Schimb ulei diferențial.

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Schimb ulei diferențial.

Va salut. De curānd am schimbat uleiul la cutia automată și diferențial spate la Honda Nord. La recepție mi-au spus că trebuie schimbat și uleiul de la diferențialul față, 0,8 litri īntra, un litru ulei 170 lei. Īn carte nu scrie nimic de acest schimb, ce ulei se folosește, interval... A schimbat cineva? Ce ulei este?

Salut. Am trecut si eu de 40k si va trebui sa schimb uleiul din CVT si probabil si din diferential ca si la tine. Cat ulei a intrat si cat a costat? Multumesc

Comment

De unde scot fraților ăștia preturile astea pe ulei, 170 lei litrul, e ulei de formula 1 ce mama masii? Eu cu banii ăștia fac revizia la mașină. Luați-vă uleiuri de pe Cox sau unde mai găsiți sa va combinați mai mulți ca ăștia sunt niște nesimțiți. Chiar și dacă faceți comanda singuri și va luați tot ce va trebuie pentru o revizie mare și tot ajungeti mai bine.

Comment

Originally posted by Hristu MG View Post
        Salut. Am trecut si eu de 40k si va trebui sa schimb uleiul din CVT si probabil si din diferential ca si la tine. Cat ulei a intrat si cat a costat? Multumesc
        700 lei a costat schimbul la cutie, 4litri (3,6 a intrat) si 2 litri ulei pentru diferential pe care l-am schimbat eu (120 lei litrul).

Comment

Working...
        X