Folie auto pentru Civic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    3M... :]
    '08 Civic Sedan 1.8 ES A/T Galaxy Gray Metallic

    Comment


    • #17
      Am sunat la cateva service-uri autorizate si majoritatea mi-au spus ca 3M e cea mai buna de pe la noi, dar f scumpa. LLumar si SolarZone ar fi similare ...
      '09 Honda Civic 5D Sport 1.8 MT - Crystal Black Pearl

      Comment


      • #18
        Eu am pus 3m, 35% transparenta. Poți negocia o reducere avānd in vedere ca nu īți pot monta folie pe toată luneta.
        Attached Files
        bacu
        Senior Member
        Last edited by bacu; 27-06-12, 16:28.
        2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
        Ex:
        2014 Honda Civic Executive
        2011 Honda Civic GT

        Comment


        • #19
          eu am pus Llumar la expert detaling..3M e prea scumpa. nu mi-au pus pe portiunea de plastic..dar inca mai caut o firma care sa fie in stare sa-mi monteze pe portiunea aia.
          am vazut o honda neagra B-...-DMZ care avea si pe portiunea de plastic folie. Stiti cumva unde pot sa montez si eu folie pe plexicul lunetei?
          hellllppp me !!
          2008 HONDA CIVIC 5D 1.8i-VTEC Sport 6MT - Champagne Silver Metallic
          2021 HONDA CRV e:HEV 4WD Elegance - Lunar Silver Metallic
          ________________

          Comment


          • #20
            Arata bine si fara folie pe plexiglasul de la luneta.
            '09 Honda Civic 5D Sport 1.8 MT - Crystal Black Pearl

            Comment


            • #21
              nu arata bine..
              2008 HONDA CIVIC 5D 1.8i-VTEC Sport 6MT - Champagne Silver Metallic
              2021 HONDA CRV e:HEV 4WD Elegance - Lunar Silver Metallic
              ________________

              Comment


              • #22
                Pana la urma e chestie de gust. Masina din pozele adaugate mai devreme parca nu avea folie pe plexi si arata decent ...
                '09 Honda Civic 5D Sport 1.8 MT - Crystal Black Pearl

                Comment


                • #23
                  am pus folie pe geamuri fara portiunea de plastic.
                  e foarte nasol sa te uiti in oglinda retrovizoare.
                  pe mine personal ma deranjeaza portiunea fara folie.
                  2008 HONDA CIVIC 5D 1.8i-VTEC Sport 6MT - Champagne Silver Metallic
                  2021 HONDA CRV e:HEV 4WD Elegance - Lunar Silver Metallic
                  ________________

                  Comment


                  • #24
                    daca sunt persoane care au pus folie pe portiunea de plastic a lunetei sa-mi spuna si mie la ce firma au facut operatiunea.
                    multumesc
                    2008 HONDA CIVIC 5D 1.8i-VTEC Sport 6MT - Champagne Silver Metallic
                    2021 HONDA CRV e:HEV 4WD Elegance - Lunar Silver Metallic
                    ________________

                    Comment


                    • #25
                      pai si expert detailing iti pune, dar nu garanteaza ca va tine, se va dezlipi in timp. daca cineva iti spune altceva te minte. eu am preferat sa imi dea o reducere si sa nu imi puna, si asa am ajuns cu pretul foliei 3m aproape de cel al foliei llumar cea mai ieftina...
                      2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
                      Ex:
                      2014 Honda Civic Executive
                      2011 Honda Civic GT

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by bacu View Post
                        pai si expert detailing iti pune, dar nu garanteaza ca va tine, se va dezlipi in timp. daca cineva iti spune altceva te minte. eu am preferat sa imi dea o reducere si sa nu imi puna, si asa am ajuns cu pretul foliei 3m aproape de cel al foliei llumar cea mai ieftina...
                        si eu mi-am pus la ei si nu mi-au facut reducere..am pus la 2 masini.
                        nu au vrut sa-mi puna pe plastic folie
                        2008 HONDA CIVIC 5D 1.8i-VTEC Sport 6MT - Champagne Silver Metallic
                        2021 HONDA CRV e:HEV 4WD Elegance - Lunar Silver Metallic
                        ________________

