Honda pe DYNO

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai scrie in josul printului: Bosch Light 'Em Up Dyno. Am impresia ca foloseste engine-ul aplicatiei Dynolicious care costa in jur de 10 euro. Asta folosita de mine, fiindca e sponsorizata de Bosch, costa doar vreo 4.
    Se foloseste destul de simplu: trebuie doar sa setezi masina (masa si pierderile din trasnmisie - daca nu le stii, poti pune 0 iar ea iti va arata atunci puterea la roata) si sa efectuezi o calibrare a accelerometrului. Te descurci tu, are si un help .
    "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

    '08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

    Comment


    • Pe iOS mai exista si pocketDyno care e gratuit...bine eu am si Dynolicious.
      '17 Civic TypeR FK8 Championship White
      '08 RAV4 2.0 VVTi 4WD
      ex : 06' Civic 5d 2.2 i-CTDI 140cp
      ex: '09 Civic TypeR Nighthawk Black

      Comment


      • Pocket dyno mai am si eu. Doar ca nu m-am impacat cu operarea lui...inca!
        Taz, tu ce rezultate ai avut cu Dynolicious?
        "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

        '08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

        Comment


        • cam slabute, poate ca nu l-am calibrat bine
          nu am reusit sa scot cele 8.6sec pana la 100, cel mai putin am scos 8.9sec parca (nu mai am datele ca la un moment dat am facut restore la telefon si am pierdut multe salvari ) si 126cp (cam putin ptr diesel)
          '17 Civic TypeR FK8 Championship White
          '08 RAV4 2.0 VVTi 4WD
          ex : 06' Civic 5d 2.2 i-CTDI 140cp
          ex: '09 Civic TypeR Nighthawk Black

          Comment

          Working...
          X