                    2011 Honda Civic GT

                    Comment

                    Working...
                    X