                        Comment


                        • #27
                          se pune si pe luneta ...dar din ce am citit sunt nspe mii de folii cu diferite proprietati...iar cea pentru plexi este poroasa si permite eliminarea bulelor create la caldura de plexi.La noi toti si-au facut firme de pus folii ..si se dau experti.Sa nu va luati doar dupa nume la folii...poate sa iti puna un 3m ieftin si nu varf de gama si sa fie la fel ca un solar zone sau llumar.Eu am avut toate tipurile de folie si sincer nu am vazut vreo diferenta vizibila intre ele.

                          Si eu sunt curios daca gasiti pe cineva care sa puna folie pe plastic.Mi-e mi-a fost oferita scuza ca zgarie plasticul cand decupeaza folia...nu ca s-ar dezlipi

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by mitrasca View Post
                            se pune si pe luneta ...dar din ce am citit sunt nspe mii de folii cu diferite proprietati...iar cea pentru plexi este poroasa si permite eliminarea bulelor create la caldura de plexi.La noi toti si-au facut firme de pus folii ..si se dau experti.Sa nu va luati doar dupa nume la folii...poate sa iti puna un 3m ieftin si nu varf de gama si sa fie la fel ca un solar zone sau llumar.Eu am avut toate tipurile de folie si sincer nu am vazut vreo diferenta vizibila intre ele.

                            Si eu sunt curios daca gasiti pe cineva care sa puna folie pe plastic.Mi-e mi-a fost oferita scuza ca zgarie plasticul cand decupeaza folia...nu ca s-ar dezlipi
                            am vazut in bucuresti 3 honde care aveau folie pe plastic. eram in trafic asa ca nu am putut sa ii opresc pentru a afla unde au montat folia.
                            ultimul era un civic negru cu numar B- ...-DMZ parca.
                            2008 HONDA CIVIC 5D 1.8i-VTEC Sport 6MT - Champagne Silver Metallic
                            2021 HONDA CRV e:HEV 4WD Elegance - Lunar Silver Metallic
                            ________________

                            Comment


                            • #29
                              Deci, pericolele in caz ca vreti folie pe plasticul de jos:

                              1. raman bule - aia e, o mai pui o data
                              2. se dezlipeste - nimic grav, o mai pui o data
                              3. de la caldura cu care se lipeste folia se deformeaza plexi-ul. Eu am vazut 2 civicuri cu folie pe plexi, ambele aveau plasticul deformat de la caldura. Nu mai ascultati de toti habarnistii...evident ca se poate pune, dar cu niste riscuri. Daca vi le asumati, go...
                              Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                              Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                              ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by dragostan View Post
                                Deci, pericolele in caz ca vreti folie pe plasticul de jos:

                                1. raman bule - aia e, o mai pui o data
                                2. se dezlipeste - nimic grav, o mai pui o data
                                3. de la caldura cu care se lipeste folia se deformeaza plexi-ul. Eu am vazut 2 civicuri cu folie pe plexi, ambele aveau plasticul deformat de la caldura. Nu mai ascultati de toti habarnistii...evident ca se poate pune, dar cu niste riscuri. Daca vi le asumati, go...
                                a incercat cineva cu folie de stopuri neagra?
                                am mai discutat si cu alti baieti care pun folii si intradevar exista posibilitatea sa iti topesti plasticul.
                                "Am vazut si eu alte civicuri si aveau haionul intact nedeformat dar nu pot fi sigur 100% ca era folie auto pe portiunea de plexic"(in romania si in afara tarii)
                                habarnistii au incercat sa gaseasca o solutie nu sa frece timpul prin discutii inutile.
                                2008 HONDA CIVIC 5D 1.8i-VTEC Sport 6MT - Champagne Silver Metallic
                                2021 HONDA CRV e:HEV 4WD Elegance - Lunar Silver Metallic
                                ________________

                                Comment

                                Working...
                                X