Bucsa bascula inferioara Honda Accord '07 - CL9

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bucsa bascula inferioara Honda Accord '07 - CL9

    Salutare tuturor! Am si eu o rugăminte: poate sa imi comunice cineva care a mai schimbat deja, codul OEM pentru bucsa bascula inferioara stanga față si pentru fuzeta la Accord-ul meu din 2007 (CL9)? Mulțumiri anticipate.

  • #2
    Nimeni nu stie???

    Comment


    • #3
      51215-SDA-A02 fuzeta stanga
      Pe bascula inferioara ai 3 bucse: 51391-SEA-004, 51393-SEA-004, 51810-SDA-A01

      M-am inspirat de aici, eu pe asta il folosesc de cand nu mai functioneaza lings, presupun ca e in regula, te rog sa verifici si tu datele masinii si codurile.

      https://www.parts-honda.uk/honda-car...B__2710/4/3475

      Comment


      • #4
        Mulțumesc mult! Ma uit acum...

        Comment


        • #5
          Ideea este ca trebuie sa schimb bascula inferioară cu totul ... nu numai bucsile. A iesit la geometrie umghiul de fuga destul de aiurea pe stânga si mi s-a spus ca este bine sa incep cu bascula inferioară, dupa cu fuzeta si daca tot nu se rezolva cu cadru motor. Am observat ca trage stanga pe drum drept, nu foarte mult dar trage.

          Comment


          • #6
            E mai ieftin sa incerci cu bucsile,totusi poti incerca o bascula SH si sa compari dimensiuni. Poate fi si fuzeta stramba dar si bascula superioara sau o combinatie de 3. Fuseta cat o vezi de fieratanie se poate stramba suficient cat sa dea abateri substantiale.

            Comment


            • #7
              Originally posted by Ciuciumax25 View Post
              Ideea este ca trebuie sa schimb bascula inferioară cu totul ... nu numai bucsile.
              cumpara toata bascula
              La bucsi iti trebuia presa ca sa le scoti si sa le pui.
              Bascula noua se monteaza mult mai usor

              Comment

              Working...
              X